Vestel 48FD7300 Netflix Restart Sorunu

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Arkadaşlar merhaba, belirttiğim tv yi tüm akıllı özellikleri ile birlikte bir yılı aşkın sorunsuz kullanmaktaydım. Bir ara televizyon, diğer özellikleri çalışırken, lnb den sinyal almamaya başladı. Kabloyu değiştirdik farklı anten ile denedik vs sonuç aynı olunca servise verdik. Şaşi yapmış dediler, gerekli parçayı değiştirdiler 2 3 güne televizyonumuz teslim edildi. Her şey çok güzel her şey çalışıyor, sorunsuz, gel gör ki bu akşam bir netflix açayım dedim 1-2 saniye logo gözüktükten sonra tv restart atıyor. Servisten gelen yazılım eskiydi, önce internet üzerinden güncelledim. Akabinde forumda paylaşılan en son mb 211 yazılımını yükledim (ki daha önce aynı yazılımı yüklemiştim), sonuç aynı. Tv yi sıfırladım, fişi çekip 3 dakika bekledim, çözüm olmadı. Menü Ayarlar da daha önce olmayan ya da benim gözüme çarpmayan Netflix sekmesi ile bu durumun bir bağlantısı olabilir mi ? Bu sekme altında ESN(Elektronik Seri Numara) ve Pasif Konuma Getir başlıkları mevcut.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sadece netfilx te mi yapıyor diğer uygulamalarda da yapıyor mu?
Kablolu mu baglaniyorsun yoksa wifi ile mi?(eğer imkan dahilinde ise bağlantı türünü değiştir)
En kotu ihtimalle full yazılıma dönüp tekrar test ederiz ama bunun için seri numarası paylaşınız

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
F fikoloji kablolu internet kullanıyordum, wifi ile denedim aynı sonuç. Seri numarası 7873145 700844 hocam. Servis sonrası wifi display ekranında id numarasının değiştiğini fark ettim. Saşi değişmesinden kastedilen anakart değişmesi mi oluyor ?

Ek: Netflix dışında hiç bir sorun yok tv de.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,273
64
F fikoloji kablolu internet kullanıyordum, wifi ile denedim aynı sonuç. Seri numarası 7873145 700844 hocam. Servis sonrası wifi display ekranında id numarasının değiştiğini fark ettim. Saşi değişmesinden kastedilen anakart değişmesi mi oluyor ?

Ek: Netflix dışında hiç bir sorun yok tv de.
Eğer kart değiştiyse,kartın üzerindeki numara lazımdı sanki sevgili boranoglu :alala

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Perşembe kendim yetkili servise götürmeyi planlıyorum, donanım kaynaklı sorun olabilir dediğiniz için komple onlara bırakmaya karar verdim :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
götürmeden önce farklı bir ağda bağlayın.
örnek: telefon interinetini açıp televizyondan telefona bağlantı kurup kontrol edin

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Son durum arkadaşlar, servis geldi önce full yazılım attılar sonuç değişmedi, akabinde çekirdek yazılımı güncellendi yine değişmedi, durum not edildi merkeze iletildi, gelecek cevaba göre hareket edilecek denildi :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Son durum arkadaşlar, servis geldi önce full yazılım attılar sonuç değişmedi, akabinde çekirdek yazılımı güncellendi yine değişmedi, durum not edildi merkeze iletildi, gelecek cevaba göre hareket edilecek denildi :)

Alakası olmayabilir fakat denemekte fayda var. Hbb özelliği açık ise kapatıp dener misin ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ben internetten şüphelenmiştim farklı ağda denediniz mi ?
telefon internetine fln bağlanarak ?
çünkü sadece netflixde sorun var demiştin ?

geriye zaten ana kart değişimi kalıyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri