Vestel 9550 sorun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir defa o elindeki ürünün kıymetini bilmen lazım. Vestel de olmayan 100hz panele sahip tek ürün yani Son mohikan diyebilirim onun için.

Anakart arızası ise biraz düşündürdü beni, nasıl teyit ettiler arızayı o önemli.

TV yi yaptırtmaya karar verdiğinizde yolladığınızda ''Aaaa anakarttan değilmiş'' demeyeceklerinin garantisi yok eğer Vestel servis personelini biraz tanımışsam.

Bana tv nin seri numarasını paylaşabilirmisiniz rica etsem. .

E Çevrimdışı

eagle37

Yeni Üye
15 Tem 2019
6

Üstat
Bir defa o elindeki ürünün kıymetini bilmen lazım. Vestel de olmayan 100hz panele sahip tek ürün yani Son mohikan diyebilirim onun için.

Anakart arızası ise biraz düşündürdü beni, nasıl teyit ettiler arızayı o önemli.

TV yi yaptırtmaya karar verdiğinizde yolladığınızda ''Aaaa anakarttan değilmiş'' demeyeceklerinin garantisi yok eğer Vestel servis personelini biraz tanımışsam.

Bana tv nin seri numarasını paylaşabilirmisiniz rica etsem. .
Üstat haklısın, ürünü seviyorum, bilerek araştırarak aldım, görüntü kalitesini de seviyorum, zaten biraz ona bozuldum servis işin içine girince :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
%90 panel osd hatası ☺️
Tahminim o yöndeydi o nedenle detay istedim ki zaten ürün sahibinin anlattıklarını okuyunca ne kadar profesyonel bir kontrol sağladıklarını anladım teknisyen kardeşlerimizin.

Vestelin bu Teknisyenlerin kulaklarına yerleştirdikleri 1ms de yüzbintiriylonmilyon işlem yapabilen chipleri yerleştirmesi bu nedenle çok faydalı oldu bak 10 saniyede besleme sesinden anakart arıza teşhisi yapabiliyorlar bu sayede.

Helel sana Vestel, SONY bile yarışamaz seninle bu konuda. :kiskis

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Üstat

Üstat haklısın, ürünü seviyorum, bilerek araştırarak aldım, görüntü kalitesini de seviyorum, zaten biraz ona bozuldum servis işin içine girince :) Servisten gelen arkadaşlar kumandadan tv yi açıp, besleme sesini duyunca şase arızası dediler ek bir kontrol olmadı. Aa bu değilmiş deme ihtimalleri de olursa yaptırmaktan o yüzden çekinirim, o yüzden son umut buraya yazayım dedim. Seri no fotosunu da ekledim.
Son bir ek bilgi vereyim, cihazı en son normal olarak geçen Pazar( görüntü gitmeden 2 gün önce ) usb 3.0 portuna hdd takıp fotograf bakarken kullandım. Takip eden ilk günde ilk açıldığında yazılar ve görüntü gölgeli, ekranda film sonu gibi akmaya gelmeye başladı, açıldıktan sonra belirli bir süre geçtikten sonra görüntü normale dönüyordu o gün. Takip eden 2.günde ise “ses var, görüntü yok” moduna geçti.

B0617F72-E917-4200-BAD6-3FD21BD00B31.jpg

Ne yazık ki sizin tv de %99.9 Panel arızası var. Bu iş anakart işi vs değil ancak ''keşke anakart olsaydı'' diyebileceğimiz bir durum.

Samsung panel, 100hz, aşırı kıymetli ve bir o kadar da kritikize düzeyi daha yüksek.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Üstat A Adem Helvacı çok teşekkürler, servis tespiti doğru, abartmıyorum hızlı çiple ortalama 40 saniye sürdü hızlı teşhis, eve girip çıkmaları da toplam 3-4 dk da bitti:)
Bu işin komik kısmı ama cevaplardan anladığım trajikomik kısmı ise 4 senelik ürün elimizde kaldı. Tutup panel değiştirmek hem zor hem daha masraflı ya da muhtemelen panel olmadığı için imkansız sanırım. Geçmiş olsun ne diyelim.
Bence onarımı kabul et , olmayacak çünkü, ücretli değişim talebi gelecek, iyi bir model sunarlarsa kap havada. Örnek 55ua9800 tabiki mevcut tivinizin çeyreği olur ama şu an aldığınız fiyatı düşünürsek buna denk gelecek

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstat A Adem Helvacı çok teşekkürler, servis tespiti doğru, abartmıyorum hızlı çiple ortalama 40 saniye sürdü hızlı teşhis, eve girip çıkmaları da toplam 3-4 dk da bitti:)
Bu işin komik kısmı ama cevaplardan anladığım trajikomik kısmı ise 4 senelik ürün elimizde kaldı. Tutup panel değiştirmek hem zor hem daha masraflı ya da muhtemelen panel olmadığı için imkansız sanırım. Geçmiş olsun ne diyelim.
Vazgeçmeyin üründen, onun ölüsü bile para. Sevgili F fikoloji nin dediği gibi fabrikadan değişim için iyi teklif alınabilir.

Kaldı ki, panel onarımı da denenebilir.

Hatta sırf bu tv nin kalitesinin hatırına, Haydi madem bir de forum üyesisiniz o da Sota Sota başkanın hatırına olsun, Sadece lojistik maliyetini karşılayın, ben elimden ne geliyor ise kurtarmak için uğraşayım :ok

E Çevrimdışı

eagle37

Yeni Üye
15 Tem 2019
6
Vazgeçmeyin üründen, onun ölüsü bile para. Sevgili F fikoloji nin dediği gibi fabrikadan değişim için iyi teklif alınabilir.

Kaldı ki, panel onarımı da denenebilir.

Hatta sırf bu tv nin kalitesinin hatırına, Haydi madem bir de forum üyesisiniz o da Sota Sota başkanın hatırına olsun, Sadece lojistik maliyetini karşılayın, ben elimden ne geliyor ise kurtarmak için uğraşayım :ok
Üstat çok ama çok teşekkürler, her zaman kullanıcının yanındasın, senelerdir görüyorum, hem herkesi bilinçlendirmek, hem de insanlara yardım etmek için her yere yetişiyorsun sağol varol? Önce Vestel’in dönüşünü alayım, seni sonra seni zahmete sokmuş olalım zorda kalırsam, tabi ki gözüm kapalı gönderirim. Hatta bu emeğin bir karşılığı yok biliyorum ama ben de senin bu güzel niyetini taçlandırmak için bir eğitim kuruluşuna bağış yaparım.

E Çevrimdışı

eagle37

Yeni Üye
15 Tem 2019
6
Vestel henüz aramadı ama günlük aç kapa yapıyordum tv’yi denemek için. Bugün enteresan bir şekilde bir defaya mahsus kedi sıçraması yaptı. Açılışta Vestel logosu geldi, görüntü geri geldi

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt