Vestel 49ub8300 tam ekran sorunu

C Çevrimdışı

Cesevi

Yeni Üye
21 Mar 2020
1
27
Merhaba arkadaslar. Vestel 49ub8300 4k smart TV televizyonumda Netflix uygulamasında film izlerken ekran kenarlardan kırpılmış şekilde izleyebiliyorum. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Tam ekran oluyordu. Ekran boyutunu ayarlardan değiştirdim fakat sorun duzelmedi. Sorunun kaynağı yazılımsal mi acaba?

IMG_20200321_104844_1.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sorunun kaynağı, içeriğin formatı ile tv nin ekran formatının birbirini tutmaması.

Zaten oldum nolası anlam veremedim ben bu işe, TV yi 16:9 alıyoruz, 16:19 tv içerisinde kendi 16:9 formatlarına biçimlendirilmiş yayın izliyoruz.

140 ekran tv alıyorsun büyük ekranda film izlemek için, adamların yayın formatları yüzünden 140 ekran tv de 127 ekran yayın izliyoruz.

TV kaynaklı sorun değil :ok

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Cogu kisi corona yüzünden evde kaldigi icin herkes film sitelerine yüklendi ve internet sahip oldugu veri yükünü tasiyamaz oldu,en basitinden net üzeri telefon konusmalarim artik telsiz konusmasi gibi oldu.
Bu sonuc üzerine netflix ve youtube amazon dün aciklama yaparak gerekli önlemleri alacaklarini görüntü kalitesi vs düsürecekleri bilgisini yazili olarak paylastilar.Su anda sadece standart kalitede videolar paylasiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt