Vestel 32PH8075 17MB95M 17IPS71 Açılamıyor

A Çevrimdışı

AkmanElk

Yeni Üye
11 Haz 2020
9
41
Selamın aleyküm arkadaşlar. Vestel 32PH8075 televizyon ulaştı elime bir arkadaşımındı açılmıyor bakabilir misin dedi. Eve getirdim cihazı fişe taktım cihaz açıldı 15dk çalıştıktan sonra televizyon stand-by'a düştü. Tekrar açtık açılırken lamba söndü. İçini açtım beslemeden cık cık cık ses geliyordu. Evde aynı beslemeden vardı taktım vestel yazısı geldi daha sonra lamba hızlı yanıp sönmeye başladı. Daha sonra tekrar kendi beslemesini taktım açıldı tekrar kapandı. Bu cihazın sorunu nedir? Bu arada kendi kartına yazılımdan kaynaklıdır diyerek yazılım atmıştım cihaz pembe ekran verip kapanmıştı arka ışık da gelmemişti ancak kart değiştirdim cihaz ilk geldiği arızaya geri döndü. Ustalarım bu cihazın arızası nedir çözmeme yardım ederseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar kolay gelsin...

A Çevrimdışı

AkmanElk

Yeni Üye
11 Haz 2020
9
41
Kendi beslemesinde lehim gezdik kondansatör ölçümü yaptık tv biraz çalıştı daha sonra tekrar aynı arızayı yapmaya başladı. Peki şöyle desem şimdi bu beslemede ne hatası olabilir direkt voltaj kesiliyor daha sonra tekrar açılmaya çalışıyor tv?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Kendi beslemesinde lehim gezdik kondansatör ölçümü yaptık tv biraz çalıştı daha sonra tekrar aynı arızayı yapmaya başladı. Peki şöyle desem şimdi bu beslemede ne hatası olabilir direkt voltaj kesiliyor daha sonra tekrar açılmaya çalışıyor tv?
Chip ve transistörleri kontrol ettiniz mi?
Bir de anakartın sağlamlığından emin misiniz?

Geri
Üst Alt