VESTEL 49UD9400 İkinci Nesil (Yeni Seri) MB130E anakart, Anakartların Yeni Kralı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce imzamda linki olan 49UD9300 MB120 anakartlı ürünü incelemiş ve ciddi anlamda ürünü beğenmiştik, Yani beklentilerimizi karşılamıştı en azından.

Bu konu başlığında şimdilik sizlere yazılı bilgi paylaşıyor olmakla birlikte bulduğum ilk fırsatta bu modeli de canlı canlı inceleyerek sizlere gözlemlerimi yine mümkün olursa youtube üzerinden ve tabi ki forumumuzdan paylaşacağım.

Ürünümüz V10116518 kodludur ve Önceki üretim olan V10110671 deki MB120 yerine MB130E anakart ile üretilmiştir.

Arkadaşlar 17MB130E veya diğer adı ile MB130E anakartı çok önemsiyorum zira bu güne kadar VESTEL bünyesindeki gelmiş geçmiş en gelişmiş anakarttır bu. VESTEL OLED tv de dahi bu anakart kullanılmıştır bu nedenle 55UD9650 gibi bazı modelleri özellikle arayıp bulmanızı ve alabiliyorsanız bu modelleri almanızı tavsiye etmiştim.

49UD9400 için de aynı garantiyi verebilirim size hem de henüz kendim söküp parçalayıp incelememiş olmama rağmen.

En önemli ikinci bilgi ise ürün panel yapısının VA olması, Aynı anda Hem HDR hem WCG hem de DV özelliklerini bünyesinde barındırıyor olmasıdır.

Eski Kaliteli panel üretimleri olsa şu çakma teknolojileri zerre kadar önemsemezdik lakin günümüz panel üretimlerinin dandikliklerinin bu ek unsurlar ile en azından örtbas edilme olanağı bulunabiliyor olmasını artık mecburen nimetten sayıyoruz

Bu nedenle Hıgh Dynamic Range - Wide Color Gamut - Dolby Vision özelliklerinin bir araya bir üründe gelmesi bizim için büyük avantaj teşkil ediyor. Tüm bunlara ilaveten bir de VESTEL in patentli buluşu olan PİXELLENCE da üründe aktif durumdadır. Yani bu televizyonu bu kadar doldurduklarına göre artık futbolcuların devre arasında ekrandan bizim eve geçip su içip geri dönebilmeleri gerekiyor :)

SMR değeri 1800hz. 2200 olsaydı daha da süper olurdu ama bu bile ciddi derecede kafi bu ürün için.

Ürün Edge panel yani slim kasaya sahip

Dahili subwoofer ile desteklenmiş DTS TruSurround+DTS HD 2x10watt ses çıkışını bu ürün için yeterli olarak görüyorum.

Üründe DİGİTURK yok ancak NETFLİX HBBTV DSMART ve TİVİBU aktif durumda.

BLUETOOTH mevcut

TRAİN Portal ve Open Browser aktif

Dahili wifi ve widi zaten artık söylemeye gerek dahi yok bu kadar özellikten sonra :)

Her ne kadar ülkemizde çok yaygın olmasa da (Ben öyle biliyorum) üründe CAS OPERATÖR özelliği, FİLBOX destekli olarak bulunmaktadır ancak kullanım alanı şu an için ne durumdadır yoruma açık.

Power Save Mode aktif durmdadır ve ERP ile desteklenmektedir.

Ürünün stby enerji tüketimi 0,5 watt dır.

DLNA ve CI+ aktif durumdadır.

En kısa zamanda ürünü bu kod üzerinden bulup inceleyebilmeniz dileklerimle :)

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
vestelin bu modelleri özelik olarak gercekten tatmin ediyor, aynı fiyata satılacaksa fiyat performans oranı çok yüksek olur,

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Ado hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için size minnettarız.Ancak tavsiye ettiğiniz kodlara sahip bu tv leri bulmak neredeyse imkansız. Daha öncede 9650 modeli için verdiğiniz kodlu tvyi çok aradım hatta vestel müşteri hizmetlerinden yardım istedim ama sonuç nafile.Biri çıkıp da bu tv şurada satışta demiyor.Bu konuda maalesef sizinde elinizden bişey gelmiyor sanırım.Verdiginiz bu güzel bilgiler iştahımızı kabartsa da bulmanın ya şans işi yada imkansız olduğu gercegi hevesimizi kursağımızda bırakıyor.
Yinede harcadığınız zaman ve emek bizim için çok kıymetli.Burada bilgilerinizden istifade eden bir çok arkadaşında aynı duyguları paylaştığı ve aynı sorunları yaşadığını düşünüyorum. Maalesef bilgiye ulaşma zorluğu ve saçma sapan prosedürler bizi çaresiz arayışlarımızla başbaşa bırakmaya devam ediyor. Saygılarımla.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için size minnettarız.Ancak tavsiye ettiğiniz kodlara sahip bu tv leri bulmak neredeyse imkansız. Daha öncede 9650 modeli için verdiğiniz kodlu tvyi çok aradım hatta vestel müşteri hizmetlerinden yardım istedim ama sonuç nafile.Biri çıkıp da bu tv şurada satışta demiyor.Bu konuda maalesef sizinde elinizden bişey gelmiyor sanırım.Verdiginiz bu güzel bilgiler iştahımızı kabartsa da bulmanın ya şans işi yada imkansız olduğu gercegi hevesimizi kursağımızda bırakıyor.
Yinede harcadığınız zaman ve emek bizim için çok kıymetli.Burada bilgilerinizden istifade eden bir çok arkadaşında aynı duyguları paylaştığı ve aynı sorunları yaşadığını düşünüyorum. Maalesef bilgiye ulaşma zorluğu ve saçma sapan prosedürler bizi çaresiz arayışlarımızla başbaşa bırakmaya devam ediyor. Saygılarımla.

Aslında bunun sebebi size yardımcı olmaya çalışırken kafanızı karıştıran ben de olabilirim belki.

Bazı bilgilere oldukça erken ulaşıyor olmam, ancak bu bilgi sonucunun sahaya yansımasının gecikmesinden kaynaklanıyor bu durum.

Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde hem 9650 hem de bu ürün için sizlerle, artık sizlerin de ulaşabiliyor olduğu koşullarda sohbet ediyor oluruz :)

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Ado hocam, teşekkürler elinize sağlık. Açıklayıcı bir inceleme olmuş.:)

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
ADO hocam benim aldığım ihraç fazlası TECHWOOD televizyonda bu karttan var 17MB130E ve de bana maliyeti 2270 TL... Modlamayla pek çok özelliğini açtım tv kapanırken göz kırpma efekti çıkıyor TKGS yoktu yurt dışı için üretildiğinden onu da açtım güncel kanal listesi tarih tarih geliyor. Şimdilik çok memnunun :wink

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ADO hocam benim aldığım ihraç fazlası TECHWOOD televizyonda bu karttan var 17MB130E ve de bana maliyeti 2270 TL... Modlamayla pek çok özelliğini açtım tv kapanırken göz kırpma efekti çıkıyor TKGS yoktu yurt dışı için üretildiğinden onu da açtım güncel kanal listesi tarih tarih geliyor. Şimdilik çok memnunun :wink

Çok sevindim sizin adınıza azizim. Umarım uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız :)

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
#ado hocam mb130e olan bir tv de scart kesinlikle yok diyebilir miyiz? Veya ud9400 ozelinde konusursak scartsiz tv sadece bu yeni seride mi var?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
#ado hocam mb130e olan bir tv de scart kesinlikle yok diyebilir miyiz? Veya ud9400 ozelinde konusursak scartsiz tv sadece bu yeni seride mi var?

Bazı şeyler için KESİN ifadesi kullanmak doğru olmaz zira biz bu gün KESİN deriz, yarın talep doğrultusunda üretimde değişikliğe gidilir bu sefer bizim sözümüz askıda kalır.

Ancak genel olarak bu anakartta scart görmediğimiz doğrudur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri