Vestel 55qa9700 BT Oyun Kolu

E Çevrimdışı

Erhan Eker

Yeni Üye
10 Eki 2023
5
35
Merhabalar

Konularda bakmaya çalıştım fakat göremedim Vestel 55qa9700 model televizyona oyun oynamak için Bluetooth özellikli oyun kolu bağlanabiliyor mu acaba bende eski USB kablolu kol vardı onu taktım hiç bir şekilde işlem yapmadı yada öneriniz var mı şimdiden teşekkür ederim.😊

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Genelde kablolu kablosuz klavye mouse çalışıyor oyun kolunun çalışacağını sanmıyorum. Ek program denemek gerekir.

E Çevrimdışı

Erhan Eker

Yeni Üye
10 Eki 2023
5
35
Aynen dediğiniz gibi Bluetooth mause taktım kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Usb joystick taktım ana menüde sağ sol vs. yapıyor ama oyun açtığım zaman herhangi bir işlev yapmıyor acaba oyunlarla mı alakalı diye düşünüyorum sonuçta mobil için üretilmiş bir uygulamanın apksini TV'ye uygulayinca tanımıyor mu diye düşündüm yada ek program olarak ne olabilir 🤔

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,648
Aynen dediğiniz gibi Bluetooth mause taktım kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Usb joystick taktım ana menüde sağ sol vs. yapıyor ama oyun açtığım zaman herhangi bir işlev yapmıyor acaba oyunlarla mı alakalı diye düşünüyorum sonuçta mobil için üretilmiş bir uygulamanın apksini TV'ye uygulayinca tanımıyor mu diye düşündüm yada ek program olarak ne olabilir 🤔
Ek program konusunda android televizyon kullanan arkadaşlar size yardımcı olabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Android aslında Linux çekirdeği kullanıyor.
Tabi TV'lerdeki Android telefonlardaki ile aynı değil.
Ama bence tanır diye düşünüyorum.
Aygıt ekle vs kısımlarda bir şey göremiyor musunuz?
Bir tane bilindik kol alın, deneyin.
Android destekli kollar var.

E Çevrimdışı

Erhan Eker

Yeni Üye
10 Eki 2023
5
35
Android aslında Linux çekirdeği kullanıyor.
Tabi TV'lerdeki Android telefonlardaki ile aynı değil.
Ama bence tanır diye düşünüyorum.
Aygıt ekle vs kısımlarda bir şey göremiyor musunuz?
Bir tane bilindik kol alın, deneyin.
Android destekli kollar var.
Anladım yukarıda anlattığım gibi usb kablolu kol denedim TV ana ekranda sağ sol vs çalıştı fakat oyunlarda bir tepki vermedi benim merak ettiğim bt kol alsam yine aynı işlemi mi yapar yoksa çalışır mı android destekli kol öneriniz var mı acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Anladım yukarıda anlattığım gibi usb kablolu kol denedim TV ana ekranda sağ sol vs çalıştı fakat oyunlarda bir tepki vermedi benim merak ettiğim bt kol alsam yine aynı işlemi mi yapar yoksa çalışır mı android destekli kol öneriniz var mı acaba
Yani ilgi alanım değil maalesef. The_SreT The_SreT Mert Temizer Mert Temizer Ömer Çolak Ömer Çolak yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
teraspy teraspy emmi de fikir verir muhtemelen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Pek bilgim yok oyun kolları konusunda, ama BT kol almadan önce eğer bir arkadaşında varsa denemelisin bence ve öyle almalısın, bu arada oyun içinde ayarlar kısmından kol ayarı yapılamıyor mu :alala (bilmediğimden sordum)

E Çevrimdışı

Erhan Eker

Yeni Üye
10 Eki 2023
5
35
Pek bilgim yok oyun kolları konusunda, ama BT kol almadan önce eğer bir arkadaşında varsa denemelisin bence ve öyle almalısın, bu arada oyun içinde ayarlar kısmından kol ayarı yapılamıyor mu :alala (bilmediğimden sordum)
Dediğiniz gibi yaptım arkadaşımda kablolu kol vardı taktım bir tepki olmadı ayarlar bölümünden de aktif etmiştim ama olmadı söyle bir durum söz konusu kol eski android uyumlu olmayabilir diye düşünüyorum BT kol bulup denemekten başka bir yöntem kalmadı 😊

Geri
Üst Alt