USB bağlantısını Ethernet bağlantısa çevirmek

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
USB Wi-Fi adaptörden aldığım Wi-Fi bağlantısını nasıl ethernete çevirebilirim?

Elimde şöyle bir aparat var fakat bir işe yaramıyor. Çünkü cihaz ethernetten güç alamıyor USB'den alması gerekiyor. Ayrıca ethernetten taktığım için bilgisayar donanım olarak algılamayıp Wi-Fi'leri göstermiyor. Bunun için herhangi bir aparat mevcut mudur?

Screenshot_1e.png

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bu resimdeki usb kablo mesafesini arttırmaya yarar network adaptör olarak çalışmaz

Wifi den tekrar lan a yani ethernete dönmek için bridge mod destekli bir access point işinizi görür

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bu resimdeki usb kablo mesafesini arttırmaya yarar network adaptör olarak çalışmaz

Wifi den tekrar lan a yani ethernete dönmek için bridge mod destekli bir access point işinizi görür
Acess point işimi görmez . usb den bağlantıdan ethernete döndürmem gerekiyor

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ne yapmak istediğinizi bi kağıda çizip buraya atarmısınız

Benim sadece bilmek istediğim böyle bir araç mevcut mudur. Dışarıdan interneti usb ile ev içerisinde dağıtmak istiyorum. dış ortam acess pointler de işimi görmüyor sadece usb adaptör ile yapmam gerekiyor.

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bir bilgisayar üzerinden yapacaksanız usb ethernet adaptör ile internet bağlantı paylaşımı yapabilirsiniz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ne yapmak istediğinizi bi kağıda çizip buraya atarmısınız
dışardan aldığı interneti yani wifi adaptöre gelen sinyali kablolu ethernet bağlantısına dönüştürmek istiyor menzil genişleticiler'de ethernet çıkışı var onlarla belki olabilir dediği tabiki cihaz destekliyorsa.

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
dışardan aldığı interneti yani wifi adaptöre gelen sinyali kablolu ethernet bağlantısına dönüştürmek istiyor menzil genişleticiler'de ethernet çıkışı var onlarla belki olabilir dediği tabiki cihaz destekliyorsa.

Bridge mod destekleyen ap ile de yapabilir menzilli genişletici ap de yapabilir ama farklı bir kurgusu var

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
İsteğinizi biraz daha açık yazabilir misiniz? Tam olarak anlayamadım. Eğer wifi ile aldığınız interneti ethernet ile dağıtmak istiyorsanız bilgisayarınızın wifi ve ethernet ağ kartlarını köprüleyerek yapabilirsiniz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
şimdi şu şekilde , bildiğimiz usb wifi adaptörün usb ucunu bilgisayara taktığımızda wifiye bağlanıyorsak ben bunu bilgisayar olmadan usb uçunu modem yada vb bir araça takıp herşeze açık wifiye çevirmek istiyorum ve oradan da istediğim gibi interneti dağıtmak istiyorum . Nasıl dış ortam acess pointleri client olarak ayarlarıp herhangi bir routera bağladığımızda oradan wifi ve ethernet olarak çıkış yapabiliyorsam aynı olayı usb adaptör ile yapma istiyorum.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
şimdi şu şekilde , bildiğimiz usb wifi adaptörün usb ucunu bilgisayara taktığımızda wifiye bağlanıyorsak ben bunu bilgisayar olmadan usb uçunu modem yada vb bir araça takıp herşeze açık wifiye çevirmek istiyorum ve oradan da istediğim gibi interneti dağıtmak istiyorum . Nasıl dış ortam acess pointleri client olarak ayarlarıp herhangi bir routera bağladığımızda oradan wifi ve ethernet olarak çıkış yapabiliyorsam aynı olayı usb adaptör ile yapma istiyorum.
Bu pek mümkün görünmüyor. Bağlayacağınız cihazda bağladığınız wifi adaptörün chipset sürücüsü yüklü olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse her wifi adaptör her tvde çalışmıyor sürücüsü desteklenmediği için. Bunun yerine bir repeater kullanmanız gerekir.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Bu pek mümkün görünmüyor. Bağlayacağınız cihazda bağladığınız wifi adaptörün chipset sürücüsü yüklü olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse her wifi adaptör her tvde çalışmıyor sürücüsü desteklenmediği için. Bunun yerine bir repeater kullanmanız gerekir.

Ben usb'den gelen interneti modem vb cihaza vereceğim interneti o dağıtacak yani chipsete ihtiyaç duyulmayacak cihazlar interneti usbden direk almış olmayacak. Burada asıl soru usb adaptörü neye bağlarsam dağıtım yaptırabilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Dışarıdaki internetten kastınız mobil internet ise, 4G destekli & sim kart girişi olan bir modem bakmanız gerekiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri