Vestel 55ua9800 sıvı temas etmiş tespiti

C Çevrimdışı

Cengiz 47

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
32
TV de ses var görüntü yok. Servis geldi ledbar dedi götürdüler telefonla arayıp kullanıcı kaynaklı sıvı teması dediler. Panel üretimi olmadığı için üst modeli ile 8 bin lira ödeyerek değişim yapalım dediler . Garanti devam ediyor parça yok diyorlar 8 bin ödeme gücüm de yok nasıl bir yol izlemem gerek lütfen üstadlardan yardım istiyorum

IMG-20230330-WA0017.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynı tvnin yenisi 12500 TL, 8000 TL bana göre sanki iyi fiyat olarak duruyor ama tabii sonuçta garantisi devam eden tvde sıvı sonucu olan arıza.Değişik fikirler gelebilir ,geçmiş olsun bu arada.

C Çevrimdışı

Cengiz 47

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
32
Aynı tvnin yenisi 12500 TL, 8000 TL bana göre sanki iyi fiyat olarak duruyor ama tabii sonuçta garantisi devam eden tvde sıvı sonucu olan arıza.Değişik fikirler gelebilir ,geçmiş olsun bu arada.
Hoca 55qa9700 teklifini sundular şuan ödeme gücüm olmadığını 10 yıllık parça temin etme zorunluluğu olduğunu tamir istediğimi belirttim panel üretimi yapılmadığı için ancak değişim olacağını söylediler. İstersiniz gidin şikayet edin bile dediler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hoca 55qa9700 teklifini sundular şuan ödeme gücüm olmadığını 10 yıllık parça temin etme zorunluluğu olduğunu tamir istediğimi belirttim panel üretimi yapılmadığı için ancak değişim olacağını söylediler. İstersiniz gidin şikayet edin bile dediler
Ben de zaten düşüncemi yazmıştım sevgili cengiz,tüketici hakem heyetine baş vurabilirsin , büyük ihtimalle de THH olarak cevaplar gelecektir diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Panel değişimi yapılsa dahi çıkacak meblanın
Cihaz değişim için ödenecek rakama çok yakın olacağını düşünüyorum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
gerçekten sıvı teması varmı yoksa kullanıcıya suçu atmak için söylenmiş bir yalanmı önce bunu anlamak lazım.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
10 günlük onvo tvnin paneli kırıldı ona bile yok dediler.burası türkiye.yasaları kimse s.....r.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam bende ondan şüpheleniyorum TV izlerken ekran gitti zaten ne yaparlarsa yaparlar suçu atmak kolay
Ekran silerken bezden su akmış olabilir?
Panel dışındaki plastik veya alüminyum çerçeve ile arada ufak bir boşluk vardır.
Panel baskı almasın, kırılmasın diye.
Farkında olmadan sıvı akmış olabilir.
Ekran temizleyici, camsil veya sprey ile su sıkıp silerken vs.
Ya da evde çocuk vs varsa, su sıçratmış da olabilir.

Yani ufacık bir su damlası deriz ama öyle yerden kısa devre yapar ki panel orta yerinden arızalanır gider.
Açıkçası QLED önermeleri güzel, ki piyasa fiyatının altında.

Servis bir işgüzarlığa cesaret etse, Vestel'in bunu öğrenmesi halinde servise ciddi bedel ödeteceğini düşünüyorum.
O yüzden böyle bir şeye girişmezler bence.
4. yılında Samsung paneli bozulan Vestel televizyon da gördük, 10. yılı geçen LG panelli Vestel TV de oldu.
Yani sıvı teması olmasa bile panel işi şans işi.
Panel modelleri de dönemlik üretilir, bir sonraki yıl veya üretim dönemi aynı paneli üreticiden tedarik etme şansı yok diye biliyorum.
Perakendesi çok pahalı, toptanı uyguna gelen bir ürün LCD panel (daha doğrusu cell deniyor bu parçaya)
O yüzden depolarda LCD panel tutulmaz.

10 yıl depoda tutulan bir LCD panelin de çalışma garantisi olmaz bence.
Nem, ısı değişimi, yarı iletkenin raf ömrü vs.
Bu kadar hassas bir parçanın depolama maliyetine biraz da bu yüzden girilmez.
Lojistiği, montajı bile hassas bir parça.
Ve arıza oranı da yüksek olan bir parça değildir bence.
Dolayısıyla binlerce veya yüzbinlerce adedini 10 yıl boyunca depoda tutma maliyetine girmiyorlardır.
Tüm firmalar için diyorum bunu, Vestel özelinde söylemiyorum.

O yüzden dengi veya üstü bir muadili uygun fiyattan teklif ederler size.
Ki Vestel'de anladığım kadarıyla mevzuata uygun hareket edip size teklifini yapmış.
Şimdi hakem heyetine gitseniz lehinize bir durum çıkacağını düşünmüyorum.
Ben bu konudaki kanunlara hakim değilim tabi ama.

Burada sizi zora sokan durumu sıvı teması teşhisinin konulmuş olması.
Bu tüketici hatası olduğu için ürünü garanti dışına itiyor.
Size de panel bulunamadığı için üst model olan dengiyle uygun fiyattan değişim önerilmiş.
Vestel sizdeki cihazı belli bir fiyata sayarak bu teklifi yapıyor bence.
Sonuçta plastik kasasından, kablosuna, elektronik kartlarına, kumandasına, vidasına kadar ayrı ayrı maliyet kalemleri olan bir iş bu.
Teklif sizi zarara sokacak bir teklif değil bence, şu an ekonomik durumunuz müsait değil onu anlayışla karşılıyoruz tabi ki.
Teklifi reddedip, TV'yi parçalayıp, parçalarını internetten ayrı ayrı satışa da sunabilirsiniz tabi.
Bu da size belirli bir miktar nakit getirisi sağlar ama o parçalar da hemen satılmayabilir.
Daha uygun fiyatlı bir değişim teklifi istemeyi deneyin, belki daha ucuz bir ürünle değişim yapabilirsiniz.
Yanaşırlar mı bilemem. Bol şans.

C Çevrimdışı

Cengiz 47

Yeni Üye
4 Ara 2020
20
32
Ekran silerken bezden su akmış olabilir?
Panel dışındaki plastik veya alüminyum çerçeve ile arada ufak bir boşluk vardır.
Panel baskı almasın, kırılmasın diye.
Farkında olmadan sıvı akmış olabilir.
Ekran temizleyici, camsil veya sprey ile su sıkıp silerken vs.
Ya da evde çocuk vs varsa, su sıçratmış da olabilir.

Yani ufacık bir su damlası deriz ama öyle yerden kısa devre yapar ki panel orta yerinden arızalanır gider.
Açıkçası QLED önermeleri güzel, ki piyasa fiyatının altında.

Servis bir işgüzarlığa cesaret etse, Vestel'in bunu öğrenmesi halinde servise ciddi bedel ödeteceğini düşünüyorum.
O yüzden böyle bir şeye girişmezler bence.
4. yılında Samsung paneli bozulan Vestel televizyon da gördük, 10. yılı geçen LG panelli Vestel TV de oldu.
Yani sıvı teması olmasa bile panel işi şans işi.
Panel modelleri de dönemlik üretilir, bir sonraki yıl veya üretim dönemi aynı paneli üreticiden tedarik etme şansı yok diye biliyorum.
Perakendesi çok pahalı, toptanı uyguna gelen bir ürün LCD panel (daha doğrusu cell deniyor bu parçaya)
O yüzden depolarda LCD panel tutulmaz.

10 yıl depoda tutulan bir LCD panelin de çalışma garantisi olmaz bence.
Nem, ısı değişimi, yarı iletkenin raf ömrü vs.
Bu kadar hassas bir parçanın depolama maliyetine biraz da bu yüzden girilmez.
Lojistiği, montajı bile hassas bir parça.
Ve arıza oranı da yüksek olan bir parça değildir bence.
Dolayısıyla binlerce veya yüzbinlerce adedini 10 yıl boyunca depoda tutma maliyetine girmiyorlardır.
Tüm firmalar için diyorum bunu, Vestel özelinde söylemiyorum.

O yüzden dengi veya üstü bir muadili uygun fiyattan teklif ederler size.
Ki Vestel'de anladığım kadarıyla mevzuata uygun hareket edip size teklifini yapmış.
Şimdi hakem heyetine gitseniz lehinize bir durum çıkacağını düşünmüyorum.
Ben bu konudaki kanunlara hakim değilim tabi ama.

Burada sizi zora sokan durumu sıvı teması teşhisinin konulmuş olması.
Bu tüketici hatası olduğu için ürünü garanti dışına itiyor.
Size de panel bulunamadığı için üst model olan dengiyle uygun fiyattan değişim önerilmiş.
Vestel sizdeki cihazı belli bir fiyata sayarak bu teklifi yapıyor bence.
Sonuçta plastik kasasından, kablosuna, elektronik kartlarına, kumandasına, vidasına kadar ayrı ayrı maliyet kalemleri olan bir iş bu.
Teklif sizi zarara sokacak bir teklif değil bence, şu an ekonomik durumunuz müsait değil onu anlayışla karşılıyoruz tabi ki.
Teklifi reddedip, TV'yi parçalayıp, parçalarını internetten ayrı ayrı satışa da sunabilirsiniz tabi.
Bu da size belirli bir miktar nakit getirisi sağlar ama o parçalar da hemen satılmayabilir.
Daha uygun fiyatlı bir değişim teklifi istemeyi deneyin, belki daha ucuz bir ürünle değişim yapabilirsiniz.
Yanaşırlar mı bilemem. Bol şans.
Çok aydınlatıcı oldu hocam bu kadar uzun yazma zahmetinize karşılık size saygılarımı sunuyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt