Vestel 58U9500 58" 4K Ultra HD Smart LED TV

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60

Sevgili kardeşlerim yerli ve milli üretim diye bu markayı tercih ettim​

Vestel 58U9500 58" 4K Ultra HD Smart LED TV, 07.10.2020 Horoz joristik bu model tv'min panelini kırdı, Bende 17.11.2020 1300 Km gidiş 1300 km geliş toplam 2 günde 2600 km yolunu yorgınluğuna katlanarak istabnula gittim ayni firmadan elden tv mi pirize takıp ekranda sorun varmı yokmu kontrol ederek aldım, Sağlam ve özel ambalajımı yapıp otobüsün 5'li koltuğunda anasından yeni doğmuş bebek gibi hassasiyet göstererek getirdim şükürler olsun sapa sağlam ev getirdim, Satıçı firmayı aradım o servis kurulumu için işlem yaptı 2 saat sonra servis arayarak evde olup olmadığımızı kurulum için geleçeklerini beyan ettiler bende servis kardeşlerimizi tanığığım için eve devet ettim geldiler kutu açıldı gerekli montaj yapıldı tv'nin kurulumu için herşey tamamdı tv ceyrana takıldı şükürler olsun onca emeğimiz boşa gitmedi tv'miz hanemizde çalışmaya başlandı.​

1: Ben vestel'i yerli ve milli diye terçih ettim lakin verdiğim para karşılığında bana kaç yıl hizmet verir bilinmez.​

2: 9500 serisinden bir beklentiniz olmasın, tak çalışsın ve sadece oturduğun yerden izlersen al.​

3: Görüntü ve kanal geçişleri hiçte iyi değil, Akşam arka sokakları izliyorum milletin dudakları sanki pempeye boyanmış doğal renk yok tv ye yandan baktığınızda görüntü çamurlaşıyor ve 2 gölgeleme oluyor, Kanal geçişleri çok yavaş bizler yaşlı tansiyon hastası olan insanları kanal değiştiriyoruz bekle babam bekleki tuşladığınız kanal geleçek ortalama 3 ile 5 saniye zaman sürüyor be yazılımı yazan mübarek kardeşim tv ayarlarında tercih bölümünde donarak geç tercihi olsa bu sorun kanal değiştiginde bir önceli kanalın görüntüsü kalaçak ekranda diğerini geçiş içinde 10 saniyede sürse sorun değil hiç değilse ekran kanal değiştirilmek istenildiğinde siyahlaşmıyor rahatsız olmunmuyor:​

4: Kumanda kullanımı ve iyi tasarlanmamış, söyleki kumanda elimde eskiler iyi bilir tıbki karakuvan arısının kuvanı gibi yahu eski modeller gibi tasarlasana neden öyle yaptım eyyy mühendis o an ne içtinizde öyle tasarladınız o kumandayı ve sehpa üzerine bıraktığınızda kumandanın düşme oranı %90 yamuk altı (götü), Menü tuş gişi işlemi sevmedim tv'nin yazılımını sevmedi abidik göbidik heleki İnternete bağlan ve kendi reklamları için bir menü ekliyorlar ama kanal geçişleri için doarak geçsini eklemiyorlar, Tv çalışma özelliği olarak arasına kendi reklamını kondurmuşlar mağza ettin yapıldığınsa sen tz'yi izlerken Küt Ekrana Mağza seçenekleri için reklam ilkonu açılıyor neyse servise teefefon ettik bana mağza etkini iptal et gelmez dediler yaptım sorun gitti.​

5: Bu Modeldemi oluyor Bilmiyorum şöyleki Beni gerçekten rahatsız ediyor Kanal geçişlerine hani ekran siyah oluyorya ekranın arka iç bölgelerinden 58 inç tv tüm yüzeyinde değişik aydınlanma oluyor ekran sanki yatay siyah kuşaklı gibi ortalama 5 santim aralıklı eşime sordum seni hisediyormusun bana şunu söyledi evet ve gel benim oturduğum yerden izledi izledim benim izlediğim yer ile eşimin izlediği yerde ekran renkları vs tuhaf ama ikimizde karşılıklı tv 3 metre tam karşımızda renkler tuhaflaşsada aynen eskiden resim çektirirdik neğafifini alırdın onu gibi oluyor anlayan anladı be yaa :) benim vestel'li tercih etmem Sayın Cumhurbaşkanımız yerli ve milli ürün alın dedi ben vesteli ondan tercih ettim.​

6 Kanal geçişlerinin uzun sürmesinden dolayı dedim ariçi uydu takayım Nex 64 aldım aynı, retline140 getitrdim aynı, ekran koruyucu aldım almaz olaydım tv düzeyinde tutması için misine ipliği kıllanmışlar tv nin geçişlerinde zaman aldığı için katanlık oluyordu dedik tv'nin arkasına let yaptıralaım getitirdim taklı güzelde oldu laki tvnin ekran koruyucusunun tutması için kullanılan misine ipligi tv al tutuğu noktalara arkadaki letlerin aydınlığını verdi, Ha bu ara geçnler bu misene ne işe yaradığını size sözlerim yeni yetişmeler bilmez. genelde balık oltalarında kullanılır misine ipliği. Ama Bakın Japaonlar 7 Kat Yerin altına Bu Misine ipliği ile güneş işiğini taşımışlar yani benim ekran koruyusununda kullanılan misine ipliğine böyle sorun verdi ama üretiçi firmayı aradım sorunu söyledi oda dikkatli dinler teşekkür ettti amma başka tüketiçilerimiz böyle sorun yaşamasınlar.​

7: Şu an Vestel 58U9500 58" 4K Ultra HD Smart LED TV'NİN​

Sisteminde​

Yazılım yüksetme V.051.19.3​

Uyğulama Sürümü V.0.21.102.0​

Vestel 58U9500 58" 4K Ultra HD Smart LED TV'NIN Görsel yazılımı çok kötü öyle yerli yazılım olurmu pasif kumandadan işlemler pasif kumanda tasarımı pasif Ben bu ürünü müzeye koymak veyada tv izlemek dışında hayet ederek almadım verdiğim para 4700 buldu tv izlemek dışıda beklentim olmadığı gibi iyi bir yaşam süresin için en azından biz yaşlılar olarak teknolojiden faydalanmak bizlerinde hakkı değilmi gençler, Çok uzun yazdım Burdan tavsiyeforumu.com yönetici kardeşlerine özellikle Eğenin Efendisi Adem Helvacı kardeşimede form üyeleri siz kardeşlerimede teşekkür ediyorum değerli zamanlarınızı aldım burda benim amaçım Herhangi bir ürünün reklamı veyada kötülemek değildir ben bilinçli tükeçicilerin burda buluşmasından yazdım, hepiniz Allaha Emanetsiniz Sayğılarımla Salim BIÇAKCI:​

20275211_r2.jpg
20275211_r1.jpg

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
156
49
salim amca ağzına sağlık aynı televizyonu alalı 6 ay oldu sıkıntı aynı birtane ben ekleyim televizyon görüntüsü iyi olsun diye bitane tv box aldım görüntü var fakat ses gelmiyor otomatik yapıyorum menüden pazartesi servis gelecek aldığıma pişman oldum

K Çevrimdışı

Kaplan24

Aktif Üye
30 Eki 2020
115
38
Salim abi geçmiş olsun durum üzücü olmuş önce panelin kırılması sonra uzun yolculuk sonra eve büyük bir heyecanla gelip ürünün sıkıntılı çıkması kötü olmuş bu model va panel ve formda bilgilendirme de yapıldı keşke almadan bir ustalara sorsaydin abim

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60
Salim abi geçmiş olsun durum üzücü olmuş önce panelin kırılması sonra uzun yolculuk sonra eve büyük bir heyecanla gelip ürünün sıkıntılı çıkması kötü olmuş bu model va panel ve formda bilgilendirme de yapıldı keşke almadan bir ustalara sorsaydin abim
Vestelin 58u9500 modelindeki paneller sanırım farklı bana sanırım çakması denk geldi TV'yi tam karşısından izlersen normal hafif acı değiştirseniz TV tuhaflaşıyor

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Va panel sanırım o yüzden yan açılarda görüntü kaybı ve renk solması yapıyor bende bi va panel 65" aldım ama tv henüz gelmedi gerçi panel samsung marka illaki fark eder diye umuyorum bakalım aynı dertten muzdarip olmam insallah.

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60

Va panel sanırım o yüzden yan açılarda görüntü kaybı ve renk solması yapıyor bende bi va panel 65" aldım ama tv henüz gelmedi gerçi panel samsung marka illaki fark eder diye umuyorum bakalım aynı dertten muzdarip olmam insallah.
Vestel'in 9500 serisindeki paneller kaliteli değil sen şanslısın tercih ettiğin marka Samsung onda bu sorun olmuyormuş hayırlı olsun sağlıklı günlerde kullanınız ben şu TV yi aldıktan sonra şunu öğrendim çoğu elektronik üretici firmaları servislerine yeterli bilği vermiyor tüketici servislerden daha bilgi sahibi valla ?

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139

Vestel'in 9500 serisindeki paneller kaliteli değil sen şanslısın tercih ettiğin marka Samsung onda bu sorun olmuyormuş hayırlı olsun sağlıklı günlerde kullanınız ben şu TV yi aldıktan sonra şunu öğrendim çoğu elektronik üretici firmaları servislerine yeterli bilği vermiyor tüketici servislerden daha bilgi sahibi valla ?
hocam ben toshiba 65ul2063dt aldım önüzdeki hafta gelir samsung va panel illaki dar açıdan görüntü kaybı yaşarım ama can sıkıcı boyutta olurmu olmaz mı tv gelince görücez söyle söyliyim bende 55u9500 vardı lg ips panel cidden görüntü güzeldi ama teknosada va panel bi 55u9500 gördüm hangi marka bilmiyorum ama o va panelde yandan bakınca görüntü kaybı çoz azdı karşıdan izleyince ips den birazdaha iyi göründü gözüme ee tabi o an va panel ciddi ciddi düşündüm ve o yüzden samsung va model seçtim birde bende 55ua9400 lg ips vardı siyah sahnelerde cidden olumsuz etkiliyor du seyir zevkini yeni tv gelsin heralde ilk deneyecegim filim karanlıklar ülkesi olucak herhalde :) görecegiz bakalım karanlıkta va panelin performansı nı..

M Çevrimdışı

matrix121

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
Salim Amca, bende de bir tane AXEN AX58LEDJ203 58 inç marka bir TV var. Sanırım senin TV ile paneller aynı. PANDA-VA PANEL.
Yazında gölgelenmeden bahsetmişsin. Bende buna benzer bir konudan şikayetçiyim.
İnsanları hareketlerinde iz kalmakta. Mesela el hareketlerinde özellikle sanki arkadan ikinci bir el gelmekte.
Siyah tonlarda çok belirgin oluyor hareketli sahnelerde.

Bu durum yüzünden firma ile görüşme içindeyim şuanda.

Senin televizyonunda da benzer bir durum söz konusu mudur?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri