Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Evet arkadaşlar malumunuz üniversite sınav sonuçları açıklandı ve üniversite için hazırlıklar başladı.
Biz de tavsiye forumu olarak üniversiteye gidecek genç kardeşlerimiz için notebook tavsiyesinde bulunalım dedik.
Fiyatlar kurdaki değişimler ve stok durumu nedeniyle değişkenlik gösterebilir.

Temel Seviye (Doküman / Sunum / Video İzleme İşleri İçin)

Celeron işlemci kesinlikle tavsiye etmiyorum, almışken İ3 işlemci almanızı tavsiye ederim.

(Bu cihazda Linux tabanlı işletim sistemi yüklü gelmektedir, Windows işletim sistemini sizin yüklemeniz veya yükletmeniz gerekmektedir.)

Fazla bütçem yok, basit oyunları da oynamak istiyorum derseniz şunu alabilirsiniz,

(Bu cihazda işletim sistemi yüklü gelmemektedir, Windows işletim sistemini sizin yüklemeniz veya yükletmeniz gerekmektedir.)

Hıza ve belleğe ihtiyacım var diyorsanız (Kodlama, tasarım için),

(Bu cihazda işletim sistemi yüklü gelmemektedir, Windows işletim sistemini sizin yüklemeniz veya yükletmeniz gerekmektedir.)

Oyun oynamak istiyorum ancak daha fazla bütçem yok diyenler için;

İleriye dönük olması açısından en az GTX1050Ti tavsiye ediyorum.

Oyun da oynayacağım fakat video düzenleme, tasarım işleri benim için önemli derseniz;

Işınla beni fakat ekonomik olsun dersen,

(Bu cihazda Linux tabanlı UBUNTU işletim sistemi yüklü gelmektedir, Windows işletim sistemini sizin yüklemeniz veya yükletmeniz gerekmektedir.)
(Bu cihazda MAX-Q GPU gelmektedir, masaüstü GPU'ya göre %10-15 daha düşük güce sahiptir.)

Bu gerçek bir savaş diyorsan,

Tüm öneriler kişiseldir, herhangi bir firmanın sponsorluğu dahilinde hazırlanmamıştır.
Dilediğiniz soruyu konu açarak veya bu başlık altından bana, diğer forumdaşlara, sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut Kardeşim Tam bir Kamu Hizmeti bu yaptığın, ellerine sağlık.

Aslında yakın olsak seninle bir söyleşi çekimi yapardık ve bu bilgileri daha çok kitleye yayardık :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri