Vestel 55u9501 tavsiye ve bazı sorunlar

S Çevrimdışı

ssylmz

Yeni Üye
16 Nis 2021
4
33
Arkadaşlar merhaba
55u9501 kodlu tv yi sipariş verdim. Fakat daha sonra bu forum sayesinde ulaştığım bilgilerde kullanılan m230 ana kartın sıkıntılı olduğunu, iptv uygulamasının stabil çalışmadığını vs okudum ve izledim. Televizyonu uygun fiyata aldığım için vazgeçmek istemiyorum ama bu sorunlarla da uğraşmak istemem, neticede para verdik. Bu televizyonu kullanıp bana bilgi verecek birilerinden yorumlar bekliyorum. İptv de sorun yaşar mıyım? Anakarttaki sorun nasıl birşey? Yani hd kanallar izlerken sorun yaşanır mı nasıl bir sorun anlayamadım bir türlü

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Alınmış bitmiş bize hayırlı olsun demek düşer ☺️
Neyse ne sorunu vardı acaba ? Çünkü yeni model ve mb230 smart konusunda vestelin en hızlı ana kartı....
İptv de sorun nadir olsada yaşanabilir biz zaten smart TV değil TV+android box öneririz.
Cihazda kullanılan panele bağlı olarak HD değil hareketli sahnelerde çok dikkatli bakan bir gozseniz takılmalar olduğunu görüyorsunuz. Normal kullanıcı gözü pek fark etmiyor. Bunu dedim ya artık dikkatle izlersiniz artık ☺️
Fiyata bakılırsa ne kadar ekmek o kadar köfte diyoruz. Güzel TV güle güle kullanın

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
Bir yıla yakın zamandır aynı anakarta sahip Regal 58r7540ua kullanıyorum. Iptv için SSiptv ve Ottplayer bulunuyor tv'de, her iki uygulama da çok hızlı ve dengeli çalışmıyor ama bunun sebebi tv'den ziyade uygulamaların uyduruk olması. 2 aydır Clouddy kullanıyorum, bu ikisinden çok daha hızlı ve dengeli bir performans sunuyor, onun da tek eksisi vod içeriklerinde h265 codec desteği olmaması (diğer ikisi de öyle).

Özetle hemen hemen tüm smart tvlerde iptv yazılımları pek de verimli çalışmıyor, düzenli olarak kullanacağım diyorsanız bir android box alıp daha güçlü yazılımları tercih etmek en doğrusu olacaktır.

S Çevrimdışı

ssylmz

Yeni Üye
16 Nis 2021
4
33
Alınmış bitmiş bize hayırlı olsun demek düşer ☺️
Neyse ne sorunu vardı acaba ? Çünkü yeni model ve mb230 smart konusunda vestelin en hızlı ana kartı....
İptv de sorun nadir olsada yaşanabilir biz zaten smart TV değil TV+android box öneririz.
Cihazda kullanılan panele bağlı olarak HD değil hareketli sahnelerde çok dikkatli bakan bir gozseniz takılmalar olduğunu görüyorsunuz. Normal kullanıcı gözü pek fark etmiyor. Bunu dedim ya artık dikkatle izlersiniz artık ☺️
Fiyata bakılırsa ne kadar ekmek o kadar köfte diyoruz. Güzel TV güle güle kullanın
Teşekkür ederim, daha cihaz gelmedi yani iade edebilirim. Adem Bey'in videosunda 9501 de HKC va panelin olduğunu duydum. Bu panel hakkında bilgim yok. Mesela görüntü kalitesi samsung 55tu7000 ile kıyaslanır mı? (20 30 derece açı ile maksimum izlenecek) Ayrıca mb230 denen anakart için bu forumda çok kötü yorumlar var. Yani şu takılma dediğiniz olayı maç izlerken veya tv dizisi izlerken bariz anlar mıyım?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkür ederim, daha cihaz gelmedi yani iade edebilirim. Adem Bey'in videosunda 9501 de HKC va panelin olduğunu duydum. Bu panel hakkında bilgim yok. Mesela görüntü kalitesi samsung 55tu7000 ile kıyaslanır mı? (20 30 derece açı ile maksimum izlenecek) Ayrıca mb230 denen anakart için bu forumda çok kötü yorumlar var. Yani şu takılma dediğiniz olayı maç izlerken veya tv dizisi izlerken bariz anlar mıyım?
Maçta belli edebilir. Topu takip edince anlamak gerekir. Hkc açı duyarlı bir paneldir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt