Uydu Bağlantısı Hakkında

Y Çevrimdışı

yunus25

Yeni Üye
7 Haz 2020
16
34
Merhabalar

Yeni taşındığım ev için TV aldım. Fakat uydu bağlantısını nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kablo aşağıdaki gibi uydu varmı onu bile bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim

IMG_20200813_212125.jpg

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
İlk önce yeni eviniz hayırlı olsun .
1-ilk videoyu dikkatlice izleyin kontektör bağlantısını ona göre yapın
2-evin içine yukarıdan gelen bir kablo olacak genellikle kapı yanında zilin oralarda bulunur orada kablo bağlantısı yapılmış mı ona bir bakın
yapılmışsa sorun yok yapılmamışsa çatıdan kaç çanak anten bağlantısı var onu bilmek gerekli.(Eve gelen kutuda bağlantılar yapılı değilse bir uyducu çağırmanız iyi olacaktır.
3-her şey tamam diyelim f konnektör bağlantısı da yapıldı uydu cihazınıza yada tv uydu alıcınıza odanızdan ki prizden bağlantı yaptığınzı kabloyu bağlayın .
4-Cihazı açın uydu ayarlarından kuruluma gelin burada tek anten veya dızec seçenekleri olacaktır birden çok çanak varsa genellikle 1(A) Türksat olur onu seçin sinyal alırsanız tarama seçeneğinde uydunuzu taratın ,2 de 13 derece Hotbird uydusu olur 3 yada 4 te ise 7 derece utelsat uydusu olur deneme yanılma yoluyla bunu bula bilirsiniz.
5- Ayrıca merkezi sistemlerde aynı anda birden çok tv çalışmaz bilginiz olsun . (aynı frekans üzerindeki yayınlar hariç)

Y Çevrimdışı

yunus25

Yeni Üye
7 Haz 2020
16
34
Çok teşekkür ederim maddeleri düzgünce yapıp sorun yaşarsam tekrar yazarım.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
İlk önce yeni eviniz hayırlı olsun .
1-ilk videoyu dikkatlice izleyin kontektör bağlantısını ona göre yapın
2-evin içine yukarıdan gelen bir kablo olacak genellikle kapı yanında zilin oralarda bulunur orada kablo bağlantısı yapılmış mı ona bir bakın
yapılmışsa sorun yok yapılmamışsa çatıdan kaç çanak anten bağlantısı var onu bilmek gerekli.(Eve gelen kutuda bağlantılar yapılı değilse bir uyducu çağırmanız iyi olacaktır.
3-her şey tamam diyelim f konnektör bağlantısı da yapıldı uydu cihazınıza yada tv uydu alıcınıza odanızdan ki prizden bağlantı yaptığınzı kabloyu bağlayın .
4-Cihazı açın uydu ayarlarından kuruluma gelin burada tek anten veya dızec seçenekleri olacaktır birden çok çanak varsa genellikle 1(A) Türksat olur onu seçin sinyal alırsanız tarama seçeneğinde uydunuzu taratın ,2 de 13 derece Hotbird uydusu olur 3 yada 4 te ise 7 derece utelsat uydusu olur deneme yanılma yoluyla bunu bula bilirsiniz.
5- Ayrıca merkezi sistemlerde aynı anda birden çok tv çalışmaz bilginiz olsun . (aynı frekans üzerindeki yayınlar hariç)
bir uydu cu olarak yazacaktım lakin M metin arkadaş yazacak bir şey bırakmamış, süper anlatım :mutlu

Y Çevrimdışı

yunus25

Yeni Üye
7 Haz 2020
16
34
Merhabalar

2. Madde de çatıdan kablo demiştiniz ama öyle bir kablo göremedim ben hiçbir dairede yok gibi. Acaba ortak uydu yokmu diye düşünmeye başladım ama uydu prizi daha önce kullanılmış gibi ve balkonlarda bir ev hariç çanak antende yok.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Merhabalar

2. Madde de çatıdan kablo demiştiniz ama öyle bir kablo göremedim ben hiçbir dairede yok gibi. Acaba ortak uydu yokmu diye düşünmeye başladım ama uydu prizi daha önce kullanılmış gibi ve balkonlarda bir ev hariç çanak antende yok.
Çanak anten asansör odası veya merdiven dairesi üzerinde olur.

M Çevrimdışı

metin1975 

Aktif Üye
15 Nis 2019
131
48
Komşularımıza bir sorun. Yalnız gelen kabloyu siz göremezsiniz duvarını inden geçiyordur. Ayrıca kapı yanın da evin içinde bir kutu yokmu ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
çatıda ortak anten olabilir de, olmayabilir de. yeni binalarda oluyor sanırım. eğer ortak bir anten sistemi yoksa, sizin daireye gelen kablo çatıda, çatı yakınında boşta duruyordur. onu bulup, bir çanak montajı yaptırmalısınız.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn.yunus25 resimde uydu prizinde görülen yeşil kabloya ek yapıp, yeni aldığınız televizyonunuzda dahili uydu cihazı varsa anten girişine,yoksa harici uydu cihazına bağlayıp, gerekli ayarları yapıp denediniz mi?Hiç mi sinyal yok,eğer hiç sinyal yoksa size gelen prizdeki yeşil kablonun çatıdaki ucunda çanak anten bağlantısı veya santral bağlantısı yoktur. Ya da sizden önceki oturan kendi bireysel çanağını sökmüş olabilir.Eğer yönetici varsa ona,yoksa komşulara sorup,ona göre çatıya bakmanız iyi olur.Kolay gelsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt