Vestel 55ua8300 bulutlanma ve lekeler

R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
Herkese merhaba, ilk mesajım forumda.

2018 Şubat'ta aldığım bu Vestel 55ua8300 televizyonun muhtelif yerlerinde lekeler oluştu, toz sorunu diyebilirim araştırmalarım sonucunda, ayrıca ciddi oranda bulutlanma sorunu yaşıyorum. Video izliyorum, ekran siyaha döndüğü vakit, yada geçişlerde arkada önceki görüntünün bıraktığı izler mevcut.
Servis yarın gelecek, geldiklerinde biraz bilgili olmak istediğim için yardımınızı rica ediyorum. Garantisi Şubat 2021e kadar devam ediyor, televizyona sıvı teması gibi birşey söz konusu değil, çok hassasımdır bu tür elektronik aletlerin temizliği konusunda.

Benzer durum yaşayanlar varsa, ne gibi bir sonuç aldılar? Yazabilirsiniz çok sevinirim, süreç nasıl işler? Tamiri mümkün müdür bunun?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,647
Garantili ise endişelenmenize gerek yok gereken ne ise servis yapar tozlanma arıza değil polarizerler temizlenir. Bir önceki görüntünün izinin kalması arızadır. Bondedcell veya panelin tamamı değişir.

R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
IMG_20200720_224542.jpg

IMG_20200720_224619.jpg

Buyrun fotoğraflar bunlar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada cihazda ne dahili ne harici uydu sistemi bağlı değil, tvbox kullanıyorum sadece.

Garantili ise endişelenmenize gerek yok gereken ne ise servis yapar tozlanma arıza değil polarizerler temizlenir. Bir önceki görüntünün izinin kalması arızadır. Bondedcell veya panelin tamamı değişir.
Araştırdığım kadarıyla televizyonun üretimi bittiği için, yedek parça olarak Vestel ne yazık ki epey sıkıntılı, bir çok benzer olayda, yedek parça o seri için bulunamadığı için panel değişimi yerine televizyonun değişimini yapıyorlarmış.
Şikayetvar sitesinde okuduğum şeyler bunlar daha doğrusu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20200720_224757.jpg

Video eklenmiyor sanıyorum, eklense iyi olurdu videosu var.

İşte o beyaz şey geçtikten sonra bıraktığı izler

IMG_20200721_002331.jpg

IMG_20200721_002305.jpg

IMG_20200721_002353.jpg

Sanırım ne demek istediğimi en iyi bu fotoğraflar anlatıyor.
Tamamdır önceki ekran görüntüsü kalıyor, bondocell değişmesi gerekir. Garantisi var sen arkana yaslan Vestel uğraşsın. Elinde yedek parca yoksa bile değişime gider ?

R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
Aşırı talihsiz bir insan olarak ancak benim başıma gelecek olan şeyi yaşadım.

Vestel servis geldi az önce ama tesadüfe bakın ki, bulunduğum bölgede internet sorunu mevcut, haliyle uydu yayınım da olmadığı için istediğim videoları gösteremedim adamlara.
Lekeleri görmüş olmalarına rağmen yokuş yaptılar, bak dedi alttaki leke değil, eğilip bakarsan görmüyorsun falan dedi, kardeşim dedim eğilip bakarak mı izleyeceğim ben bu televizyonu, neyse alıp götürelim serviste bakılır dedi.

Şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, böyle bir şanssızlık sanırım pek az kimsenin başına gelir.

Buraya paylaştığım fotoğrafları gösterdim ve arkadaşın telefonuna gönderdim ama serviste umarım ilgilenirler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Aşırı talihsiz bir insan olarak ancak benim başıma gelecek olan şeyi yaşadım.

Vestel servis geldi az önce ama tesadüfe bakın ki, bulunduğum bölgede internet sorunu mevcut, haliyle uydu yayınım da olmadığı için istediğim videoları gösteremedim adamlara.
Lekeleri görmüş olmalarına rağmen yokuş yaptılar, bak dedi alttaki leke değil, eğilip bakarsan görmüyorsun falan dedi, kardeşim dedim eğilip bakarak mı izleyeceğim ben bu televizyonu, neyse alıp götürelim serviste bakılır dedi.

Şuan ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, böyle bir şanssızlık sanırım pek az kimsenin başına gelir.

Buraya paylaştığım fotoğrafları gösterdim ve arkadaşın telefonuna gönderdim ama serviste umarım ilgilenirler

Olabiliyor böyle şeyler, biraz direndiğinizde hakkınız olanı alırsınız bence.

Adem Helvacı Adem Helvacı

R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
Televizyon 2018 Şubat'ta geldiğinde bozuk çıkmıştı, 10 gün sonra televizyonu değiştirdiler.

Şimdi Vestel WhatsApp hattıyla görüşüyorum, televizyonun 55ua9600 ultra slim olduğunu iddia ediyor, televizyonun 8300 olduğunu söylüyorum ama dinletemiyorum, değişim sonrası 9600 gelmiş size diyorlar.

Bu işin sonu enteresan yerlere gidiyor ama bakalım ne olacak.

Geri
Üst Alt