Vestel 55UD9360 Yan çıtada çatlamalar (GÜNCELLEME)

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
hocam bunda vestelin hatasi yok veya servislik garantilik bir durum yok. resmen sansa olan bir sey vide asiri sikilmista olabilir ama nasil sikar bunu insan ayri konu. servis buna hicbirsey yapmaz. darbe gordu desem bu darbeye ekran kirilmamasi mucize olur.

Hocam TV durduk yere 2-3 yerinden çatlıyor. Garanti bu durumda devreye girmeyecek de ne zaman girecek? Diyelim besleme devresi bozulan kartı "şans" deyip tamir etmeyecekler mi? Veya "o noktaya lehim az gelmiş, o da sizin kısmetiniz" mi diyecekler? Bu da aynı şey.

Vida aşırı sıkılmış/sıkılmamış, kablo sıyrılmış, lehim kopmuş bunlar son kullanıcıyı ilgilendiren durumlar değil açıkçası. Onu Vestel'in AR-GE'siyle kalite kontrol departmanı biraraya gelip düşünsünler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

8 aylık tv böyle oluyorsa vay halimize. Kim garanti eder bir daha olmayacağını

Bir de işin o tarafı var elbette.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
hocam bunda vestelin hatasi yok veya servislik garantilik bir durum yok. resmen sansa olan bir sey vide asiri sikilmista olabilir ama nasil sikar bunu insan ayri konu. servis buna hicbirsey yapmaz. darbe gordu desem bu darbeye ekran kirilmamasi mucize olur.

Servis ve/veya fabrika totonu yiyim ayağı yapmasın, bal gibi bilirler neyin nasıl olduğunu. Yılda kaç milyon TV üreten adamın elinde hangi tür arızadan ne kadar olduğuna dair detaylı istatistikleri olduğu gibi. Seri, parti vb bazında hatalı ürünlerin bilgileri de vardır. Akıllı bir göz, tecribeli bir teknisyen bakar bakmaz anlar o vidaya müdahale olup olmadığını.

2008 model 40' tv 25 kilo, 2020 model 65'tv 10 küsur kilo. Çala çala bitiremediler malzemeyi, sonuç bu.

Ek: Vestel 40' tvler 7 kilo imiş :) İşte sana sebebi.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Hocam TV durduk yere 2-3 yerinden çatlıyor. Garanti bu durumda devreye girmeyecek de ne zaman girecek? Diyelim besleme devresi bozulan kartı "şans" deyip tamir etmeyecekler mi? Veya "o noktaya lehim az gelmiş, o da sizin kısmetiniz" mi diyecekler? Bu da aynı şey.

Vida aşırı sıkılmış/sıkılmamış, kablo sıyrılmış, lehim kopmuş bunlar son kullanıcıyı ilgilendiren durumlar değil açıkçası. Onu Vestel'in AR-GE'siyle kalite kontrol departmanı biraraya gelip düşünsünler.

Bir de işin o tarafı var elbette.
hocam ben sans derken arkadas ilk paylastigi resimlerde aliminyum gorunumlu plastik cercevesi catlakti. bu kullanici hatasi degil demistim plastik aksamdaki kimyasal iaranlarla alakali bir durum. vestel bunu kasitli isteyerek yapmaz dedim ve busekil sonuc vikacaginida tahmin edemez dedim. kasayi yapan firma ile alakali bir durum acikcasi. ama son resimdeki vida yerinden catlamasi baska bir durum. bu vestelden kaynaklanan bir durum olmayabilir ve buna sans dedim. asiri sikma sozkonusu olma ihtimali cok yuksek. vesteldeki bantta calisan eleman asiri nasil sikar oda ayri bir konu emin olmamakla birlikte ellerindeki tornovida sistemi torkludur.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
hocam ben sans derken arkadas ilk paylastigi resimlerde aliminyum gorunumlu plastik cercevesi catlakti. bu kullanici hatasi degil demistim plastik aksamdaki kimyasal iaranlarla alakali bir durum. vestel bunu kasitli isteyerek yapmaz dedim ve busekil sonuc vikacaginida tahmin edemez dedim. kasayi yapan firma ile alakali bir durum acikcasi. ama son resimdeki vida yerinden catlamasi baska bir durum. bu vestelden kaynaklanan bir durum olmayabilir ve buna sans dedim. asiri sikma sozkonusu olma ihtimali cok yuksek. vesteldeki bantta calisan eleman asiri nasil sikar oda ayri bir konu emin olmamakla birlikte ellerindeki tornovida sistemi torkludur.

Vestel taa tüplü zamanlarında beri plastik enjeksiyon malzeme imalatını kendi yapıyor. Öyle denebilir ki tv üzerindeki "en Vestel" malzeme o kasadır, çıtadır.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Siz işin teknik tarafına baktınız hocam. Vestel direkt bilerek yaptı denmiyor zaten. Ama gözden kaçan bir şey olduğu, bir hesaplama hatası yapıldığı ortada. Isıdan dolayı genleşmeden olma ihtimali yüksek geliyor bana. Dediğim gibi gece TV'yi kapattıktan sonra kasadan (daha önceki TV'lerime göre) baya baya şiddetli şekilde çat çut sesler geliyordu.

Çok ilginç bir durum garantisi olması sevindirici vestel merkezi arayıp şikayet olarak bildirin.

Bakalım tepkileri ne yönde olacak.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Siz işin teknik tarafına baktınız hocam. Vestel direkt bilerek yaptı denmiyor zaten. Ama gözden kaçan bir şey olduğu, bir hesaplama hatası yapıldığı ortada. Isıdan dolayı genleşmeden olma ihtimali yüksek geliyor bana. Dediğim gibi gece TV'yi kapattıktan sonra kasadan (daha önceki TV'lerime göre) baya baya şiddetli şekilde çat çut sesler geliyordu.

Bakalım tepkileri ne yönde olacak.
Haber verdiniz mi servise

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Burada bir numaralı hatalı taraf Vestelin ta kendisidir. Biz bu konuları VH PH serilerinde de Front Bezellerde çok gördük. 2 aylık tv X nedenle sökerken veya sıkarken Bezel tarafındaki vida yuvası kopuyordu çat çat diye, o nedenle o serilerde birdenbire asılmasın diye şarjlı vidalama kullanmaz, tornavida ile sökerdik. Propylen oransal hatanın sonuçları bunlar. 3 yıl önce bu kasa tipinin aynısını ellerimle değiştirdim ısı kaynaklı çatlamalardan dolayı ki işlem garantiden yapılmıştı, o da 6 aylık tv idi ve vestel de biliyor bunun tüketici kaynaklı olmadığını.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Bu bahsi geçen kumanda da zor basma olayına bende ara ara denk geliyorum fakat bu olay nedense tv izlerken değil de youtube vb. smart kısmında oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri