VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43
Cvp: VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Ado' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

Ado Hocam, Damar soru sorayım. 17MB96 MB a Bilgisayar ortamında USB yada LAN ile bağlanıp yazılım atılamazmı ? 

verdiğiniz full yazılım işe yaramadı. ok tuşuna basarak denedim ama olmadı. Standby hiç yanmıyor çünkü. Hatırlarsanız servis 17MB96 kartın değişmesi gerektiğini ve 280 Tl ücret istemişti.

stanby bir yansa verdiğiniz yazılım işe yarayacaktır.

Tekrar teşekkürler. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Verdiğim full yazılım da işe yaramadı ise servis haklıdır, anakart değişmesi gerekir o zaman. :ok:

YAZILIMI TEKRAR VERİRMİSİNİZ.
BİR DE SORUMUN CEVABINI TAM ALAMADIM.
17MB96 MB a Bilgisayar ortamında USB yada LAN ile bağlanıp yazılım atılamazmı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Verdiğim full yazılım da işe yaramadı ise servis haklıdır, anakart değişmesi gerekir o zaman. :ok:

Onu yapabilecek yazılıma ve karta sahip olmanız lazım. 

İçindeki işlemciye göre bir kart aramanız lazım. 

Servis yerine ikinci el anakart temin etmeyi deneyin, ama kartların bire bir aynı olmasına dikkat edin tabi.

Bir de hangi bağlantı nerenin, onun da resmini çekin veya kabloları etiketleyin ona göre. 

(Eğer ikinci el anakart alacaksanız.)

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:

Umut Barış Teşekkür ederim.

Servis yerine ikinci el anakart temin etmeyi deneyin, ama kartların bire bir aynı olmasına dikkat edin tabi.

Bir de hangi bağlantı nerenin, onun da resmini çekin veya kabloları etiketleyin ona göre. 

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Umut Barış Teşekkür ederim.

Yazılımdan kastım bilgisayar programı.

Yani tv anakart > yükleme / debug işlemleri için kart > bilgisayar

O arada iletişimi sağlayan kartı çalıştıracak bir yazılım var. 

Bu son kullanıcının kolay erişebileceği şeyler değil. 

İnternette bazı kartlar görüyoruz ama sizin anakarttaki işlemci nedir, buna o işlemi yapacak kart nedir bilemem.

Adem bey bilir belki ama firma kuralları ve olası hataları önlemek adına bunları söylemeyebilir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar bir konuda anlaşalım lütfen.

Burada sizlerin BASİT müdahaleler ile ürünlerinizdeki sorunları çözebilmeniz için destek olmaya çalışıyoruz. Ancak bir noktadan sonrası artık profesyonel müdahale şekillerine giriyor ve bu noktada işi erbabına bırakmanız gerekiyor.

Evet burada paylaştığımız yazılım ve bilgiler ile bu güne kadar binlerce arkadaşımızı servis ücreti ödemekten kurtardık ve kendileri sorunlarını çözdüler, ancak onlarca arkadaşımızın ürünü de maalesef uzman personel müdahalesine ihtiyaç duydu.

Yapılacak işlem oldukça basit, yazılım temin eder, ürüne yüklersiniz, TV olursa olur, olmazsa ya servise verirsiniz ya da elinizden geliyor ise kart tedarik ederek kendiniz takarsınız.

Yani sizin YÜKLENMİYOR dediğiniz durumlarda bizlerin yapabileceği extra bir uygulam yok. En azından forum üzerinden yardımcı olabileceğimiz bir şey yok.

Bu nedenle yazılım yüklenmiyor ise bir sonraki aşama için forumda bizlerden destek beklemeyiniz lütfen zira bir sonraki aşama için profesyonel ekipmana ihtiyacınız var, bu ekipmanın parası ile zaten 5 tane anakart alırsınız.

Tüm bu bilgilerden hareketle ortaya çıkan net sonuç ise, yazılım yükleniyorsa kurtulursunuz, yüklenmiyorsa ya kendiniz kart değiştirir tüm sorumluluk ve olası uymsuzlukların riskini üzerinize alır ya da hiç bir şeye karışmadan servise verirsiniz :ok:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
@srdlacar siz bire bir aynı anakartı temin etmeyi deneyin bence.

Madem arıza anakartta, servisin söylemine göre değişince sorun çözülecek, bunu son kullanıcı da yapabilir.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
@srdlacar siz bire bir aynı anakartı temin etmeyi deneyin bence.

Madem arıza anakartta, servisin söylemine göre değişince sorun çözülecek, bunu son kullanıcı da yapabilir.

Abi sana acil birşey danışmam gerekiyor. 17MB96 23227283 MB arızalı benim. bir arkadaş 17MB97 kart göndereyim uyar diyor. daha üstün bir kart. sence sıkıntı çekermiyim. Çalışır mı? Denemek mi gerekiyor.

2018_02_22_PHOTO_00000035.jpg

resimdeki kart uyar mı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
@srdlacar siz bire bir aynı anakartı temin etmeyi deneyin bence.

Madem arıza anakartta, servisin söylemine göre değişince sorun çözülecek, bunu son kullanıcı da yapabilir.

Abi sana acil birşey danışmam gerekiyor. 17MB96 23227283 MB arızalı benim. bir arkadaş 17MB97 kart göndereyim uyar diyor. daha üstün bir kart. sence sıkıntı çekermiyim. Çalışır mı? Denemek mi gerekiyor.

resimdeki kart uyar mı ?

Arada fark yoksa uyar, bu da imkansıza yakın bir ihtimal.
Bu sadece bağlantı farkı değil. Yazılım parametreleri, çalışma gerilimi ve akımları da dahil.
Siz 96 bulmaya bakın.

Boşuna 96'yı 97 yapmamıştır Vestel.
Çalıştığı panel tipi ve yazılımda bir takım parametreler farklıdır.
Risk alıp paneli de bozmayın. :jeo:

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:

resimdeki kart uyar mı ?

Bu sadece bağlantı farkı değil. Yazılım parametreleri, çalışma gerilimi ve akımları da dahil.
Siz 96 bulmaya bakın.

arkadaş gönderiyim uyarsa anlaşırız diyor. Kesin de konuşuyor uyar diye. hdmi mesala 97 de 3 tane bende 2 , usb bende 2 , 97 de 1 . hiç deneyen oldumu acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Siz 96 bulmaya bakın.

arkadaş gönderiyim uyarsa anlaşırız diyor. Kesin de konuşuyor uyar diye. hdmi mesala 97 de 3 tane  bende 2 , usb bende 2 , 97 de 1 . hiç deneyen oldumu acaba

Arada revizyon var ancak sadece konnektör yönünden midir bilemem.
Belki Ado bilir. Ona sorun.

Mesele bağlantı sayısı değil.
Aynı tip LVDS, molex konnektörü var diye kesin çalışır şeklinde bir yorum da yapamayız.
Çalışma için gerekli koşulların aynı olması lazım.
MB96'nın yazılımı 97'de çalışmaz veya olmayan özellikler nedeniyle sıkıntı çıkarabilir.
Ben bilgi sahibi olmadığım için böyle söylüyorum.

Denemek sizin elinizde, paneli de kaybedebilirsiniz.
Neden MB96 almak yerine 97'de ısrar ediyorsunuz? 97'yi daha mı ucuza veriyor arkadaş? :alala:

E Çevrimdışı

ekrhtp

Yeni Üye
27 Haz 2018
1
37
İyi günler arkadaşlar!

40FA7100 17MB96 kartı kullanan SN 7315258 olan bir smart tv sahibiyim. Yazılım versiyounu V3.7.3i . Vestel drive sitesinde arattığım kadatıyla V3.7.6f yazılımı mevcut. Fakat sitedeki link uçmuş yazılımı indiremiyorum. Burada okuduğum ve gördüğüm kadarıyla Adem bey, (Ado) daha önce bu yazılımı bu topicte paylaşmış onun linkide çalışmıyor. Sizden ricam bunu tekrar paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Alper17TR Çevrimdışı

Alper17TR

Yeni Üye
12 Ara 2018
4
30
İyi günler arkadaşlar!

40FA7100 17MB96 kartı kullanan SN 7315258 olan bir smart tv sahibiyim. Yazılım versiyounu V3.7.3i . Vestel drive sitesinde arattığım kadatıyla V3.7.6f yazılımı mevcut. Fakat sitedeki link uçmuş yazılımı indiremiyorum. Burada okuduğum ve gördüğüm kadarıyla Adem bey, (Ado) daha önce bu yazılımı bu topicte paylaşmış onun linkide çalışmıyor. Sizden ricam bunu tekrar paylaşabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Güncel arkadaşlar aynı sorun mevcut. Full yazılım gerekli. aynı model ve sürüm. standby ışığı 2 kez yanıp sönüyor daha sonra sabit yanıyor.

C Çevrimdışı

cem222

Yeni Üye
2 Mar 2020
2
33

Günaydın;

Kaç konu başlığı altında birden yazıyorsunuz anlamak zor oluyor. Ben size cevap yazmış ve seri numarası istemiştim diye hatırlıyorum yanlış üye ile mi yazışıyorum diye abort oluyorum bu gibi durumlarda :alala:

aşağıdaki yazılımı full yöntemi ile yükleyiniz. Full yöntemini bilmiyor iseniz ÇEKİRDEK YAZILIM konusu ilk mesajda tarifi mevcuttur. Sonuc haber verin lütfen.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam link ölmüş size zahmet bir yedekleyebilirmiyiz. mb96 yazılımı diye biri koymuş yükledim tv komple gitti youtubeden felan vaz geçtim açılsın yeter.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt