VESTEL 49UD9300 Ses sistemi uyumsuzluğu

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Modlama islemi yapip kulaklik ses ayarini bagimsiz yapmaniz mümkün.PAylastigim linkte modlama konusu, madde 8 de nasil yapilacagi anlatiliyor.

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

Umut Barış Umut Barış bu ürünü aldım iş görür gibi :)

hosbulduk hosbulduk bahsettiğiniz konuyu inceledim de biraz karışık geldi başka çaresi yoksa mecbur yapacağız :)

By_Trol By_Trol resim ekledim yardımcı olabilir misiniz nasıl yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

1605889154994.jpg

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Güncelleme: Modlamayı yaptım false yazan yeri true olarak değiştirdim yalnız şuan ses sistemi takılıyken tv nin ses açma kapaması iptal oluyor düğmeler çalışmıyor. Benim istediğim ses sisteminin sesini tv kumandasından tv nin sesini yükseltince yükselmesiydi yani paralel çalışmasını istiyorum. Yanlış bi yol mu izledim. Cevaplarınız için teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Güncelleme: Modlamayı yaptım false yazan yeri true olarak değiştirdim yalnız şuan ses sistemi takılıyken tv nin ses açma kapaması iptal oluyor düğmeler çalışmıyor. Benim istediğim ses sisteminin sesini tv kumandasından tv nin sesini yükseltince yükselmesiydi yani paralel çalışmasını istiyorum. Yanlış bi yol mu izledim. Cevaplarınız için teşekkürler.
Muhtemelen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yeni ses sistemi aldık tv nin kulaklık girişine bağladım yalnız tv sesinden bağımsız çalışıyor ses sistemi.
Tv den ses kısınca kısılacak şekilde nasıl ayar yapabilirim
. Yardımcı olabilecek var mı Teşekkürler.

Şaşırdım ,modlama yapınca kulaklığa takılı ses sistemini kumandadan kısıp-açamıyormusun :alala
Ben köyde çalınan tvyi böyle kullandım aldığımdan beri ,kulaklıktan amfiye (ses sistemi) bağlı idi.Bir yanlışlık olmalı diye düşünüyorum sevgili dadas331 :)
Ses sistemini bağladığında tv ses ayarlarında kulaklık ses ayarı görünmüyor mu ki,görünüyorsa pasif mi,gerçi benim kart eski idi,mb97 ama kulaklık çıkışının değişeceğini sanmıyorum pek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şaşırdım ,modlama yapınca kulaklığa takılı ses sistemini kumandadan kısıp-açamıyormusun :alala
Ben köyde çalınan tvyi böyle kullandım aldığımdan beri ,kulaklıktan amfiye (ses sistemi) bağlı idi.Bir yanlışlık olmalı diye düşünüyorum sevgili dadas331 :)
Ses sistemini bağladığında tv ses ayarlarında kulaklık ses ayarı görünmüyor mu ki,görünüyorsa pasif mi,gerçi benim kart eski idi,mb97 ama kulaklık çıkışının değişeceğini sanmıyorum pek.
Sonraki kartlarda böyle bir yazılımsal tuhaflık vardı.
Kulaklık sesini kontrol edemeyen çoktu.

Tabi Kulaklık/Ses Çıkışı ayarına dikkat etmekte yarar var.
Ses çıkışı = line out çünkü. O modda iken kontrol edemeyiz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

İşte ben bu "tuhaflığı" çözmüş ve yayınlamıştım ya :)
Ama dediğin doğru ,ondan yazdım zaten "pasif mi" diye, sevgili umut :ok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572

Modlamadan sonraki durum olması gereken bir durum fakat D dadas331 bunu istemiyor tv nin sesi kesilmesin hem tv nin sesi açılsın hem de ses sisteminin sesi aynı anda açılsın istiyor. Kulaklığa jack fiş takıldığında tv deki sesin kesilmesini istemiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt