Vestel 55u9401 televizyona 2+1 ses sistemi problemi

H Çevrimdışı

Halit95

Yeni Üye
19 Tem 2020
25
29
Arkadaşlarım,ustalarım,üstadlarım merhabalar. Vestel 55u9401 model TV'ye arkadaki rca çıkışından ses alarak 2+1 ses sistemi bağlamaya çalıştım ama ses alamadım bana yardımcı olabilir misiniz? Elimde bildiğimiz rca kablo var tos jack diye bildiğimiz ben ayarlarla uğraştım çözemedim. Siz değerli ustalarımdan yardım istemekten başka çarem kalmadı. Sizi rahatsız ettim ama şimdiden özür diliyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

O zaman kumanda ile ses ayarı yapabilir miyim peki bu arada yardımınız için teşekkür ederim
Sesin TV deden değil ses sisteminden çıkmasını istiyorsunuz önünüzde iki seçenek var, ya servise başvurup ses yazılımi talep edebilirsiniz yada burada bazı işlemler yazıyor uygulayarak yapabilirsiniz

H Çevrimdışı

Halit95

Yeni Üye
19 Tem 2020
25
29
Sesin TV deden değil ses sisteminden çıkmasını istiyorsunuz önünüzde iki seçenek var, ya servise başvurup ses yazılımi talep edebilirsiniz yada burada bazı işlemler yazıyor uygulayarak yapabilirsiniz
Yani aslında istediğim şu müzik dinlediğimde youtube'tan,yada film-program izlediğimde; tv'den ses gelmesin fakat o jack takılıyken ben istediğimde tv'den ses alabileyim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani aslında istediğim şu müzik dinlediğimde youtube'tan,yada film-program izlediğimde; tv'den ses gelmesin fakat o jack takılıyken ben istediğimde tv'den ses alabileyim
Tamam jak takali iken kumandadan ses açıp kapattığında ses sisteminden gelecek, jak sökülü iken TV de.
Eğer yazılımla oynamaz isen her ikisinden de gelebilir.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721

madde 8 deki aciklamaya göre modlama islemi yapabilirsniz..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Yok abi soru şu
Tamam jak takali iken kumandadan ses açıp kapattığında ses sisteminden gelecek, jak sökülü iken TV de.
Eğer yazılımla oynamaz isen her ikisinden de gelebilir.

Jak, tak çıkar yapmadan olmaz galiba değil mi abicim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Ayrıca konu favorilerime ekli merak etme ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Modlama yapildiktan sonra ses sitemi veya kulaklik takili olup olmamasi önemli degil . modlama yapildiktan sonra ayarlardan ses cikisina gectiginizde kulaklik veya ses sistemi cikisinin ses kontrolünü ayarlarsiniz ama bunu yapmadan önce tv de iken ses ayarini sifira almaniz gerekir yoksa ses iki taraftanda gelir,deneyip emin olduktan sonra yazdigim icin cevap vermem uzun sürdü.. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Modlama yapildiktan sonra kulaklik takili olup olmamasi önemli degil . modlama yapildiktan sonra ses cikisina aldiginizda kulaklik veya ses sistemi cikisinin ses kontrolünü ayarlarsiniz ama bunu yapmadan önce tv de iken ses ayarini sifira almaniz gerekir yoksa ses iki taraftanda gelir,deneyip emin olduktan sonra yazdigim icin cevap vermem uzun sürdü.. :)
Bende dedim baktı baktı ve kaldı mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt