Vestel 42PF8575 Sorunlarım

zenmedya Çevrimdışı

zenmedya

Yeni Üye
5 Ağu 2020
2
42
Değerli arkadaşlar herkese selamlar,
Sahibi olduğum Vestel 42PF8575 Smart TV ile ilgili bazı sorunlarım var. Yardımlarınızı rica ediyorum.
1. Sorun : Wifi bağlantısı sürekli kopuyor. Ve Wi-fi kartı sözde değişti Yetkili serviste.
2. Sorun : Modem üzerinden kablo ile bağlantı kurmaya çalışıyorum ama hiçbir şekilde bağlantı kurmuyor internete.
3. Sorun : Televizyonun en büyük sorunu sesi ile alakalı. Ara ara ses saniyelik gidip geliyor. Bu gidip gelme çok saçma bir şekilde arka plan seslerinde oluyor. Özellikle futbol maçı izlerken arka plandan tribünlerin sesi gelir mesela. İşte aniden arka plandaki o ses gidiyor. Yada arka planda müzik çalan iki kişinin konuştuğu bir sahne düşünün, konuşma devam ederken müzik ani şekilde git gel yapıyor.
Servis sağolsun anakart değişimi gerektiğini söyledi, ardından yazılım atarak sorunu çözdüğünü idda etti ama hepsi hikaye. Hiçbir gelişme olmadı.
Ürün anakart serisi MB90-3
Yazılım versiyonu ise 3.6.6Y
Cihaz Seri Numarası : 7241568 400173
Çözüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

WhatsApp-Image-2020-08-06-at-00.00.13.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Bu anakart lar donanımsal olarak geri kaldılar.video teknoloji si gelişiyor buna istinaden donanım sabit kalıyor . şuan ki video teknolojisi için yeterli ram yok.işlemci de aynı.yeni bir tv alsanız da 3-3.5 sene sonra o zaman ki teknoloji için düşük kalacak.bu yüzden android box öneriyoruz yüksek maliyetli değil.

zenmedya Çevrimdışı

zenmedya

Yeni Üye
5 Ağu 2020
2
42
İnternet çok önemli değil. Ses sorunu önceliğim. İnterneti mirror screen vs ile hallediyorum şimdilik.
Mevcut kendi dahili uydu alıcısını kullanmıyorum. Hem Tivibu hemde kablotv var. HDMI girişi fark etmeksizin her ikisinde de sorun devam ediyor. Audio entegresi ile mi alakalı yoksa yazılım ile mi anlayamadım. O nedenle daha farklı full yazılım bulup test etmek istiyorum.
İlginize teşekkür ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İnternet çok önemli değil. Ses sorunu önceliğim. İnterneti mirror screen vs ile hallediyorum şimdilik.
Mevcut kendi dahili uydu alıcısını kullanmıyorum. Hem Tivibu hemde kablotv var. HDMI girişi fark etmeksizin her ikisinde de sorun devam ediyor. Audio entegresi ile mi alakalı yoksa yazılım ile mi anlayamadım. O nedenle daha farklı full yazılım bulup test etmek istiyorum.
İlginize teşekkür ederim

Bence arıza entegrededir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt