Vestel 50 fd 7300 smart özelliğini kilitleme

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Doğru bir başlık oldu mu bilemedim doğrusu.Öncelikle derdimi anlatayım sonra çözümü noktasında yardımlarınız rica edeyim arkadaşlar.
50 FD 7300 bir vestel smar tv var. Benim ufaklıklar abuk subuk şeyler izlemesinler diye tivibu ya şifre koydum. TRT Çocuk dışındaki çocuk kanallarını izlemelerini istemiyorum. Sonra gördün ki tv nin smart özelliğinden faydalanıp youtube açıp orada saçma videolar izliyorlar. Özellikle oğlan super mario oyun videolarına takmış durumda resmen kendinden geçiyor izlerken. 8 yaşında ama benden çok kullanıyor youtube menuüsünü filan. Ben Tivibuyu şifrelediğim gibi tv nin smart özelliğini de şifrelemek ya da isteğe bağlı engellemek istiyorum. Daha doğrusu youtube. İnternetin kullanımında kısıtlamaya gitmeden. Malum tivi internet üzerinden izleniyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar....

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Menüye girip şifre koyarsan olurmu diye düşünüyorum Ayarlar kısmında Tüm menüleri işaretliycen internete erişimi nasıl sağlıyorsunuz? kablomu kablosuzmu?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Abi iki özelliğide kullanmana gerek yok bence kablosuzu kapat kablolu kullan gerçi tv onu ayarlar diye biliyorum.
Menüye girip şifre koyarsan olurmu diye düşünüyorum Ayarlar kısmında Tüm menüleri işaretliycen internete erişimi nasıl sağlıyorsunuz? kablomu kablosuzmu?
Evde bilgisayar ve telefonlar için kablosuz kullanılıyor zaten ister istemez.
Öğlen menüden bakıp şifre koymak istediğimde yine kanallarda şifreleme olduğunu gördüm. Kasdettiğin şey menülerin kilitlenmesi mi acaba?

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Evde bilgisayar ve telefonlar için kablosuz kullanılıyor zaten ister istemez.
Öğlen menüden bakıp şifre koymak istediğimde yine kanallarda şifreleme olduğunu gördüm. Kasdettiğin şey menülerin kilitlenmesi mi acaba?
Menü tuşuna basınca direkt olarak şifre ister smart tuşuna basınca şifre sorarmı bilmiyorum akşama yazarım size bir deney yapacam.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba uygulamalara şifre ne yazıkki koyamazsınız, eğer youtube tuşuna basıp hemen uygulamaya giriyorsa çocuklar; youtube tuşunu farklı bir işleme ata, aslında bu konu da şunu diyebiliriz bu tuş sadece youtube için değil favori tuştur.Örnek veriyorum trt çocuk tuşu üzerine gelip youtube tuşuna 5sn basılı tutarsanız trt çocuk açılır.
yada interneti siz evde yoksanız televizyondan devre dışı bırakınız.

Geri
Üst Alt