Vestel 43UD8370 Ekran

A Çevrimdışı

asbil10

Yeni Üye
3 Ocak 2019
30
35
Vestel 43UD8370 MODEL TV yi yaklaşık 10 ay önce bir yakınıma hediye için aldik.Daha önce var mıydı bilmiyorum ama yakınıma son misafirliğe geldiğimde resimde paylaştığım şekilde kararma lekeleri rahatsız edecek seviyede olduğunu farkettik .Bunun sebebi ne olabilir? Bilgisi olan yardımcı olabilirse memnun olurum..

CYMERA_20200623_193713.jpg
CYMERA_20200623_193817.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Not.. Alt taraftaki beyaz ekran renk panel testi beyaz renge geçtiğinden bu şekilde görünmektedir..Lekelerin net görünmesi açısından.

A Çevrimdışı

asbil10

Yeni Üye
3 Ocak 2019
30
35
Paylaşımınız için teşekkür ederim TV garanti süresi var olduğu için servis ilgilenecek.Ancak Tv'de bir kaç kez renk karmaşası oldu mesela smart uygulaminda Mac ozeti izlerken stat zemini açık yeşil insan yüzlerini ten renginde göstermesi gerekirken koyu yeşil ve insan yen rengini esmer gibi gösteriyordu sonra bir kaç kez aç kapa yapınca düzeldi.Boyle bir sorunun panel kirliliği ile ilgili bir bağlantısı olabilir mi Yoksa bu başka bir arızanın belirtisi mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Paylaşımınız için teşekkür ederim TV garanti süresi var olduğu için servis ilgilenecek.Ancak Tv'de bir kaç kez renk karmaşası oldu mesela smart uygulaminda Mac ozeti izlerken stat zemini açık yeşil insan yüzlerini ten renginde göstermesi gerekirken koyu yeşil ve insan yen rengini esmer gibi gösteriyordu sonra bir kaç kez aç kapa yapınca düzeldi.Boyle bir sorunun panel kirliliği ile ilgili bir bağlantısı olabilir mi Yoksa bu başka bir arızanın belirtisi mi?
Rica ederim :ok
Arıza olacağını sanmıyorum ,ama servise bu durumu anlat ,hatta keşke bu problem sırasında bir film alsaydın daha iyi olurdu ,en azından "böyle oluyor ,şöyle yapnca da düzeliyor" gibi elinde veri olurdu :)

A Çevrimdışı

asbil10

Yeni Üye
3 Ocak 2019
30
35
Ben bir şey anlamadım mesajından :alala
Rica ederim :ok
Arıza olacağını sanmıyorum ,ama servise bu durumu anlat ,hatta keşke bu problem sırasında bir film alsaydın daha iyi olurdu ,en azından "böyle oluyor ,şöyle yapnca da düzeliyor" gibi elinde veri olurdu :)
Evet servis daha gelmedi eğer gelene kadar tekrar yaparsa video alacağım teşekkür ederim.Ozellikle bu saatte ilgilendiğiniz için ??..Iyi geceler iyi çalışmalar

Geri
Üst Alt