Vestel 49ud8200 panel ışığı

İzmitli Çevrimdışı

İzmitli 

Yeni Üye
9 May 2020
26
46
Adem hocam 49ud8200 tv min dört köşesindede ufakta olsa karartı gibi birşey, sanırım sizinde bahsettiğiniz gibi led barlarla ilgili homojen bir dağılım yok yani bu işi led barları değiştirerek veya daha başka bir çözümü var mı daha canlı olmasını nasıl sağlarız saygılarımla.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Aynı tv bende de var ve evet özellikle beyaz arka planda köşelerde hafif de olsa karartı var ama ben pek ciddiye almadım.

İzmitli Çevrimdışı

İzmitli 

Yeni Üye
9 May 2020
26
46
Fotoğraf veya video çekip atarsanız iyi olur.

20200513_103222.jpg

20200513_103356.jpg

20200513_103405.jpg

Aynı tv bende de var ve evet özellikle beyaz arka planda köşelerde hafif de olsa karartı var ama ben pek ciddiye almadım.
Yoo bende okadar takıntı yapmadım tabi bir lg samsung gibi parlaklık bekleyemem yeter şükür diyelim ama bir yolu varsa niye olmasın değilmi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Normaldir panel yapısı , ledbar konumu ve dediğiniz gibi homejen bir dağılım olmaması sebebi ile köşeler karartılı, ne yazikki bu LED arızası değildir LED değiştirilirse de çözüm olmayacaktır. Ben de de aynı sekikde fakat yayın esnasında pek fark edilmiyor sadece beyaz ekranda fark edilebiliyor

İzmitli Çevrimdışı

İzmitli 

Yeni Üye
9 May 2020
26
46
Normaldir panel yapısı , ledbar konumu ve dediğiniz gibi homejen bir dağılım olmaması sebebi ile köşeler karartılı, ne yazikki bu LED arızası değildir LED değiştirilirse de çözüm olmayacaktır. Ben de de aynı sekikde fakat yayın esnasında pek fark edilmiyor sadece beyaz ekranda fark edilebiliyor
Yapacak bir şey yok siz nasıl bir ayar yaptınız acaba renk keskinlik parlaklık ayarlanızı ne tavsiye edersiniz.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
dled panelllerin hepsinde vardir bu durum. o bolgede isik yansitici malzemenin hem ek yeri var hemde panelle yansitici malzememnin birbirine en yakin oldugu bolge. hal boyle olunca orada ister istemez bir siyahliik oluyor. buna yapacak hic bir sey yok. slim led panelde bu durum olmaz yanl edge ledlerde. ama bu seferde baska sirunlar bas gosteriri. nasil ips ve va panellerde kendine gore sorun ustunluk ve dez avantajlari varsa bu tip led aydinlatmalarda da kendine gore ustunluk ve dezavantajlari var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri