VDSL modem tavsiyesi

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
elinde vdsl modem var ve yenilemek istiyorsan modem almak yerine elinde ki modemi bridge modda "mikrotik hap ac2" alarak kullanabilirsin

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Hayır eimde adsl modem var ve zannımca ona yapılacak birşey yok o yüzde modem almak zorundayım ve o yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var

Saygılar

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
bende burada tavsiye ile 3 ay önce tplink archer vr1200 aldım.ama daha önce kullandığım ttnetin modeminden hiçbir farkını göremedim.hatta bazen bağlantı kesiliyor yeninden başlatınca düzeliyor.galiba tplink modemler arasında bir fark yok gibi

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
bu dediğiniz nasıl yapılıyor. elimde vdsl modem var. ben de değiştirmeyi düşünüyorum

Modem ile birlikte çalışıyor modem sadece aracı görevini görüyor tüm yükü trafiği dhcp yi mikrotik karşılıyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hayır eimde adsl modem var ve zannımca ona yapılacak birşey yok o yüzde modem almak zorundayım ve o yüzden tavsiyelerinize ihtiyacım var

Saygılar
o zaman airties den saşma

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
Arkadaslar profosyonel modemler almadiginiz surece
sisme,donma,hatta dusme problemlerini hep yasayacaksiniz.

Modem + Router En kalici cozumdur.

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Arkadaslar profosyonel modemler almadiginiz surece
sisme,donma,hatta dusme problemlerini hep yasayacaksiniz.

Modem + Router En kalici cozumdur.
bu konuda biraz yol göstersen bize ilk önce modem ve router tavsiye edip sonrada bunları nasıl kurulacağını bilal'e anlatır gibi anlatsan çok memnun oluruz hem boşuna da kazıklanmış olmayız

Saygılar.....

E Çevrimdışı

edward 

Yeni Üye
9 Şub 2019
45
ben ikinci el olarak huawei hg658 v2 almıştım ev kullanıcısı için yeterli.
öncelikle modemden beklentinizi yazarsanız daha mantıklı yorumlar olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,448
bu konuda biraz yol göstersen bize ilk önce modem ve router tavsiye edip sonrada bunları nasıl kurulacağını bilal'e anlatır gibi anlatsan çok memnun oluruz hem boşuna da kazıklanmış olmayız

Saygılar.....
herhangibir vdsl alıyoruz. marka model cok onemli degil.
modemi bridge modda kurulum yapiyoruz.
yani
modeminizde dahili ip atamasi dhcp ve wifi kullanim disi olacak.

modemin lan portlarindan birine router takarak
wifi + dhcp yukunu router yükleyeceğiz.

alttaki resim bana ait
netmaster modem + Mikrotik routerboard

20190602_235939df28509d2889f7b7.jpg

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Bir kaç yıldır airties 5760 kullanıyorum. Torrent desteği de var hdd takılı, indirip mibox üzerinden film dizi izliyorum. Bulunduğum muhite yeni vdsl geldi, adsl de dahil donma kopma sorunu hiç yaşamadım. 7/24 açık ethernet hiç kullanmadım. Bulabilirseniz eğer Tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt