vegan yalanları

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
vegan Lady boy ve Mr Ladyler uydurdukları yalanlarla insanları vegan yapmaya çalışıyor... vegantechno'da yalanı yayıyor...

"
Yapılan yeni bir araştırma, kırmızı et düşkünlüğünün erkekliğinden şüphe eden bireylerde daha şiddetli olduğunu iddia ediyor. Elde edilen sonuçlara göre kırmızı etin erkekler tarafından daha çok tüketilmesinde reklamların da payı olabilir.

Kanada’da yapılan yeni bir araştırmaya göre yeterince ‘erkeksi’ olmadığını düşünen bireyler bu duygularını bastırmak için daha fazla kırmızı et yiyorlar. Et yemenin bazı toplumlar tarafından genellikle “erkeksi” olarak algılandığını belirten araştırma, kırmızı etin de bu duyguyu güçlendirdiğini öne sürüyor.
Araştırma ekibi, “Elde ettiğimiz sonuçlardan yeterince ‘erkeksi’ olmadığını düşünen bireylerin tükettikleri yiyecekler aracılığıyla erkekliklerini güçlendirme yollarına gidebileceklerini görüyoruz.” Bu bulgunun sebebi olarak daha önceden hem kadınların hem de erkeklerin yer aldığı bir araştırmada kırmızı et yemenin erkeklik ve cinsel güç gibi niteliklerle bağdaştırılması gösteriliyor. "

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben şu özgüvenimin düşük olduğu erkekliğimi düşünürken kuzu kaburga mı yesem yoksa komple mangal kanat mı sorusu daha çok aklımı kurcalıyor şu an :kas

Sevgili marka Danışmanımız Erinç Erinç Aşıcıoğlu bu konuda ne düşünüyor acaba?
(Kendisi bir Vegan Fenomenin de Marka Danışmanı olduğu için etiketledim)

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
İnsanoğluna sağlam bir tokat lazım hayattan ki akıllansın.

Canı sıkılan g.tunden bir arguman uyduruyor.

İsteyen istedigi şekilde başkasının iç huzurunu bozmadan yaşayıp geçecek halbuki, olaylar bu kadar basite indirilebilir iken böyle fikir kaosunun yaratılması....

Yazık...

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
614
Benim tahminim bunun sebebi genlerimize işlenen avcılıkla karnımızı doyurduğumuz zamanlar olabilir. Güçlü erkekler daha fazla avlanıp daha fazla et yediği için doğal olarak daha fazla kadınla birlikte olup kendilerini daha fazla erkeksi hissediyorlardır.

Genlerimizin küçük de olsa bir bölümünde bunları barındırıyoruz bence. Mesela kadınların eş seçerken (kendileri farkında olmasa da) hipergami(araştırmanızı çok tavsiye ederim) ile eş seçiyorlarmış. Bu hipergami denilen şey de çok çok eskilerden kalan insanların genlerine kodlamış bir şey.

Bunlar benim tahminim sadece tabi :)

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
webtekno vatandaşın beynini yıkıyor abaza homo vede çomar götler...

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Ben şu özgüvenimin düşük olduğu erkekliğimi düşünürken kuzu kaburga mı yesem yoksa komple mangal kanat mı sorusu daha çok aklımı kurcalıyor şu an :kas

Sevgili marka Danışmanımız Erinç Erinç Aşıcıoğlu bu konuda ne düşünüyor acaba?
(Kendisi bir Vegan Fenomenin de Marka Danışmanı olduğu için etiketledim)

Adem abi beni tanıyorsun, benim yazacaklarım polemik nedeni olabilir.

Önce gazetelerde doğru yanlış çok haber oluyor. Ancak gerçekten sağlık düşünüyorsak
Sürekli ete dayalı tüketim zaten sağlığımıza zararlı. Metabolizma performansı için kişisel olarak sebzeden zengin az yağlı beslendiğimiz günler ile mükellef bir kebap sofrası yediğiniz günleri kıyaslayabilirsiniz. Kendim Kişisel olarak denedim.

Vegan olup olmama konusu ise kişinin özel tercihi ve hayata karşı duruşu ile ilgili çok saygı gösterilmesi gereken bir seçim. Dünyanın nereye gittiğini kimse görmediği, ve malum politik ortam gibi bize bişi olmazcılar çoğunlukta olduğu için bu gibi şeyleri herkes kendi vizyonu çerçevesinde değerlendirmekte.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem abi beni tanıyorsun, benim yazacaklarım polemik nedeni olabilir.

Önce gazetelerde doğru yanlış çok haber oluyor. Ancak gerçekten sağlık düşünüyorsak
Sürekli ete dayalı tüketim zaten sağlığımıza zararlı. Metabolizma performansı için kişisel olarak sebzeden zengin az yağlı beslendiğimiz günler ile mükellef bir kebap sofrası yediğiniz günleri kıyaslayabilirsiniz. Kendim Kişisel olarak denedim.

Vegan olup olmama konusu ise kişinin özel tercihi ve hayata karşı duruşu ile ilgili çok saygı gösterilmesi gereken bir seçim. Dünyanın nereye gittiğini kimse görmediği, ve malum politik ortam gibi bize bişi olmazcılar çoğunlukta olduğu için bu gibi şeyleri herkes kendi vizyonu çerçevesinde değerlendirmekte.
Bu işin çok dallı budaklı yanları vardı diye hatırlıyorum.

Vejeteryan veteran vegan bla bla. Bunların birisi et yemez, birisi ot yemez, birisi sadece dalında meyve yer, birisi meyvenin sadece kendi kendine düşmüş olanını yer vs ama bana göre zor bir yaşam şekli.

Hele ki kapitalist dünyanın dayattığı yaşam şekillerinde aradığını kendi istediği şekilde bulmak da zor olduğu görüşündeyim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu işin çok dallı budaklı yanları vardı diye hatırlıyorum.

Vejeteryan veteran vegan bla bla. Bunların birisi et yemez, birisi ot yemez, birisi sadece dalında meyve yer, birisi meyvenin sadece kendi kendine düşmüş olanını yer vs ama bana göre zor bir yaşam şekli.

Hele ki kapitalist dünyanın dayattığı yaşam şekillerinde aradığını kendi istediği şekilde bulmak da zor olduğu görüşündeyim.
Et fiyatları aldı başını gitti Adem Abi şimdi vejeteryan olalım et pahalı desek yeşillik fiyatlarıda uçtu :kiskis

En iyisi ortaya karışık hepsin'den azar azar alıp tüketmek lazım değilmi :haha

Geri
Üst Alt