VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43
Cvp: VESTEL 40FA7100 17MB96 Rom nasıl Atabilirim.

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:
Teşekkürler Umut Hocam Full yazılımı nasıl alabilirim. Ado Hocamdan .

Bir üst mesajda size link atmış.

Dosyayı zipten çıkarın.
Bir usb belleği FAT32 şeklinde biçimlendirin.
Bu üç dosyayı usb nin içine atın.
TV nin fişini çekin.
USB belleği tv ye takın.
Sonra fişi takmadan önce kumandayı elinize alın ve OK tuşuna basılı şekilde kumandayı TV ye doğru tutun ve tv nin fişini takın.
TV ışığı yanıp sönmeye başlayınca yükleme başlayacaktır. Elinizi OK tuşundan çekebilirsiniz.

Yalnız bu kurulum TV yi sıfırlar. Önce kanal listesini menüden yedekleyin isterseniz.

MENU > Ayarlar > Uydu > Kanal Listesi > TV'den USB'ye seçeneği ile yedekleme yapabilirsiniz. 

Bu özellik yalnızca FAT32 dosya sistemi ile çalışır. Önce belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. 

Sonra yedekleme yapın. .satcodx uzantılı dosya kanal listesi dosyanızdır.

Yeni yazılım yüklemesi sonrası aynı menünden " usb'den tv'ye" seçeneği ile kanal listesini yükleyebilirsiniz. 

Liste dosyasını bilgisayarınıza yedekleyin. Yazılım dosyaları ile aynı yerde durur ve yazılım yüklemeye kalkarsanız cihaz çökebilir, yazılım yüklenemeyebilir.

Umut Hocam dosyayı bir türlü bulamadım.
srdlacar@yandex.com epostama gönderirmisiniz zahmet vermezsem. Teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Bir üst mesajda size link atmış.

Dosyayı zipten çıkarın.
Bir usb belleği FAT32 şeklinde biçimlendirin.
Bu üç dosyayı usb nin içine atın.
TV nin fişini çekin.
USB belleği tv ye takın.
Sonra fişi takmadan önce kumandayı elinize alın ve OK tuşuna basılı şekilde kumandayı TV ye doğru tutun ve tv nin fişini takın.
TV ışığı yanıp sönmeye başlayınca yükleme başlayacaktır. Elinizi OK tuşundan çekebilirsiniz.

Yalnız bu kurulum TV yi sıfırlar. Önce kanal listesini menüden yedekleyin isterseniz.

MENU > Ayarlar > Uydu > Kanal Listesi > TV'den USB'ye seçeneği ile yedekleme yapabilirsiniz. 

Bu özellik yalnızca FAT32 dosya sistemi ile çalışır. Önce belleğinizi FAT32 olarak biçimlendirin. 

Sonra yedekleme yapın. .satcodx uzantılı dosya kanal listesi dosyanızdır.

Yeni yazılım yüklemesi sonrası aynı menünden " usb'den tv'ye" seçeneği ile kanal listesini yükleyebilirsiniz. 

Liste dosyasını bilgisayarınıza yedekleyin. Yazılım dosyaları ile aynı yerde durur ve yazılım yüklemeye kalkarsanız cihaz çökebilir, yazılım yüklenemeyebilir.

Zip dosyasını ayıklayıp FAT32 olarak biçimlendirilmiş belleğe, zipten çıkan üç dosyayı atın. (Klasör olarak atmayın.) 

Öncesinde kanal listesi yedeklemeyi unutmayın. Oluşan dosyayı bilgisayara taşıyın.

Yazılım yükleme işlemi için usb de sadece yazılım dosyaları olsun. 

(Önceki mesajda bahsettiğim OK tuşuna basılarak açılışta yapılan yükleme işlemi "full" yazılımlar içindir. Core Update gibi yazılımlar o yöntemle kurulamaz. Kurmaya çalışırsanız da tam yüklenemez ve TV açılamaz. TV'yi açmak için yine bir full yazılıma ihtiyacınız olur.) 

Kolay gelsin. Bol şans.  :sırıtma:

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:

Zip dosyasını ayıklayıp FAT32 olarak biçimlendirilmiş belleğe, zipten çıkan üç dosyayı atın. (Klasör olarak atmayın.) 

Öncesinde kanal listesi yedeklemeyi unutmayın. Oluşan dosyayı bilgisayara taşıyın.

(Önceki mesajda bahsettiğim OK tuşuna basılarak açılışta yapılan yükleme işlemi "full" yazılımlar içindir. Core Update gibi yazılımlar o yöntemle kurulamaz. Kurmaya çalışırsanız da tam yüklenemez ve TV açılamaz. TV'yi açmak için yine bir full yazılıma ihtiyacınız olur.) 

ALLAH RAZI OLSUN HOCAM SİZLERDEN AKŞAM İNŞALLAH GÜZEL HABERİ VERİRİM.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:

Rica ederiz. 

Dikkatli olun, uyarılara göre davranın.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:

Rica ederiz. 

Dikkatli olun, uyarılara göre davranın.

Umut Hocam, standby kırmızı ışık bile yanmıyordu bende. İnşallah işe yarar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Arkadaslar Butun Yazılan Mesajlar Okumak Bazen Pek Mumkun Olmuyor

Onemlı Mesajlarınızda @ Isretıyle Berabet Nıckımızı Yazarsanı O Konuyla Ilgılı Bıze Bıldırım Gelır

Ornegın @srdlacar gibi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Sota' Alıntı:
Arkadaslar Butun Yazılan Mesajlar Okumak Bazen Pek Mumkun Olmuyor

Onemlı Mesajlarınızda @ Isretıyle Berabet Nıckımızı Yazarsanı O Konuyla Ilgılı Bıze Bıldırım Gelır

Ornegın @srdlacar gibi

Ben yazdığım halde etiket atmıyor bazen.  :zırlama:

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Şimdi iftira atmak gibi olmasın ama böyle bir hamle müşteriyi kandırmak için de yapılabilir.

Son kullanıcı arızayı bilse zaten servise ihtiyaç duymaz?  :sırıtma:

Nereyi ölçtü ne yaptı onu bilmek lazım, tam yorum yapabilmek için.

Siz Adem beyden yazılımı bekleyin. O yazılımı atın, olmazsa bence bir de piyasadan kartın aynısının ikinci elini bulmaya bakın derim ben. 

Madem kart değişerek sorun çözülecek, biraz para cebinizde kalsın değil mi?

Ama alacağınız kartın bire bir aynı olmasına dikkat edin. Size başka bir konuda aşağı yukarı nelere dikkat etmeniz gerektiğini söylemiştim. 

İşe yarayacağını düşünüyorum.

Umut Hocam Allah razı olsun. Ado Hocam ile anlık nasıl görüşebilirim. Face vb. bağlantı kurabilirmiyiz. Tekrar teşekkürler.

Umut hocam , Benim standby ışığı hiç yanmıyor. bu full yazılım ondan mı olmadı. Denedim olmadı.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Umut Barış' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:
Umut Hocam Allah razı olsun. Ado Hocam ile anlık nasıl görüşebilirim. Face vb. bağlantı kurabilirmiyiz. Tekrar teşekkürler.

Forum dışında nasıl görüşürsünüz bilemiyorum. 

@Sota ya sorun o belki bilir.

Şota hocam. Sağolsun Ado Hocam full yazılım gönderdi ama yine tv açılmıyor. STANDBY IŞIĞI benim hiç yanmıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
srdlacar' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Forum dışında nasıl görüşürsünüz bilemiyorum. 

@Sota ya sorun o belki bilir.

Şota hocam. Sağolsun Ado Hocam full yazılım gönderdi ama yine tv açılmıyor. STANDBY IŞIĞI benim hiç yanmıyor.

O zaman sizin yapabileceğiniz tek şey aynı anakarttan bulup takmak. 

Servis anakart değişecek mi dedi? 

Gidin ikinci el aynı anakarttan alın.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43
@Ado @Sato @Umut Barış

STANDBY ışığı NEDEN YANMAZ. Tv arkasını söküp ölçebileceğim parça var mı? Teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

srdlacar' Alıntı:
@Ado @Sato @Umut Barış

STANDBY ışığı NEDEN YANMAZ. Tv arkasını söküp ölçebileceğim parça var mı? Teşekkürler.

Ooooo azizim bu sorunun cevabı iki satırlık bir şey değil takdir edersiniz.
Yine de kabaca şöyle tarif edeyim.

Önce tv kapağını sökün
elektrik kablosunu takip edin, o kablonun girdiği board power board yani besleme kartıdır. O karta dikkat edin ortadan kalın siyah ama düz olmayan bir çizgi ile bölünmüş gibidir.

Kablonun giriş yaptığı yer primerdir yani sıcak şasedir ve ELEKTRİK ÇARPILMA RİSKİNİZ YÜKSEKTİR. O siyah kalın çizginin diğer tarafı, yani 220 kablosunun takılı olduğu taraf değil, karşı taraf seconder ünitedir, yani çıkış voltajlarının ve regülasyonun olacağı ünitedir.

O ünite tv nizin bütün enerjilerinin tek tek dağıldığı bölgedir.

1.2
1.8
3.3
5
12
24
76
96
160

gibi voltajlar hep buradan dağılır.

size lazım olan ise 3.3 - 5 -12 volt olan yerlerdir zira anakart sadece bu enerjiler ile çalışır.

1.2 ve 3.3 işlemci beslemeleridir. 5 ve 12 ise anakartın genel çalışma voltajı için besleme kaynağıdır. Anakart soketinin giriş noktalarında bu voltajları görmeniz gerekir ancak burada en önemli kıstas şudur.

Voltaj olması, çalışacağı anlamı taşımaz.
Her voltaj hattı aynı zamanda yanında bir de sda ve scl protokolleri taşır, bunları da ölçü aleti ile görmeniz mümkün değildir.

Eğer yaşadığınız sorun yazılımsal ile bunu ölçüm yöntemi ile tespit edebilmeniz mümkün değildir :ok:

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

Ado Hocam, Damar soru sorayım. 17MB96 MB a Bilgisayar ortamında USB yada LAN ile bağlanıp yazılım atılamazmı ?

verdiğiniz full yazılım işe yaramadı. ok tuşuna basarak denedim ama olmadı. Standby hiç yanmıyor çünkü. Hatırlarsanız servis 17MB96 kartın değişmesi gerektiğini ve 280 Tl ücret istemişti.

stanby bir yansa verdiğiniz yazılım işe yarayacaktır.

Tekrar teşekkürler. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

IMG_0474a3aca76c5017bdc2.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

srdlacar' Alıntı:
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.

Ado Hocam, Damar soru sorayım. 17MB96 MB a Bilgisayar ortamında USB yada LAN ile bağlanıp yazılım atılamazmı ? 

verdiğiniz full yazılım işe yaramadı. ok tuşuna basarak denedim ama olmadı. Standby hiç yanmıyor çünkü. Hatırlarsanız servis 17MB96 kartın değişmesi gerektiğini ve 280 Tl ücret istemişti.

stanby bir yansa verdiğiniz yazılım işe yarayacaktır.

Tekrar teşekkürler. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Verdiğim full yazılım da işe yaramadı ise servis haklıdır, anakart değişmesi gerekir o zaman. :ok:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt