Vestel 50U9500 hakkında yorum alabilirmiyim?

Muhsin Çatalbaş Çevrimdışı

Muhsin Çatalbaş

Yeni Üye
5 Ara 2019
38
Yeni bir TV almak durumundayım piyasada internette 50U9500 modeli 2750 TL ile 3150 TL arasında fiyatlara satılıyor İstanbul bilişim de havale ile 2485 TL'ye kadar alınabiliyor tvyi MediaMarkt mağazasında inceledim hem görüntü olarak hem tasarım olarak hoşuma gitti anakart ve panel konusunda bilgi sahibi arkadaşlar konuya yorumlarını yaparlarsa sevinirim özellikle 3 hdmi 2 usb girişli ve hdmi-cec özelliği olan bir tv istiyorum.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Konuyla Alakalı Adem usta yardımcı olur müsait olunca özellikleri gayet güzel ama evde küçük çocuk varsa Ekran Koruyucu Almanı Tavsiye Ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Smart Konusunda Vesteller ve vestel üretimleri biraz geride kalıyor smart ı Aktif olarakmı kullanacaksınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
CEC_ARC var onda sorun yok ama bu modelde bana göre asıl sorun panel üreticisi.

Panda panel kullanılan bir model, Öncelikli panel tedarikçilerinden değil bunu bilmenizi isterim
Samsung
LG
CMO
AUO

bunlardan birisi bizim Vestel ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz ve görmeye devam etmek istediğimiz paneller.

Panda ve Chot gibi panellere şimdilik mesafeliyim :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
CEC_ARC var onda sorun yok ama bu modelde bana göre asıl sorun panel üreticisi.

Panda panel kullanılan bir model, Öncelikli panel tedarikçilerinden değil bunu bilmenizi isterim
Samsung
LG
CMO
AUO

bunlardan birisi bizim Vestel ürünlerinde görmeye alışık olduğumuz ve görmeye devam etmek istediğimiz paneller.

Panda ve Chot gibi panellere şimdilik mesafeliyim :ok
Oo hoşgeldin Ustacım Seni Buralarda Görmek Ne Güzel.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
İyi bir Android TV box kullanıyorum zaten ancak yinede YouTube Netflix puhu TV sorunsuz çalışsın yeterli
Bunları bende aktif olarak kullanıyorum yok bunlarda problem gayet iyi ama tarayıcı açısından yavaş maalesef bide sözde Vestel Efendi Portali Düzeltti ama hikaye nerdeee.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı ustam hazır sizde konuya cevap yazmışken Regal 49r7540 modelinide yorumlayabilirmisiniz
Hangisini yorumlamamı istersiniz?

Android olan MB170 anakartlı modeli mi 49R7540U
Linux olan MB130S anakartlı modeli mi 49R7540U
Yoksa bu markanın beyinsiz müdürlerinin ayrı özelliklere sahip ürüne ayrı kod girmeyi bile beceremiyor olmalarını mı?

Muhsin Çatalbaş Çevrimdışı

Muhsin Çatalbaş

Yeni Üye
5 Ara 2019
38
Hangisini yorumlamamı istersiniz?

Android olan MB170 anakartlı modeli mi 49R7540U
Linux olan MB130S anakartlı modeli mi 49R7540U
Yoksa bu markanın beyinsiz müdürlerinin ayrı özelliklere sahip ürüne ayrı kod girmeyi bile beceremiyor olmalarını mı?
Böyle bir durum olduğunuda şimdi sizden öğreniyorum A Adem Helvacı ustam ben mb130s anakartlı olan modelle ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim, bana göre android tv ler şimdilik hüsran

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Böyle bir durum olduğunuda şimdi sizden öğreniyorum A Adem Helvacı ustam ben mb130s anakartlı olan modelle ilgili görüşlerinizi öğrenmek isterim, bana göre android tv ler şimdilik hüsran
Regal için bu parayı vereceğime gider yine 3 yıl garantili BİM satışı 55VU6905 alırım, LG IPS panel ve MB130S anakartlı ürün 2999tl.

Bu tv özelinde konuşursak, MB130S anakart, Samsung VA panel, frr değeri 1000hz, panel destek unsurları içerisinde HDR ve DV mevcut. CEC aktif

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Regal için bu parayı vereceğime gider yine 3 yıl garantili BİM satışı 55VU6905 alırım, LG IPS panel ve MB130S anakartlı ürün 2999tl.

Bu tv özelinde konuşursak, MB130S anakart, Samsung VA panel, frr değeri 1000hz, panel destek unsurları içerisinde HDR ve DV mevcut. CEC aktif

Adem hocam, acaba sizin Android dediğiniz şu model olabilir mi? Sonunda A harfi var 49R7540UA

Bir de sonunda A harfi olmayan model var:

Bu arada Regal de cidden android işletim sistemli televizyon mu var? Aşağıdaki konuda Android işletim sistemli vestel modeli çıkacak mı öğrenmek istemiştim. Bu android pie işletim sistemli aşağıdaki konuda bahsi geçen modellerden biri mi acaba?

A alptugay, A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam, acaba sizin Android dediğiniz şu model olabilir mi? Sonunda A harfi var 49R7540UA

Bir de sonunda A harfi olmayan model var:

Bu arada Regal de cidden android işletim sistemli televizyon mu var? Aşağıdaki konuda Android işletim sistemli vestel modeli çıkacak mı öğrenmek istemiştim. Bu android pie işletim sistemli aşağıdaki konuda bahsi geçen modellerden biri mi acaba?

A alptugay, A Adem Helvacı
Yok abim 2-3 gündür bu konuyu kurcalıyorum, Başka modelde yine sonuna UA eklemişler ama tv linux. Gerçi Android de linux taban üzerine kurulu o ayrı konu ama siz benim linux dediğimde ne demek istediğimi anlıyorsunuz, normal vestel yazılımı işte.

Ayrıca bu tv sistemde sadece U diye geçiyor, pazarlama kodu dahi farklı ama modeller aynı ne yazık ki.
MB170 daha önce sizlere Vestel yeni nesil anakartlar geliyor başlıklı konuda izah ettiğim gelişmelerden birisi
Vestel de zaten birkaç yıldır android tv vardı ancak bu tv lerde kullanılan anakartlar MB300 idi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri