Usb Flash belleğe Windows kurulur mu?

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Yüklenir ancak işletim sistemini rufus gibi bir programla usb belleğe root etmeniz gerekir

benim bilgisayarda öyle bişey yapmama gerek kalmıyor resimde ki gibi toshiba kurtarma oluşturluması yer var ordan sen cd veya usb bellek e kopyalama yağıyorsun cd yaptığım için cd den yükleme yapıyordum

cd rom yeri açılmayınca bende usb bellek attım

usb bellek takıp bilgisayar başlatırken f12 tuşu ile usb bellek başlatırsdam yüklenir bence aynısı cd ile yağıyorken format atılıyor du

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
benimde cd room yeri çalışmıyor açılmıyor

toshiba windows 7 sistemini usb bellek e yükledim ordan tekkrar format atılmıyor mu

bilgisayar açılırken f12 basıp bios menüden usb seçip format atılıp yüklenmiyor mu
Elinizde eğer Windows 7'nin .iso dosyası varsa bunu Rufus programı ile usb belleğe yazdırabilir ve bu bellekten format atabilirsiniz.

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Abicim bilgisayar dünyası nerelere gelmiş :alala

Ben en son çift çekirdek işlemcilerden sonra kasa vs toplamayı bırakmıştım, Laptop tamirlerini de artık yapmıyor ve kurumsal anlaşmalı CASPER a yolluyorduk.

Ne kadar uzak kalmışım bu dünyadan.

Yalnız oldukça başarılı bir girişim. İlk fırsatta deneyeceğim de aklıma takılan şu oldu. Böyle bir uygulamada her kullanmak istediğimiz pc de açılış yönergesini değiştirip farklı komut vs girmek gerekiyormu sizce?
Abicim bu bir usb bellekten çalışan işletim sistemi, içerisinde bu işlerle uğraşanlar için gerekli tüm programlar mevcut, bu programla çöken bilgisayarların içerisinden veriler kurtarılabiliyor. Hatta sırf bu program ile bilgisayar kullanılabiliyor. Programı usb belleğe yazdırdıktan sonra boot penceresinde hangi windows versiyonu ile başlamasını istiyorsanız onunla başlatabiliyorsunuz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam şöyle izah etmeye çalışayım aslında portable çalışan işletim sistemlerinin amaçları farklıdır program vs kullanmak için değilde örneğin işletim sistemi çökmüş hdd yi söküp başka bir pc ye bağlama gibi bir şansınız yok ise içerisinde ki verilerinizi almak ve buna benzer işlemler için vardır çoğu linux geliştiricileri imajlarının içerisine yerleştirirler bunu isterseniz kurup kullanın isterseniz direk çalıştırın direk çalıştırırsanız tüm paketler yüklemez sadece sistem çalışacak ve sürücülere erişim sağlayacak kadar paketler önceden imaj içerisine yüklenmiştir sorunuza gelecek olursak pc başlarken boot menuden usb ise usb, cd ise cdrom seçmek yeterlidir
Şimdi daha iyi anladım. Bilgi için çok teşekkür ederim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Abicim bilgisayar dünyası nerelere gelmiş :alala

Ben en son çift çekirdek işlemcilerden sonra kasa vs toplamayı bırakmıştım, Laptop tamirlerini de artık yapmıyor ve kurumsal anlaşmalı CASPER a yolluyorduk.

Ne kadar uzak kalmışım bu dünyadan.

Yalnız oldukça başarılı bir girişim. İlk fırsatta deneyeceğim de aklıma takılan şu oldu. Böyle bir uygulamada her kullanmak istediğimiz pc de açılış yönergesini değiştirip farklı komut vs girmek gerekiyormu sizce?

USB den boot etmek yeterli olacaktır abi.
Aslında bu tip uygulamalar, dosya yedekleme ve bazı tanı araçlarını kullanmak için var.

Mesela Hiren's Boot CD diye birşey var, içerisinde tonla araç mevcut.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
canlı windows denilen bu tip uygulamalar sorunlu çalışan, çalışmayan (yazılım yönünden) pc lerden veri yedeklemek amaçlı kullanılır.

senin istediğin hava ya da su ile çalışan motor var mı ile eşdeğer =D

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Necati_Simsek necati ,varsa sendeki ,"menu.lst" dosyasını burada paylaşırmısın acaba :)
Benim 2 adet taşınabilir sistemim var birisi sdkart,diğeri usb bellek içinde,hatta şifrelerim bile üzerinde,zorda veya mecbur kaldığımda buradaki internetkafeye gidiyorum ,çocuk tanıyor artık beni,takıyorum işletim sistemimi çalıştırıyorum,log(kayıt) bırakmadığından güvenli kullanıyorum,zaten güvenlidirler de :haha1

NOT:
Şifrelerimden önemli olanlar değişirse yeniden liveusb yapıyorum,hani belirteyim istedim,tabii linux olduğunu yazmama gerek varmıydı bilmiyorum ?

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Necati_Simsek necati ,varsa sendeki ,"menu.lst" dosyasını burada paylaşırmısın acaba :)
Benim 2 adet taşınabilir sistemim var birisi sdkart,diğeri usb bellek içinde,hatta şifrelerim bile üzerinde,zorda veya mecbur kaldığımda buradaki internetkafeye gidiyorum ,çocuk tanıyor artık beni,takıyorum işletim sistemimi çalıştırıyorum,log(kayıt) bırakmadığından güvenli kullanıyorum,zaten güvenlidirler de :haha1

NOT:
Şifrelerimden önemli olanlar değişirse yeniden liveusb yapıyorum,hani belirteyim istedim,tabii linux olduğunu yazmama gerek varmıydı bilmiyorum ?
Buyur abi

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
benim bilgisayarda öyle bişey yapmama gerek kalmıyor resimde ki gibi toshiba kurtarma oluşturluması yer var ordan sen cd veya usb bellek e kopyalama yağıyorsun cd yaptığım için cd den yükleme yapıyordum

cd rom yeri açılmayınca bende usb bellek attım

usb bellek takıp bilgisayar başlatırken f12 tuşu ile usb bellek başlatırsdam yüklenir bence aynısı cd ile yağıyorken format atılıyor du
5000 tlcivarlık laptoplarda bile cd yeri kalkmış?danger

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt