Vestel 17ıps62 besleme kartın şeması lazım

N Çevrimdışı

nasmi.gr

Yeni Üye
31 Eki 2021
15
53
Selam arkadaslar
Elimde garip bir arizali TV var isin icinden cikamadim. VESTEL 43 - 17ips62 - 23581201
Baclight yoktu, Ledbar lari degistiridim. 7 LED li 3 tane LED BAR. 21 LED 60, 65 Volt
TV yi actigimda bir an yaniyor tekrar sonuyor. LED ler arizali olabilir diye tekrar degistirdim. Durum yine ayni
Baska besleme buldum ayni Kod 23581201. taktim biraz calisinca led ler yandi. tekrar yeni led taktim. calisirken LED lerin uzerinden cikis voltajini olcuyorum 75 volt cikiyor. biraksam tekrar LED leri bozacak. uzerinden LED drive entegresi AL3066 onu da degistirdim durum yine ayni.
isin icinden cikamadim. Bu konuda uzman bir arkadas varmi? bir yerden bir seyler degistirip voltaji kismak icin yapilabilecek bir seyler bilen varmi?
tamir semasi varmidir acaba?
Degerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

M Çevrimdışı

muratavsar 

Aktif Üye
11 Ara 2022
82
53
Sorunu nasıl çözdünüz ustam
Selam arkadaslar
Elimde garip bir arizali TV var isin icinden cikamadim. VESTEL 43 - 17ips62 - 23581201
Baclight yoktu, Ledbar lari degistiridim. 7 LED li 3 tane LED BAR. 21 LED 60, 65 Volt
TV yi actigimda bir an yaniyor tekrar sonuyor. LED ler arizali olabilir diye tekrar degistirdim. Durum yine ayni
Baska besleme buldum ayni Kod 23581201. taktim biraz calisinca led ler yandi. tekrar yeni led taktim. calisirken LED lerin uzerinden cikis voltajini olcuyorum 75 volt cikiyor. biraksam tekrar LED leri bozacak. uzerinden LED drive entegresi AL3066 onu da degistirdim durum yine ayni.
isin icinden cikamadim. Bu konuda uzman bir arkadas varmi? bir yerden bir seyler degistirip voltaji kismak icin yapilabilecek bir seyler bilen varmi?
Degerli tavsiyelerinizi bekliyor

Şema link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Besleme ledbar voltajini tetiklemiyor 45 v diyod uzeinde var uzaktan kumanda ile tatikledigimde televizyon çalışıyor ama led bar soketi sıfır volt diyod 75v led bar test cihazi le ledbarlar çalışıyor semasi lazım yada ne yapabilirim ustam

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bild_2023-04-03_220524300.png

M Çevrimdışı

muratavsar 

Aktif Üye
11 Ara 2022
82
53
Besleme anakart çıkış 3 numarada voltaj yok
5 numarada 5v b 7 numarada 3.3v ve 11.12.bacaklarda stanby ledi yanarken 12v standby ledi yanarken 12v var ledbar çalışmıyor

G Çevrimdışı

gbirkul

Yeni Üye
27 Eki 2022
5
41
Selam arkadaslar
Degerli tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ustam baya zaman geçmiş ama belki hatırlırsiniz, bende aynı besleme kartında ayni sıkıntı var. Çözümü nasıl yaptığınızı hatırlıyor musunuz? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler şimdiden...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri