uydu alıcı hdmi girişinden yandı ve tv yi bozdu

F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
selamlar,premier marka uydu alıcısı tv yi hdmi girişinden yaktı ve tv açılmıyor artık farketmesek yangında çıkarabilirdi bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

4902E1C5-7B46-41F1-930D-D40F4B374DEA.jpg
808DBB40-7F48-4470-AB75-270388F6A679.jpg
4B168759-E8AA-4055-9634-5E7D634A3532.jpg
6CB0DC2F-1249-4D35-AE90-AB4EA346C1BF.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
pedere aldığım next 18500 plus uydu alıcısıda rahmetli olmuş hiç açılmıyor.bu aralar sıcaklardan çok cihaz bozuldu.sizede geçmiş olsun uydu cihazlarını değiştirmek nispeten kolay 200 tl civarı yeni bir uydu alıcısı alınabilir fakat tvyi bozarsa o zaman çok büyük masraf çıkıyor zira tv tamir ettrimek aç gözlü şirketlerin yüzünden yeni sıfır tv parasına geliyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

mini uydu alıcıları kısa sürelerde bozuluyor çok ısındığı için bu nedenle kasalı uydu alıcıları daha iyi.next 18500 bozuldu fakat cihazın kutusunu buldum fatura tarihine baktım 8.5 yıl önce almışım cihazı.yani gene iyi çalıştı.

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Böyle sıcak havalarda cihazlara biraz daha dikkat etmek gerekiyor.Çalıştıklarında zaten kendileri ısındığından bir de hava sıcaklıkları eklenince hem cihaz yanabilir,Allah korusun eşyaları,evi de yakabilir.Kullanılmadıkları zaman cihazları kapatmak en iyisi özellikle şu sıcak günlerde. :ok

F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
yani sıcak havadan mı uydu alıcıdan değil yani? bende premier uydu alıcı firmasına mail atcaktım

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
yani sıcak havadan mı uydu alıcıdan değil yani? bende premier uydu alıcı firmasına mail atcaktım
mini cihazlar çok ısındığı için çok çabuk bozuluyor fakat sizinki gibi hdmı girişini yaktığını ben pek görmedim.eğer cihaz garanti kapsamında ise belki tvyide bozduğu için firmadan hasar ücretleri alınabilir.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
akrep2018 akrep2018 ze tamamen katılıyorum,bizde tüm elektrikli cihazlarda anahtar var, kullanılmadığında tamamen elektriği kesiyoruz ama ben hiç görmedim mini uyduda hdmi yansın ve tvye de zarar versin.Acaba tersi olmuş olabilir mi?(fikir cimnastiği yapıyorum),yani tvden yüksek akım gelmiş olabilir mi,tvnin diğer hdmi leri çalışıyor mu?

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
O arıza sebebi uydu alıcı değil kullandığın tv topraklı fiş kullanıyor kullandığın 3 lü priz duvardaki tesisat anten ortak ise başka bir evden kaynaklanan elektrik kaçağında olabilecek durumlar Çin malı deyip makineye kabahat bulmak mantıksız uydu alıcı içinde 12 volt mevcut yanan yere şebeke gerilimi girmiş sigorta bile atmıştır kapı girişinde büyük ihtimal

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
yıllardır hobi amaçlı amatör olark uydu işiyle uğraşıyorum bu şekil hiç görmedim elektrik tesisatında sorun olabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
O arıza sebebi uydu alıcı değil kullandığın tv topraklı fiş kullanıyor kullandığın 3 lü priz duvardaki tesisat anten ortak ise başka bir evden kaynaklanan elektrik kaçağında olabilecek durumlar Çin malı deyip makineye kabahat bulmak mantıksız uydu alıcı içinde 12 volt mevcut yanan yere şebeke gerilimi girmiş sigorta bile atmıştır kapı girişinde büyük ihtimal

yıllardır hobi amaçlı amatör olark uydu işiyle uğraşıyorum bu şekil hiç görmedim elektrik tesisatında sorun olabilir.
Evet ,kesinlikle katılıyorum verine cevaplara :ok
Çünkü tam bilmem ama orada taş çatlasa en fazla 3.3 volt olur,hadi 5 olsun,bu kadar yakacağını hiç sanmıyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu mini uydu alıcıları sıkıntılı oluyor
uydu alıcı ile gelen adaptör yerine
daha kaliteli adaptör alıp onu kullanmak lazım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu mini uydu alıcıları sıkıntılı oluyor
uydu alıcı ile gelen adaptör yerine
daha kaliteli adaptör alıp onu kullanmak lazım
+1
Ben akrabalarıma öyle yaptırıyorum,ama bu gün öğle üzeri bendeki montage işlemcili cihazı 5.5 volt ile mükemmel çalıştırdım,hatta laptoplardan çıkan pillerle de çalıştırdım(7.4 v) ,yani 12v gerekli değil gibi görünüyor :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
+1
Ben akrabalarıma öyle yaptırıyorum,ama bu gün öğle üzeri bendeki montage işlemcili cihazı 5.5 volt ile mükemmel çalıştırdım,hatta laptoplardan çıkan pillerle de çalıştırdım(7.4 v) ,yani 12v gerekli değil gibi görünüyor :)
Bunların ilk scart girişlileri çıkmıştı onlarda çok tv,bozmuştu

7/24 çalışıan tv var her evde 8-10 saat çalışır tv
cihaz küçük adaptör dandik ısınıyor anlık 220 atlıyor tv pert

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bunların ilk scart girişlileri çıkmıştı onlarda çok tv,bozmuştu

7/24 çalışıan tv var her evde 8-10 saat çalışır tv
cihaz küçük adaptör dandik ısınıyor anlık 220 atlıyor tv pert
220 atlamasa dahi,diyodun yanındaki kondansatör kesin şişiyor(çıkıştaki) ,ve 12 yerine daha yüksek volt veriyor,sadece mini uydularda olmuyor bu,android mini cihazlarda da aynısı oluyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt