Vestel 49ub8300 TV OSD sorunu

ozkan392 Çevrimdışı

ozkan392

Yeni Üye
25 Ara 2018
2
39
Merhaba Arkadaşlar,

Vestel 49ub8300 model televizyon kullanıyorum.1 haftadır tv açıkken belli bir süre sonra tv de görüntü gidip ses kalıyordu görüntü gelmiyordu. Böyle olduğunda kapatıp açınca da görüntü yok ses vardı. TV 3-4 saat kapalı kalınca açıldığında görüntü bir kaç dakika oluyor bozulacağı zaman alt bölümde görüntü de bozulmalar olup hemen kapanıyordu.

Bu şekilde olduğunu görünce hemen servisi aradım. Bugün servis geldi baktı. TV de osd arızası olduğunu söyleyip 650 tl gibi bir ücret talep etti. Ayrıca tv nin led leriminde beyaz olması gerekirken mavi renk olduğunu ilerde bunlarında değişilmesi gerektiğinden led leri de değiştirmek gerekiyor diyerek bunun içinde 450 tl de ücret talep etti. Servis dışında yaptırırsam da daha uyguna geleceğini söyledi.

Daha önce bu arızayı yaşayan var mı bu konuda sıkıntı yaşayanlar yazarsa sevinirim. Sizler ne önerirsiniz servis dışında bir yer de mi yaptırayım. Led lerini değiştirmeden osd yaptırsam yeterli olur mu

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun, hergun karşılaşılan bir durumdur. İyi fiyat vermişler ama osd işini yapacaklarını sanmam Vestel eski üretim pek panel onarımı yapmaz cihaz ücretli değişime kadar gidebilir. Bilgin olsun

ozkan392 Çevrimdışı

ozkan392

Yeni Üye
25 Ara 2018
2
39
Geçmiş olsun, hergun karşılaşılan bir durumdur. İyi fiyat vermişler ama osd işini yapacaklarını sanmam Vestel eski üretim pek panel onarımı yapmaz cihaz ücretli değişime kadar gidebilir. Bilgin olsun
Cihaz değişimi için Maalesef garanti süresi doldu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri