VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,633
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam link ölmüş size zahmet bir yedekleyebilirmiyiz. mb96 yazılımı diye biri koymuş yükledim tv komple gitti youtubeden felan vaz geçtim açılsın yeter.
Seri numarası paylaşınız.
Hangi yazılımı yüklediniz

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
hocam link ölmüş size zahmet bir yedekleyebilirmiyiz. mb96 yazılımı diye biri koymuş yükledim tv komple gitti youtubeden felan vaz geçtim açılsın yeter.

Gördüğünüz veya bulduğunuz MB96 Yazan her yazılımı yükleyemezsiniz tv nin seri numarasına ve üretim koduna göre yazılımlar farklıdır. Bu durum sadece MB96 İçin geçerli değildir bütün anakartlar için geçerlidir.

E Çevrimdışı

emisirci

Yeni Üye
11 Nis 2020
1
52
Cvp: VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Günaydın;

Kaç konu başlığı altında birden yazıyorsunuz anlamak zor oluyor. Ben size cevap yazmış ve seri numarası istemiştim diye hatırlıyorum yanlış üye ile mi yazışıyorum diye abort oluyorum bu gibi durumlarda :alala:

aşağıdaki yazılımı full yöntemi ile yükleyiniz. Full yöntemini bilmiyor iseniz ÇEKİRDEK YAZILIM konusu ilk mesajda tarifi mevcuttur. Sonuc haber verin lütfen.

Cvp: VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Günaydın;

Kaç konu başlığı altında birden yazıyorsunuz anlamak zor oluyor. Ben size cevap yazmış ve seri numarası istemiştim diye hatırlıyorum yanlış üye ile mi yazışıyorum diye abort oluyorum bu gibi durumlarda :alala:

aşağıdaki yazılımı full yöntemi ile yükleyiniz. Full yöntemini bilmiyor iseniz ÇEKİRDEK YAZILIM konusu ilk mesajda tarifi mevcuttur. Sonuc haber verin lütfen.

Merhaba Adem Hocam Yalnız Linkler Ölü Hiç Bir Dosyayı İndirilmiyor. 🙋🏻‍♂️

Screenshot_2022-07-30-21-04-04-838_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

R Çevrimdışı

rusher

Yeni Üye
6 May 2023
10
24
Gördüğünüz veya bulduğunuz MB96 Yazan her yazılımı yükleyemezsiniz tv nin seri numarasına ve üretim koduna göre yazılımlar farklıdır. Bu durum sadece MB96 İçin geçerli değildir bütün anakartlar için geçerlidir.
Merhabalar hocam, hocam benim VESTEL 17MB96 SN:10094027 PNL:23240187 full yazılımı alabilirmiyim aceba,
dün internetten bir yazılım bulmuştum, indirdim yazılımı sonra bugün yazılımı TV'ye atınca ekran çalışıyor ama VESTEL ikonu 3,4 kez yansıyıp kapanıyo ekran yani bulduğum yazılım uymadı ve hata oluştu heralde, bunun bir çözümü varmıdır aceba?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
Merhabalar hocam, hocam benim VESTEL 17MB96 SN:10094027 PNL:23240187 full yazılımı alabilirmiyim aceba,
dün internetten bir yazılım bulmuştum, indirdim yazılımı sonra bugün yazılımı TV'ye atınca ekran çalışıyor ama VESTEL ikonu 3,4 kez yansıyıp kapanıyo ekran yani bulduğum yazılım uymadı ve hata oluştu heralde, bunun bir çözümü varmıdır aceba?
BELİRTMENİZ GEREKENLER
1=
Televizyonun donanımı orijinal mi?
2= Orijinal ise tv arka kapak etiket resmini buraya ekleyin.
3= Ana kart değişikliği yapıldı mı?
4= Ana kart değişti ise sökülen ve takılan ana kart MB bilgisini yazın.
5= Ana kart MB3X takılan MB5X ise panel üzerindeki etiket resmini de buraya ekleyin.
6= Değişti ve birebir aynı MBXX takıldıysa tv arka kapak etiket resmini buraya ekleyin.
7= Panel değişikliği yapıldı mı?
8= Yapıldıysa panel üzerindeki etiket resmini de buraya ekleyin.

R Çevrimdışı

rusher

Yeni Üye
6 May 2023
10
24
BELİRTMENİZ GEREKENLER
1=
Televizyonun donanımı orijinal mi?
2= Orijinal ise tv arka kapak etiket resmini buraya ekleyin.
3= Ana kart değişikliği yapıldı mı?
4= Ana kart değişti ise sökülen ve takılan ana kart MB bilgisini yazın.
5= Ana kart MB3X takılan MB5X ise panel üzerindeki etiket resmini de buraya ekleyin.
6= Değişti ve birebir aynı MBXX takıldıysa tv arka kapak etiket resmini buraya ekleyin.
7= Panel değişikliği yapıldı mı?
8= Yapıldıysa panel üzerindeki etiket resmini de buraya ekleyin.
evet hocam, televizyon donanımı orijinal, ana kart değişikliği yapılmadı, panel değişikliğini yapmadım,
dün tv flash belleği algılamıyordu,
bugün donanımda değişiklik yaparak flash belleği algılamasını sağladım ve o internetteki bulduğum yazılımı attım çünkü ekran ters yansıyo,
sonra işte dediğim gibi tv çöktü artık sadece vestel ikonu bir kaç kez yansıyıp tv otomatik olarak kapanıyo

WhatsApp-Image-2023-05-07-at-11.14.26.jpg

WhatsApp-Image-2023-05-07-at-11.19.49.jpg

By_Trol By_Trol

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,663
evet hocam, televizyon donanımı orijinal, ana kart değişikliği yapılmadı, panel değişikliğini yapmadım,
dün tv flash belleği algılamıyordu,
bugün donanımda değişiklik yaparak flash belleği algılamasını sağladım ve o internetteki bulduğum yazılımı attım çünkü ekran ters yansıyo,
sonra işte dediğim gibi tv çöktü artık sadece vestel ikonu bir kaç kez yansıyıp tv otomatik olarak kapanıyo

WhatsApp-Image-2023-05-07-at-11.14.26.jpg

WhatsApp-Image-2023-05-07-at-11.19.49.jpg

By_Trol By_Trol
Yazılım verildi bildirimi kontrol edin

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
yok kral çalışmadı ya, alttaki fotoğrafa bakarmısın, sizde çözüm var mı aceba?

WhatsApp-Image-2023-05-07-at-12.21.03.jpg
WhatsApp-Image-2023-05-07-at-12.21.17.jpg

yazılım yükledikten sonra böyle oldu

By_Trol By_Trol
Daha önce Sayın By_Trol By_Trol üstadın paylaştığı bir bilgiyi bende izinle bende paylaşmak istiyorum;

Söz konusu problemin yanlış yazılım yüklemesinden kaynaklanması, bizlerin sizlerle yazılım paylaşırken donanımın tüm özelliklerini alarak, kontrollerini yaparak doğru yazılım paylaşma prosedürümüzün ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Yazılım sakındığımız için değil bu ve buna benzer problemleri yaşamamanız için. Söz konusu paylaşılan yazılım probleminizi çözebilme potansiyeli olan Full yazılımdır. Ancak eğer problem çözülmediyse, anakart değişikliğine kadar gidebilecek bir donanım problemi söz konusu olabilir. Bölgenizdeki bir teknik servisten konu ile ilgili destek alarak yazılımın farklı yollarla yüklenmesini sağlayabilir, bir ihtimal o şekilde kurtarabilirsiniz. Yine de sizin durumunuz özelinde By_Trol By_Trol üstadın mesajınızı henüz görmediğini varsayarak bekleyiniz, herhangi bir çözüm üretme şansı varsa mutlaka bilgilendirecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt