Vestel 40 ua 9300 ekran gölgelenme sorunu

L Çevrimdışı

lozkan

Yeni Üye
29 Kas 2017
24
Merhaba
TV de şöyle bi sorun var. Eurosport ta snooker oyunlarını izliyorum oyunlar uzun sürüyor masa görüntüsü uzun süre sabit olarak kalıyor ekranda. Kanal değiştirdiğinde masanın görüntüsü ekranda uzun süre belirgin olarak kalıyor. Bunu örnek olarak söyledim. Ekran da uzun süre sabit kalan bir öğe kanalı değiştirdiğimde uzun süre ekranda belli oluyor. Konulara baktım ama böyle bir sorun ile ilgili soru göremedim yada gözden kaçırdım.
Sorun ne olabilir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

L Çevrimdışı

lozkan

Yeni Üye
29 Kas 2017
24
Akşam evde çekmeye çalışırım. Ama misal bilardo masasındaki yeşil çuha kanalı değiştirince arkada mor renk olarak kalıyor ekranda. Sürekli orda mı derseniz değil. Uzun bir süre sonra kayboluyor. Bunu tv uzun süre açık olunca yapıyor. Yakınında herhangi bir ısı kaynağı yok.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
dış etken değil panelden olduğunu düşünüyorum.
gölgesi kalıyor biraz süre geçince düzeliyor ama bu seferde ekranda ne uzun kaldı ise onun izi kalıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
panel değişmesi gerekir yani masrafı fazla olur.
tv ilk kurulum yapıp bi sıfırlayın, güncel yazılımı çıkmış ise deneyiniz. sorun devam ederse gittiği yere kadar devam

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Teşekkür ederim. En son yazılımı yüklememiştim. Deniyecem.

Yazılım ile alakası yok panel arızalı o arızanın tamiri yok panelin değişmesi gerekir sizin dikkat etmediğiniz hatadan da ben bahsedeyim. İlk açılışta logo ekranında veya karanlık görüntüde kenarlarda mor ışık sızması varmış gibi ve bu ışık sızan bölümlerin boyası dökülmüş gibi yine aynı bölümlerde toz varmış gibi görüntü göreceksiniz. İyi bakın .

L Çevrimdışı

lozkan

Yeni Üye
29 Kas 2017
24
Yazılım ile alakası yok panel arızalı o arızanın tamiri yok panelin değişmesi gerekir sizin dikkat etmediğiniz hatadan da ben bahsedeyim. İlk açılışta logo ekranında veya karanlık görüntüde kenarlarda mor ışık sızması varmış gibi ve bu ışık sızan bölümlerin boyası dökülmüş gibi yine aynı bölümlerde toz varmış gibi görüntü göreceksiniz. İyi bakın .
Denedim dediğinizi ama açılışta kenarlarda dediğiniz gibi ışık sızması yada başka bir sıkıntı yok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Hareketsiz görüntünün uzun süre kalması iyi değil zaten,tüplü ekrandan beridir böyle.Hatta bu nedenle yayıncılar ,şeffaf kanal simgesi kullanmaya başlamışlardı,hatta bazılarında kanal simgesi bile hareketlidir ,ki panelde -ekranda gölgesi(kabaca yazdım) kalmasın diyedir :ok

Geri
Üst Alt