Uzmanına soru hangi çamaşır makinesi?

U Çevrimdışı

uzoist 

Yeni Üye
5 Nis 2020
5
42
Aslında şuraya bana istediğiniz markayı yazın, size her birisinde tamir ettiğim veya müdahil olduğum binlerce arızayı yazayım. Top 10 listesinde halk tarafından hep üstte tutulan BOSCH markasının 1 senede 3 ayrı arıza yapmasından SAMSUNG da yaşanan ve çözülemeyen titreme sorununa varana kadar burada bünyesinde sorun barındırmayan tek bir marka dahi bulamayız.

Haklısınız sizin makine 10 yılda bu arızayı yaptığı için bu marka size sorunlu gibi gelmiş olabilir, Satın aldığım 9 kilo kurutmalı vestel de satına ldığım günden itibaren müdahaleleri kendim yapmama ve hatta bunları işlem esnasında videoya çekip youtube da yayınlamış olmama rağmen Vestel in kronik titreme yürüme sorunlarının önüne geçemedik mesela.

Press kazan ARÇELİK de yaşanan rulman keçe sorunları ve karşılaşılan yüksek onarım maliyetleri, BOSCH da yaşanan elektronik kart arıza ve yine press kazan sorunları ile onarım için karşılaşılan makine parası bedeller vs.

LG gurubuna zaten girmiyorum dahi, ARİSTON HOTPOİNT den bahsetmeye dahi gerek duymuyorum zira makine değiller gözümde. Şekilsel anlamda LG ve ARİSTON üzerine makine tanımasam da, işlevsel ve dayanıklılık anlamında 10 üzerinden 2 alırlar benden.

Ekli kazan olması VESTEL markasına bir ayrıcalık katıyor olsa da, denge sorununu çözmedikleri sürece VESTEL önermemeye yine devam edeceğim.

Yeni aldığım REGAL DC inverter ultra sessiz 8 kilo Regal dahi ne yaparsam yapayım yine de belli zamanlarda slvolarını yapmaya devam ediyor. Hatta sevgili Mert ile ( meebbe meebbe ) aynı dönemlerde aynı marka ve modeli kullanıyorduk, Kendisinin makinesini sıkı bir mücadele ile değiştirttik Vestel'e, hatta üst model aldık ancak sorunlar ne yazık ki tam anlamı ile çözülmüş değil yine de.

Yani tüm bu tecrübe ve yaşananları göz önünde bulundurarak kötünün iyisi anlamındaydı Samsung önerim :ok

Samsung makine menuniyetsizlikten ziyade tamirat yapılabilir olması bile benim için iyiydi.
Örneğin kartı 100TL ye onarıldı.
Şimdiki makinelerde mesela electrolux kartna program gömülü ve arızası olduğunda mümkünatı yok tamirat yapılamıyormuş.

Yine samsung alacağım ama tambur hacmi bilgisi yok hiçbir yerde.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bizim vestel fiyatına bakın, samsunglara kafa tutmuş.

vestel9266d249bde59a6b.png

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben de evimde 3 yıldır Bosch Wat 24480 Tr 9kg 1200 devirli modelini kullanıyorum,son derece memnunum.Kızımın evinde de aynı model var.Şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı.Tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Samsung makine menuniyetsizlikten ziyade tamirat yapılabilir olması bile benim için iyiydi.
Örneğin kartı 100TL ye onarıldı.
Şimdiki makinelerde mesela electrolux kartna program gömülü ve arızası olduğunda mümkünatı yok tamirat yapılamıyormuş.

Yine samsung alacağım ama tambur hacmi bilgisi yok hiçbir yerde.
Elektrolux dedin mi benim aklıma hemen Candoğan gelir :kop

Ne yaktılar be milletin canını, sırf mal satma sevdasına, yazık yazık.. :rant

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt