Vestel 55UA9600 DLNA problemi

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Merhabalar tavsiyeforumu kullanıcıları
Yeni aldığım vestel 55ua9600 tv de bir türlü telefonumdan yada pc den kablosuz ekran bağlantısı yapamıyorum.
Bağlanmaya çalışıtğımda Samsung 5 series (55) yada Samsung 5 series (40) gibi .bir tv geliyor. Ağımda başka bir tv bağlı değil. kesin eminim.
Benim tv vestel olmasına rağmen bu şekilde göstermesi ilginç.
Tv de chromecast built-in aktif ve güncel. Aynı zamanda google home uygulaması ile de ses açıp kapatıyor ama telefonu yansıtma yine yapmıyor.
Müşteri hizmetleri dlna açmanız gerek dedi. Normalde ayarlar kısmında diğer ayarlar menüsü varmış. Bende yok. Onun için dnla özelliğini açamadım.
Telefon ve youtube arası bağlantıda sıkıntı yok. Ama 2016 yılı vestel tv de bile bilgisayarım ile bağlantı yapabiliyorken. 2021 aralık ayı televizyonun bağlantı
yapmaması ilginç doğrusu.
Yardımcı olursanız sevirinim :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Telefonda ses açıp kapatıyorum dediniz bı kaç detay resmi veya video atar mısınız. Orda ekran yayınla var ona basmadan ses kontrolü yapar sadece

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Mb170 anakartlarda Google ile ilgili güncelleme gelmesi gerekiyor sanırım. Benim TV de güncel olmayan donanım yazılımı hatası verip görmesine ragmen bağlanmıyor. Daha önceden yansıtma ve kumanda yapabiliyorsun telefondan.

F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Vestelin konu ile ilgili cevabı.
Merhaba, Google tarafından yapılan güncelleme sonrasında android televizyonlarımızda cep telefonu veya bilgisayardan Google Chrome uygulamasında ekran yansıtma yapılamadığı tespit edildi. Arge ekiplerimiz sorunun çözümü için Google ile irtibata geçerek çalışmalara başladı. Sorunun düzelmesiyle ilgili son durum hakkında bilgi almak için bizi 2 hafta sonra tekrar arayabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri.

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
Bu tv yi aldığıma pişmanım . Vestel problemlere hiç bir şekilde çözüm bulmuyor. Televizyondan yansıtma, bilgisayardan yansıtma hepsi yalan oldu. Benim 2016 üretim yılı vestel 49ub8300 televizyonumda bile bu özellikler vardı. Ama bu televizyon tam bir çöp.
dlna bu televizyonda ya bozuk. Yada herkeste yok. Tam bir kaynak bulamadım.

hocam kusura bakmayın geç oldu. Aylar sonra hiç bir gelişme yok malesef.
Televizyon çöp. Kumanda ve ses işlevi çalışıyor. Ekranı yayınla dediğimde Oynatılamıyor uyarısı geliyor. Televizyonda tık olmuyor.
ekran-yayin.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt