Vestel 49UD4200 İnceleme

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Yeni tv niz hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.Kullandıkça deneyimlerini buraya yazarsanız ileriye dönük almak isteyenler için yararlı olur.

Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Teşekkür ederim.

TV bugün kuruldu, çok fazla incelemeden işe geldim. Baya bir ölü piksel çıktı, perşembe günü servisle sözleştik kontrole gelecekler. :)

B Çevrimdışı

Baygolge

Yeni Üye
9 Mar 2019
3
42
Vestel 49UD9200 tavsiye edermisiniz eksi yönlerini yazar saniz sevinirim bende almayı düşünüyorum.

Ö Çevrimdışı

Özaltay

Yeni Üye
1 Kas 2018
39
35
Herkese merhaba, ürünü aldığım yere değişim için gönderdim.
Gönderene kadar fazla deneyimlemedim sadece standart tv izledim.
Va panel olduğundan olsa gerek yandan ve çaprazdan pek keyif vermedi. Renkler solgun kalıyordu. Servis bu 4K’ler standart uydu yayınlarında solgun kalır demişti. Aynı şekilde 2012 üretimi LG tv deneyimlemiştim, kesinlikle yandan izlemede geride kalıyor.
Ancak tvyi karşıya alıp izlediğinizde gayet güzel. Bende evi buna göre dizayn ediyordum. 4K ve HDR demo videolarım vardı, onları USB ile izledim, sorunsuz ve çok keyifliydi.
Daha fazlasını tekrar gelince deneyimleyecem.

X Çevrimdışı

xlsms

Yeni Üye
24 Mar 2019
4
54
aynısından bende sipariş verdim ve kargo eve getirdi yarın kurulumu yapılacak + ve - yönlerini bende bu başlık altında sizlerle paylaşmak isterim.şu anki kullandığım televizyon 40" sony bravia full hd 10 senelik tv ekranda bir çok çizgi çıktığı için değiştirme ihtiyacı duydum.en yakın olarak herhalde eski tv ile karşılaştırma yaparım.

X Çevrimdışı

xlsms

Yeni Üye
24 Mar 2019
4
54
tv geldi ve kurulumu yapıldı.genel olarak benim hoşuma gitti tek hoşuma gitmeyen kanalları taşıma yerine numaralandırmayla taşıma.kumanda hafif kullanımı rahat çabuk alışıyorsunuz.her şeyin elinizin altında tek kumandada olması güzel.wifi bağlantısı hızlı 1080 filmleri rahatlıkla açıyor web sayfasından.sesi güzel öncesinde ses sistemi kullanıyordum kaldırdım.kendi apps ları tabii yetersiz ama android kutum var ayrıca henüz ihtiyaç hissedip bağlamadım bile çok gerekirse onuda hdmi dan bağlarım.en az 4-5 mt uzaktan bakarsanız renkler daha iyi yakından o kadar değil her halde led olmasının özelliği.kanla geçişleri çok yavaş değil idare eder.vestel smart apk sını telefonuma kurdum bağantısını yaptım oraanda müdahale edebiliyorsunuz.telefonu tv ye yansıtamadım,tekrar deneyeceğim.inceliği çok hoşuma gitti.sonuçta verilen para az değil fakat aynı özelliklerde başka markalara daha fazla vermek,yada eski televizyonumun özelliklerinde yeni bir tv yi 300-500 tl az ödeyerek almak bana mantıksız geldi.sonuç olarak bence alınabilecek bir ürün.130 s kart kullanmışlar.şimdilik bu kadar.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
tv geldi ve kurulumu yapıldı.genel olarak benim hoşuma gitti tek hoşuma gitmeyen kanalları taşıma yerine numaralandırmayla taşıma.kumanda hafif kullanımı rahat çabuk alışıyorsunuz.her şeyin elinizin altında tek kumandada olması güzel.wifi bağlantısı hızlı 1080 filmleri rahatlıkla açıyor web sayfasından.sesi güzel öncesinde ses sistemi kullanıyordum kaldırdım.kendi apps ları tabii yetersiz ama android kutum var ayrıca henüz ihtiyaç hissedip bağlamadım bile çok gerekirse onuda hdmi dan bağlarım.en az 4-5 mt uzaktan bakarsanız renkler daha iyi yakından o kadar değil her halde led olmasının özelliği.kanla geçişleri çok yavaş değil idare eder.vestel smart apk sını telefonuma kurdum bağantısını yaptım oraanda müdahale edebiliyorsunuz.telefonu tv ye yansıtamadım,tekrar deneyeceğim.inceliği çok hoşuma gitti.sonuçta verilen para az değil fakat aynı özelliklerde başka markalara daha fazla vermek,yada eski televizyonumun özelliklerinde yeni bir tv yi 300-500 tl az ödeyerek almak bana mantıksız geldi.sonuç olarak bence alınabilecek bir ürün.130 s kart kullanmışlar.şimdilik bu kadar.
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın, bende 43ud8360 almıştım yakın zamanda bende de mb130s kart vardı, lg ips panel, ben ips sevdiğim için sorun olmadı bana, her açıdan net ve güzel görüntü veriyor.

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Merhaba,Nisan ayında evleneceğim için Mart ayında geçen ay UD9200 model bir Vestel TV de internetten ben satın aldım,TV yi çok fazla deneyimleme şansım olmadı ancak usb üzerinden test amaçlı 4K HDR bir film denedim,kontrast ve canlılık olarak hoşuma gitti,2014 ten bu yana evde 140 ekran Samsung U55H6410 model bir tv kullanıyorum,bu tv de fake resfresh rate olayını CMR olarak geçiyor,manuel kontrol edebileceğimiz ayarlar mevcut,netleştir düzleştir vs.. görüntüyü daha akıcı bir hale getiriyor,kimi sevmesede ben bu özelliği seviyorum,Vestel Tv de bunu kapayıp açabileceğimiz bir ayar göremedim ya da bulamadım,bu konuda bilgisi olan var mıdır ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba,Nisan ayında evleneceğim için Mart ayında geçen ay UD9200 model bir Vestel TV de internetten ben satın aldım,TV yi çok fazla deneyimleme şansım olmadı ancak usb üzerinden test amaçlı 4K HDR bir film denedim,kontrast ve canlılık olarak hoşuma gitti,2014 ten bu yana evde 140 ekran Samsung U55H6410 model bir tv kullanıyorum,bu tv de fake resfresh rate olayını CMR olarak geçiyor,manuel kontrol edebileceğimiz ayarlar mevcut,netleştir düzleştir vs.. görüntüyü daha akıcı bir hale getiriyor,kimi sevmesede ben bu özelliği seviyorum,Vestel Tv de bunu kapayıp açabileceğimiz bir ayar göremedim ya da bulamadım,bu konuda bilgisi olan var mıdır ?
ne yazıkki vestelde hdr cmr ayarı vs mevcut değil

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
ne yazıkki vestelde hdr cmr ayarı vs mevcut değil
Merhaba,şu konuda da aydınlatabilirseniz sevinirim,menülerde ekran kısmında dinamik-spor-oyun gibi daha önceden parlaklık,netlik,renk gibi ayaların otomatik olarak girildiği seçenekler mevcut,burada yapacağımız seçimler belirlenmiş parlaklık,renk vs gibi ayarları mı değiştirmekte yoksa parlaklık renk vs dışında ekran performansına bir katkısı bulunuyor mu , şimdiden teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba,şu konuda da aydınlatabilirseniz sevinirim,menülerde ekran kısmında dinamik-spor-oyun gibi daha önceden parlaklık,netlik,renk gibi ayaların otomatik olarak girildiği seçenekler mevcut,burada yapacağımız seçimler belirlenmiş parlaklık,renk vs gibi ayarları mı değiştirmekte yoksa parlaklık renk vs dışında ekran performansına bir katkısı bulunuyor mu , şimdiden teşekkürler.
ben dinamikte kullanıyorum ve memnunum ama bazı arkadaşlar bu ayarların netfilix vs gibi uygulamalarda bu ayarların geçersiz olduğunu söylüyor, siz yine bu ayarlar içinde değişiklik yapabiliyorsunuz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri