Vestel 48" 4K Smart 3D Youtube Donma Sorunu

K Çevrimdışı

Karizmaunl

Yeni Üye
2 Haz 2021
8
51
48" 4K 3d Smart Led Televizyonumu 5 yıl önce EVKUR dan almıştım. Satın alırken TV nin sadece EVKUR'a özel üretildiğini, yurt içinde EVKUR'dan başka bir yerde bulunamayacağını, Avrupa'ya ihraç edilen panellerden olduğunu söylemişlerdi. Bizde ikna olup aldık. Smart menüsünde doğru düzgün uygulama yok (IP TV, TV+, NetFlix vs). Sorunum Youtube videolarını izlerken belirli bir süreden (15-20 dk.) sonra görüntü donuyor. Ekranda sürekli yükleniyor ibaresi görünmesine rağmen saatlerce beklesem de video devam etmiyor. Sedat PEKER 8. Videosunu yayınlamış, ben henüz 1. videoyu izleyemedim :hmmAnkara'da ki yetkili servisten biraz bilgi aldım. 150 TL'ye yazılım yükleyerek sorunun büyük ihtimalle çözülebileceğini, eğer çözülmezse ana kartın değişmesi gerektiği bilgisini verdiler. Ana kart değişim ücreti hakkında bilgi alamadım. Uzun metrajlı bir youtube videosunu kesintisiz bir şekilde izlemem için ne yapmam gerekiyor? 2 dk sürecek bir yazılım yükleme olayına 150 TL vermek istemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

İnternet Servis Sağlayıcı : TURKNET
Tür : FİBER
Hız : 100 Mbit/s

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Karizmaunl

Yeni Üye
2 Haz 2021
8
51
TV'nin arkasındaki etiketi çekip buraya atın.

Vestel0dc4269dd22b83ac.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mi box s veya mi stick alın geçin.
Satın almamı tavsiye ettiğiniz cihazlar hakkında herhangi bir fikrim yok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Adem bey neden öyle dediniz :( Bir ton para verdim bu cihaza.. Şimdi çok üzüldüm...
Donanım yetmiyor öncelikle.
Bir de YouTube CODEC değiştirdi.
Ya bilgisayar bağlayın ya da bir Android Stick veya Box alın.
Yazılım desteği konusunda Xiaomi'nin modellerini tavsiye ederiz.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
O kadar da yerin dibine sokulacak bir donanımı yok aslında. Son sürümü yükleyip, TV'yi fabrika ayarlarına döndürün ve baştan kurulum yapın. Muhtemelen daha iyi sonuç alacaksınız.

K Çevrimdışı

Karizmaunl

Yeni Üye
2 Haz 2021
8
51
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

güncel sürümünü yükleyip dene
Güncel sürümü yükledim. 42 dk lık youtube videosunu kesintisiz donmadan takılmadan stabil bir şekilde izledim. Teşekkür ederim.

O kadar da yerin dibine sokulacak bir donanımı yok aslında. Son sürümü yükleyip, TV'yi fabrika ayarlarına döndürün ve baştan kurulum yapın. Muhtemelen daha iyi sonuç alacaksınız.
Gerçekten donanımı diğer arkadaşların dediği gibi değilmiş. 6 yıl önceki teknoloji olmasına rağmen işimi gördü. Güncel sürümü yükledim. Şimdilik sıkıntısız çalışıyor.

Son düzenleme:
EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Güncel sürümü yükledim. 42 dk lık youtube videosunu kesintisiz donmadan takılmadan stabil bir şekilde izledim. Teşekkür ederim.

Gerçekten donanımı diğer arkadaşların dediği gibi değilmiş. 6 yıl önceki teknoloji olmasına rağmen işimi gördü. Güncel sürümü yükledim. Şimdilik sıkıntısız çalışıyor.
4 çekirdekli bir TV. Youtube için hayli hayli yeterli. Sorunun çözülmesine sevindim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt