Vestel 40FA5050 Tv ses var görüntü yok

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
mrb forum arkadaşlar elimdeki tv ses var ekran karanlık tvyi dağıtım ledbar ledtest cihazıyla kontrol etim led yanıyor power invertır kart birleştiricidir ledbarlara giriş yapan kırmızı siyahkablo ucundan voltajı ülçtüğümde herhangi bir voltaj yoktur bu arızaya denk gelen yapan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

IMG_20210420_133358.jpg
IMG_20210420_133326.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Led bar test cihazı ile ledlerin yanması gayet normaldir sebebi şu değeri değişen ledler test cihazında yanar test cihazında koruma yoktur ve sizi yanıltır besleme kartında ise koruma devresi olduğu için aşırı akım çekildiğini hissettiği anda voltajı keser. Bahsettiğiniz arıza led arızasıdır takım halde değiştirin.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
ilgili parçaları kontrol edelim (konu yanlış yere açılmış taşındı)

ips2324cf6190a6ecca.jpg
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

sevgili teknowest arkadaş size hak veriyorum bazan hatalarımız olur konu açmaya çalışırken nerde açacığımı bilmediğim icin bu tür hata olabiliyor hak veriyorum tv arıza hakında tv bölümünde açması gerekir uydu alıcısı olsun bilgisayar olsun bunlar ayrı ayrı konuya ait bölümleri olması lazım örneğin tv hakında nerde konu açacağımı gerçekten bilmiyorum bu nedenle yardımcı olursanız sevinirim

ilgili parçaları kontrol edelim (konu yanlış yere açılmış taşındı)

ips2324cf6190a6ecca.jpg
hocam tvnin ınverter kartanmı yoksa ledlerdenmi çözmem için benzer led takım kulandım dışardan tv start ederken taktığım test amaçlı ledler yandı bu sefer eskisini yine taktım yine ledler yandı zanedersem ledler problemli yenisini alıp takmam lazım

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504

sevgili teknowest arkadaş size hak veriyorum bazan hatalarımız olur konu açmaya çalışırken nerde açacığımı bilmediğim icin bu tür hata olabiliyor hak veriyorum tv arıza hakında tv bölümünde açması gerekir uydu alıcısı olsun bilgisayar olsun bunlar ayrı ayrı konuya ait bölümleri olması lazım örneğin tv hakında nerde konu açacağımı gerçekten bilmiyorum bu nedenle yardımcı olursanız sevinirim

hocam tvnin ınverter kartanmı yoksa ledlerdenmi çözmem için benzer led takım kulandım dışardan tv start ederken taktığım test amaçlı ledler yandı bu sefer eskisini yine taktım yine ledler yandı zanedersem ledler problemli yenisini alıp takmam lazım
Bu konuda 3 Nolu mesajda yazmıştım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri