Vestel 50UD8100 TV nin MB130 V.5.7.20 güncelleme ardından gelen sorunlar??

samsunadami Çevrimdışı

samsunadami 

` ϻєsuт
Yeni Üye
9 Eyl 2019
33
30
Merhabalar;
Vestel Marka 50UD8100 TV yi aldığımızda telefonumun hotspot özelliğini kullanarak wi-fi ile internet erişimi sağladım.
Sonrasında TV nin güncelleme kısmını kontrol ettiğimde V.5.7.20.0 güncellemesi geldi ve güncellemeyi yaptım.
Bu güncellemeden sonra ise TV de;
Telefonun hotspot özelliği ile wifi internet e giremiyorum ve arasıra sadece kablolu seçenek çıkıyor TV nin ağ menüsünde kablosuz seçenek çıkmıyor.
Bu güncellemeyi yaptıktan sonra gün içinde 2-3 sefer kendi kendine kapanıp açılıyor.
Yine güncellemeden sonra TV nin menülerinde, kanal sıralama olsun kanal geçişleri olsun donmalar yavaşlamar başladı.
Kanal sıralamasında ise bazı kanal numaralarının da olmadığını farkettim güncelleme sonrasında.

Ben bu yukarıdaki saydığım sorunları nasıl çözebilirim??

Teknik servisi çağırıp da yazılımı bir önceki yazılımına mi çevirtmem lazım yoksa başka bir çözümü varmıdır bu sorunların??

IMG_20190922_004230.jpg

Screenshot_20190922-004249.png

IMG_20190922_005955.jpg
IMG_20190922_005918.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Garantisi varsa ,servise göstermen daha iyi olur kanısındayım doğrusunu istersen,ama yinede sevgili dostlarım F fikoloji ve TEKNOwest teknovest yazılım için bakabilirler,bunun için tvnin arkasındaki barkod fotosunu OKUNAKLI olarak çekip full yazılım konusunda paylaşmalısın :ok

samsunadami Çevrimdışı

samsunadami 

` ϻєsuт
Yeni Üye
9 Eyl 2019
33
30
Bende servise göstermeyi düşünüyorum fakat yapabileceğim bişey varsa yapmak istiyorum servisi çağırmadan bu arada TV duvara asılı olduğundan dolayı barkodu barkod fotoğrafını çekemiyorum ve TV nin kutusunu da ilk kurulum için gelenlere verdik lazım olmaz diye başka bir yerden bakılabilir mi barkod a ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bakılamaz,ama keşke kutuyu vermeseydiniz böyle durumlarda lazım oluyor çünkü ,ve duyduğuma göre de bu kutular satılıyormuş :)
Senin yapabileceğin bir şey yok ,ama reset atmayı denedinmi acaba :alala

samsunadami Çevrimdışı

samsunadami 

` ϻєsuт
Yeni Üye
9 Eyl 2019
33
30
Bakılamaz,ama keşke kutuyu vermeseydiniz böyle durumlarda lazım oluyor çünkü ,ve duyduğuma göre de bu kutular satılıyormuş :)
Senin yapabileceğin bir şey yok ,ama reset atmayı denedinmi acaba :alala
Reset atma dediğiniz ilk kurulum felan mi oluyor evet ise yaptım hocam onu yine aynı düzelmiyor dediğim sorunların hiçbiri ağ menüsünde kablosuz seçeneğe tıklıyorum yazıyorum wifi şifresini bekletin diyor sonra ama bağlanmıyor??

IMG_20190922_011442.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hımm,evet.
O zaman fazla uğraşma bence,hadi wifi koy kenara,kanallarda reset atması bile normal değil.Yarın veya müsait olduğunda bu durumu gösteren birde vidyo çekersen servis için daha iyi olur,çünkü cihazlar mekanik ama servis gelince pat diye düzeliyorlar :)

samsunadami Çevrimdışı

samsunadami 

` ϻєsuт
Yeni Üye
9 Eyl 2019
33
30
teraspy teraspy hocam şuanda tekrar telefonun wi-fi girmeye çalıştım girdi bağlandı ve hemen devre dışı dedi kendiliğinden koptu TV nin wi-fi si ve kendi kendine de reset attı TV kapanıp açtı şuanda kendini bu güncellemeden sonra olmaya başladı ne zaman wi-fi ye bağlansam ya bağlanmıyor ya da bağnalip o anda devre dışı diyor ağ TV nin ağ kopuyor ve kendi kendine reset atıyor TV ??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şuanda TV kendi kendine kapanıp açıldı wifi ye bağlı şuanda gösteriyor ama hiç bişey yapamıyorum kumandadan hangi tuşa tıklasam TV de işlem yapmıyor kanal değiştirmiyor ardı ardına TV kapanıp açılmaya devam ediyor şuanda kendiliğinden??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İşte bu olayı filme alsaydın bari,ama bence fazla zorlama tvyi,iş yazılım işinden çıkmasın sonra, belliki wifide sorun var,sanırım yazılım uymamış olabilir ama bu da bir sıkıntı,çünkü kendisi buldu ve yükledi yazılımı :)

S Çevrimdışı

stifler61

Yeni Üye
21 Eyl 2019
9
30
9AA2679D-5295-4127-8048-7F86BCA44DBF.jpg

bende de aynı yazılım var , hatta forumda birkaç konu altında sorunlarımı dile getirdim. Bende ki sorun bazı HD kanalların kalitesizliği , sinyal %100 , kalite %0-20 , bu yazılımı kullanıpta böyle bir sorun yaşayan var mı ?

samsunadami Çevrimdışı

samsunadami 

` ϻєsuт
Yeni Üye
9 Eyl 2019
33
30
Teraspy bin belirttiği gibi full yazılım ile tekrar kontrol sağlanmalı garantisi devam ettiği için servisten de destek alabilirsiniz
Peki hocam benim bu TV nin en son yazılımı yani benim yüklediğim yazılım V.5.7.20.0 yazilimi sorunlu yazılım mi bu yazılımı kullanan kişiler var mı forum da onlarda da aynı sorunlar var mı ki ? ?

9AA2679D-5295-4127-8048-7F86BCA44DBF.jpg

bende de aynı yazılım var , hatta forumda birkaç konu altında sorunlarımı dile getirdim. Bende ki sorun bazı HD kanalların kalitesizliği , sinyal %100 , kalite %0-20 , bu yazılımı kullanıpta böyle bir sorun yaşayan var mı ?
Peki sizin TV de 50UU8100 mu hocam ve sadece o dediğiniz sorunu mu yaşıyorsunuz telefonun hotspot özelliğini kullanarak TV yi wi-fi ye bağlayabilir musunuz ve bağlandıktan sonra da TV de kendi kendine kapanıp açılmalar oluyor mu wifi ye bağlandığı zaman??
Birde hocam kanal sıralama ekranının fotosunu atabilir misiniz rica etsem mesela bazı kanal numaralarının yok benim TV de yukarıdaki çektiğim fotoğraf da bunu gösterdim sizin TV de de aynı sorun var mı?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

stifler61

Yeni Üye
21 Eyl 2019
9
30
Peki hocam benim bu TV nin en son yazılımı yani benim yüklediğim yazılım V.5.7.20.0 yazilimi sorunlu yazılım mi bu yazılımı kullanan kişiler var mı forum da onlarda da aynı sorunlar var mı ki ? ?

Peki sizin TV de 50UU8100 mu hocam ve sadece o dediğiniz sorunu mu yaşıyorsunuz telefonun hotspot özelliğini kullanarak TV yi wi-fi ye bağlayabilir musunuz ve bağlandıktan sonra da TV de kendi kendine kapanıp açılmalar oluyor mu wifi ye bağlandığı zaman??

bende sıkıntı olmadı belirttiğiniz konuda

bende sıkıntı olmadı belirttiğiniz konuda

49ud8200 tv’im

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt