USB belleğim arabada çalışmıyor

C Çevrimdışı

Cloadhex

Aktif Üye
20 Kas 2021
55
Arkadaşlar Kensa marka 16 GB bir USB belleğim var ama iki arabada da çalışmıyor.
Televizyonda, hoparlör vs. çalışıyor ama arabada çalışmıyor. Neden kaynaklı olabilir?

• USB FAT32 olarak formatlı.
• Araçlar: BMW 320i 2016, Skoda Superb 2015

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Araç usb girişinde gevşeklik vs vardır belki yada dosya format uyumsuzluğu usb belleğin metal kısmınıı parmaklanız ile,

biraz sıkın orta kısmına bastırın daha sıkı sert girsin usb girişine boşluğu biraz alın farklı usb bellek ile deneme yaptınız mı ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
arackarda müzik acamiyorsaniz olasi sorunlar
usb stick arizali
usb stick formati hatali ( fat32 olmasi gerekir)
bölümlendirme formati hatali ( mbr olmasi gerekir )
usb soketi arizali veya medya okuma özelligi yok ( benim aracimda torpido gözündeki usb den usb calismiyor kolcak bölümündeki usb girisinde calisiyor)
Usb icindeki dosyalari arac okuyamiyor,; bozuk dosya,desteklenmeyen format, aracin medya yöneticisi sorunlu

bu olasikliklardan yola cikarsak sorunlarin aracda degilde usb de veya dosyalarda oldugunu varsaymak daha mantikli olur
ben olsaydim diger arkadaslarinda dedigi gibi ilk önce usb nin formatini ve bölümlendirme formatini degsitirdim genelde en cok kullanilan program rufus dur bu programla usb yi fat32 ve mbr olarak formatlayin dosyalarda ariza veya desteklenmeyen format olma ihtimaline karsi usb nin icine 2-3 farkli cesit dosya atin 128-320 kbps mp3 ler mpg audio dosyasi vs bunlardan en az birisini acarsa sorunun formatta oldugunu anlayabilirsiniz acmazsa sorun muhtemelen usb deki donanimsal bir arizadan kaynaklidir ayni dosyalari farkli bir marka/model usb ye atarak aracda deneme yapin eger calisiyorsa donanimsal uyumsuzluk olma ihtimali cok yüksek demektir özellikle cin mali isimsiz usb lerde veya bilinen markalarin sahtelerinde (kingston vs) bilgisayara vs taktiginizda hersey normal gibi görünürken bazi cihazlarda ariza olabiliyor

C Çevrimdışı

Cloadhex

Aktif Üye
20 Kas 2021
55
Arkadaşlar bu yerden hata denetlemesi yaptım, şu anda arabada çalışıyor, teşekkür ederim.

Ekran-goruntusu-2022-02-22-222739.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt