VESTEL 50U9500 Kanal Listesi Düzenleme

J Çevrimdışı

janbey

Yeni Üye
28 Ocak 2021
12
41
Merhabalar,
Vestel 50U9500 model televizyon aldım. Kanal listesini güncellemek istiyorum. Eski LG televizyonumda kanal listesini USB'ye alıp, Chansort isimli programda rahatlıkla istediğim sıralamayı yapıp listeyi tekrar televizyona yükleyebiliyordum.
Yaptığım araştırmada Nova SatcoDX isimli programla yapılabildiğini okudum. Lakin menü üzerinde listeyi USB'ye alacağım bir seçenek bulamadım. Bu televizyonlarda kanal listesini bu şekilde güncelleme mümkün değil midir? Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.
Saygılarımla.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

J Çevrimdışı

janbey

Yeni Üye
28 Ocak 2021
12
41
Merhabalar, bahsettiğiniz konuyu incelemiştim. Lakin dediğim gibi bu seçenek bulunmuyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar, bahsettiğiniz konuyu incelemiştim. Lakin dediğim gibi bu seçenek bulunmuyor.
Uydu ayarları var o menü her vestelde var

Screenshot_2021-01-28-13-13-10-177_com.google.android.youtube.jpg

J Çevrimdışı

janbey

Yeni Üye
28 Ocak 2021
12
41
Evet haklısınız uydu yayını için bu menü var. Fakat evimde sitemize verilen, DSmart'a ait bir hizmet olan SmartCity kullanıyoruz. Bu yayın ise DVB-C (sayısal kablo yayın) formatıyla bize geliyor. Uydu kanalları için dediğiniz yerden işlem yapılabiliyor ama dediğim tip kanallar için bu yöntem zannedersem geçerli değil. Kanal sayısı aşırı fazla ve televizyondan yapmak ise hiç pratik değil. Beni baya uğraştıracak. Yine de ilginize teşekkür ederim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet haklısınız uydu yayını için bu menü var. Fakat evimde sitemize verilen, DSmart'a ait bir hizmet olan SmartCity kullanıyoruz. Bu yayın ise DVB-C (sayısal kablo yayın) formatıyla bize geliyor. Uydu kanalları için dediğiniz yerden işlem yapılabiliyor ama dediğim tip kanallar için bu yöntem zannedersem geçerli değil. Kanal sayısı aşırı fazla ve televizyondan yapmak ise hiç pratik değil. Beni baya uğraştıracak. Yine de ilginize teşekkür ederim.
Başta kablo soyleseydiniz uyarimizi yapardık ☺️

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt