VESTEL 22FA5100 22'' LED TV KUMANDA ALICISI ÇALIŞMIYOR ACİL YARDIM :/

M Çevrimdışı

mahlas38

Yeni Üye
28 Eyl 2022
2
34
Arkadaşlar 2 gündür bu tv ile uğraşıyorum inat ettim buralara kadar geldim, sorunu özetleyim. Tv yi yaklaşık 1 yıldır kullanmıyordum şimdi mutfağa kurdum fakat kumanda alıcısı çalışmıyor ilk etapda kumanda arızalı sandım gittim yeni kumanda aldım sonra yine çalışmayınca kumandalarda sorun olmadığını anladım, ayrıca her iki kumandayı farklı bir vestel tv de test ettim çalışıyor. Tv nin kendi düğmesi ile açıp kanal değişebiliyorum fakat ne yaptıysam kumanda ile müdahale edemiyorum, forumdaki paylaşımlardan yazılım güncellemeyi denedim tavsiye edilen MB140 isimli yazılımı indirdim, belirtildiği gibi fat 32 formatında 4 gb usb belleğe yükledim fakat açılışta ok düğmesine basılı tutmam gerekiyor kumanda alıcı çalışmadığı için o adıma geçemiyorum, ihtimal dahilinde tv nin power düğmesine basılı tutarak denedim oda olmadı, şimdi forumdaki tecrübeli arkadaş ve abilerimin bana bir yol göstermesini istiyorum, iş inada bindi bir şekilde yapmam lazım bunu ev halkı baskı kurdu üzerimde yapamazsın diye :)... Şimdiden yorum yapan, yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

5fb00682-110d-4461-bfc3-090796237ab1.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yanda üç yöne hareket eden bir switch varsa, onu ortaya doğru basıp ok butonu işlevini de gördürebilmeniz lazım.
Kumanda gözünde sorun olabilir. (TV içindeki alıcı göz)

By_Trol By_Trol

M Çevrimdışı

mahlas38

Yeni Üye
28 Eyl 2022
2
34
Arkadaşlar mecburen bir servise götürdüm ve dediğiniz gibi kumanda sinyalini algılayan gözde arıza varmış 250 tl gibi bir ücretle yaptırdım, yardımlarınız için teşekkür ediyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt