Uzakdan kumandali on off devresi

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Kullanmadigim pcyi tv unitesinin kapakli raf bolumune uzay montaji yaparak tvye baglamak istiyorum. Simdi bu kumandili rgb led devresi gibi anakartin power swichine baglayabilicegim hazir bi devre varmidir. Amac resimler olsun video olsun online flim gibi seyleri kullanabilmek. Hazir mevcut bir devre yoksa ben yapabilirmiyim bunun icin neler gerekir acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Başka bir forumda bir arkadaş kablosuz kapı zili ile yapmıştı bunu sanırım.
Zil devresini doğrudan kasayı açıp kapatan butonun kablolarına bağlamıştı sanırım.

Hazırını yapmışlar isterseniz :kiskis

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Başka bir forumda bir arkadaş kablosuz kapı zili ile yapmıştı bunu sanırım.
Zil devresini doğrudan kasayı açıp kapatan butonun kablolarına bağlamıştı sanırım.

Hazırını yapmışlar isterseniz :kiskis

Bu fikri cok begendim :kop:kop baris hocam vermis oldugunuz linkdeki urun bu tip sey icin biraz tuzlu geldi bana :) elimde 3mt kadar rgb led vardi ona gg'de kumandali engine aldim 6.5 tl:) bunun gibi bi devre unitesi varmir yada bunu bahsetmis oldugum sisteme cevirebilirmiyiz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Bu fikri cok begendim :kop:kop baris hocam vermis oldugunuz linkdeki urun bu tip sey icin biraz tuzlu geldi bana :) elimde 3mt kadar rgb led vardi ona gg'de kumandali engine aldim 6.5 tl:) bunun gibi bi devre unitesi varmir yada bunu bahsetmis oldugum sisteme cevirebilirmiyiz

Hocam şimdi sizin ihtiyacınız olan şey basit bir tetik sinyali.
Bilgisayarlardaki butonlar bas çek butonlardır. Güç kaynağını tetikler ve sistemi işletmeye başlarsınız.

Elinizdeki kumandayı görmeden birşey diyemem. RGB LED ile istediğiniz rengi / efekti elde etmenizi sağlayan bir kumanda sanırım.
O kumanda ile büyük ihtimal LED'i açıp kapatabilirsiniz ama o kumandanın devresinde tetiğin hangi çıkıştan sağlandığını falan bulmak lazım.
Yani LED'e giden beslemeyi kesen veya LED'i besleyen güç kaynağını tetikleyen.
Bir de LED'i ve PC'nin açma kapama tetiğini aynı anda dağıtabilir misiniz bilmiyorum. Büyük ihtimal anakarta zarar verebilir.

Konuyu şimdi biraz daha araştırdım, hazır devre kitleri var onlarla da çalıştırabilirsiniz;

Kapı zili konusunu bulamadım maalesef.

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Hocam kullandığınız anakartta bu destek varsa wake on lan ile de pc'yi uyandırabilirsiniz.:ok

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Hocam şimdi sizin ihtiyacınız olan şey basit bir tetik sinyali.
Bilgisayarlardaki butonlar bas çek butonlardır. Güç kaynağını tetikler ve sistemi işletmeye başlarsınız.

Elinizdeki kumandayı görmeden birşey diyemem. RGB LED ile istediğiniz rengi / efekti elde etmenizi sağlayan bir kumanda sanırım.
O kumanda ile büyük ihtimal LED'i açıp kapatabilirsiniz ama o kumandanın devresinde tetiğin hangi çıkıştan sağlandığını falan bulmak lazım.
Yani LED'e giden beslemeyi kesen veya LED'i besleyen güç kaynağını tetikleyen.
Bir de LED'i ve PC'nin açma kapama tetiğini aynı anda dağıtabilir misiniz bilmiyorum. Büyük ihtimal anakarta zarar verebilir.

Konuyu şimdi biraz daha araştırdım, hazır devre kitleri var onlarla da çalıştırabilirsiniz;

Kapı zili konusunu bulamadım maalesef.
Umut hocam bahsetmis oldugum devre bu hatta fiyati dusmus :) simdi bunda ledlere cikis 4 adet bunlardan biri +vol digerleri ledleri kontrol ediyor lakin -volt olabilirmi bu kalan uc cikisda

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Umut hocam bahsetmis oldugum devre bu hatta fiyati dusmus :) simdi bunda ledlere cikis 4 adet bunlardan biri +vol digerleri ledleri kontrol ediyor lakin -volt olabilirmi bu kalan uc cikisda

Doğrudan birşey yapamazsınız maalesef. İçine belki modifikasyon yapılabilir ama o da çok düşük bir ihtimal.
Siz benim linkini verdiğim röle kartına bakın.
Ya da diğer arkadaşın dediği Wake On LAN özelliğini bir düşünün.
En ucuzu Wake On LAN bence de. :kop

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri