Ultra İnce çerçevesi ile SABA SB32F100 Led tv A101 de 7 Ocakta Satışta

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ultra İnce çerçevesi ile 32'' ürüne dahi çok ince bir estetik katmış olan Mehmet Atmaca Elektronik üretimi SABA SB32F100 Model televizyon 7 Ocak da A101 de 1299tl ye satışta.

Ahan da bu da videosu :)))

SABA_GORSEL_SB32F100.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
son gelen zamlarla f/p ürünü görünüyor. mutfak yatak odası kullanım alanları için uygun bir ürün .
Yalan değil ustacım 1299tl ui görünce YUH dedim.

Neden?

Söylermisiniz bana, daha 11 ay önce biz, 49" UHD Smart ve Uydu Alıcılı , Samsung panelli 49UHL650 televizyonu 1999tl ye almadık mı?

Sonra birden kendime gelip ruyalar aleminden gerçek dünyaya dönüyor ve "Uyan Adoooo, O güzel fiyatlı tv ler, o güzel atlara binip gittiler" diyorum.

Hatırlıyorum usta, geçen sene 32" HD Ready opencell 390tl idi. Bu gün 850tl.

Bu adamlar büyük şirket olduğu ve toplu alım yaptığı için abartalım ve 700tl ye mal ettiler diyelim. Yapılan o kadar yatırım ile kıyaslayıp sadece paneli 700tl olan tv nin anakart kasa kozmetik kumanda ve ssh ile birlikte bu fiyata satılması yine de başarı.

Bence daha ucuz olmalıydı ve olabilirdi fakat bu üreticinin para kazanması lazım ki bizler için daha teknolojik yatırımlar yapabilsin.

İşte detay bu. Yeter ki bu yatırımı yapsın ve tüketici odaklı yaklaşsın.

Bile bile 100tl fazla ödemeye gönüllü olmazsam cümle alem yüzüme tükürsün.

Özledik usta gerçekten özledik. Gerçek anlamda tüketiciyi düşünerek hareket eden firmaları özledik.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Yalan değil ustacım 1299tl ui görünce YUH dedim.

Neden?

Söylermisiniz bana, daha 11 ay önce biz, 49" UHD Smart ve Uydu Alıcılı , Samsung panelli 49UHL650 televizyonu 1999tl ye almadık mı?

Sonra birden kendime gelip ruyalar aleminden gerçek dünyaya dönüyor ve "Uyan Adoooo, O güzel fiyatlı tv ler, o güzel atlara binip gittiler" diyorum.

Hatırlıyorum usta, geçen sene 32" HD Ready opencell 390tl idi. Bu gün 850tl.

Bu adamlar büyük şirket olduğu ve toplu alım yaptığı için abartalım ve 700tl ye mal ettiler diyelim. Yapılan o kadar yatırım ile kıyaslayıp sadece paneli 700tl olan tv nin anakart kasa kozmetik kumanda ve ssh ile birlikte bu fiyata satılması yine de başarı.

Bence daha ucuz olmalıydı ve olabilirdi fakat bu üreticinin para kazanması lazım ki bizler için daha teknolojik yatırımlar yapabilsin.

İşte detay bu. Yeter ki bu yatırımı yapsın ve tüketici odaklı yaklaşsın.

Bile bile 100tl fazla ödemeye gönüllü olmazsam cümle alem yüzüme tükürsün.

Özledik usta gerçekten özledik. Gerçek anlamda tüketiciyi düşünerek hareket eden firmaları özledik.
yazdıklarınıza imza atmak ile birlikte, bilsem ki kullanıcı odaklı gelişime açık, ileri adımlar atılacak, çıkılan bu yeni yolda, bende açıktan aldığım mağazaya üreticiye iletilmek üzere 150 TL AÇIKTAN VERİRİM YAZDIKLARIM DA ŞAHİDİMDİR... A Adem Helvacı Hocam...

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
bu arada estetiği çok güzel görünüyor... lakin ak sakkalarımızın sözüdür güzelliğe aldanma yarı yolda bırakır sözü, her daim geçerlidir...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Şöylede bir algı var bu fiyatlar yaklaşık değerleriyle birlikte ben awox la ilgili yaşadım fakat yinede beşbin küsür sabaya vereceğime (55 inç) az daha ekler lg Samsung Philips alırım yada üçbin üçyüz tlye awox alırım diyen kitle var. ?

Hadi olmadı 65 inç bir TV alırım ?

Tamam biz saba alalım. Fakat sonra awox gibi kafa bir milyon olmasın ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Linkteki saba'nın android özellikleri gerçekten bu ise,ben almam saba falan ,8Gb rom/1.5Gb ram ,diğer markalarla aynı ,belki de yazılımı da aynıdır ,hatta kartları dahi aynıdır ,isterse cam gibi incecik olsun .Yani android saba bu ise,HD/FHD saba da farklı değldir bana göre :)
Kod:
Saba SB55F350 55" 140 Ekran Uydu Alıcılı 4K Smart LED Tv
Teknik Özellikler

55" 140 Ekran
Ultra İnce Çerçeve
3830 x 2160 Ultra HD
Dahili Uydu Alıcısı
Android Smart
4 Çekirdekli İşlemci
8 GB ROM 1.5 GB RAM
Dahili WİFİ
1000 HZ
HDR10 Teknolojisi
DVB-T2 C Yayın Desteği
3 x HDMI
2 x USB Girişi (Klavye Mouse -Media Player )
VGA-AV-YPbPr- Ethernet Girişleri
Kulaklık- Coaxcial Ses Çıkışları
PC Audio Ses Girişi
2 x 8 W Ses Çıkış

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şöylede bir algı var bu fiyatlar yaklaşık değerleriyle birlikte ben awox la ilgili yaşadım fakat yinede beşbin küsür sabaya vereceğime (55 inç) az daha ekler lg Samsung Philips alırım yada üçbin üçyüz tlye awox alırım diyen kitle var. ?

Hadi olmadı 65 inç bir TV alırım ?

Tamam biz saba alalım. Fakat sonra awox gibi kafa bir milyon olmasın ?
Fiyat politikası konusu elbette üreticinin bileceği iş. Rakamın bana yüksek geldiğine dair zaten düşüncelerimi yukarıda yazmıştım.
Bu markada ben bakış açıları, odak noktalarının daha çok tüketici tarafında olması gibi bir ön algı içerisinde olduğum için üzerinde duruyorum.
Asıl merak ettiğim, ilk olarak X bir arıza durumunda diğer markaların yaşattıklarını vatandaşa yaşatacaklar mı en merak ettiğim konu bu.

Şu an için konunun teknik tarafındayım, Teknik ve satış sonrası hizmet kalitesi konusunda gerçekten beklentilerimizi karşılayan bir tutum içindelerse elbette konunun rakamsal kısmında da GENEL TALEP diye firmaya elimizden geldiğince baskı uygularız.

Kaldı ki bir ürünü satın aldıktan sonra çekilen sıkıntıların ne denli can sıkıcı olduğunu en iyi siz bilirsiniz :)

Panel unsurunu kendimiz üretmediğimiz sürece ve montaj değil ÜRETİM yapamadığımız sürece rakamsal sorunların diğer markalar ile ileri derecede rekabet edebilir konumda olduğunu düşünmüyorum.

1990 lardan beri tv üreten, Türkiyenin bir numaralı tv üreticisi Vestel dahi bahsi geçen Phılıps Samsung gibi markalara ne teknolojik ne de rakamsal anlamda kafa tutamıyorken, kurulalı daha bir sene olmamış bir şirketin bu konuda çok iddialı olabilmesini beklemiyorum zaten.

Awox özelinden örnek verecek olursak, aslında bu derece ciddi maddi imkanları varken sadece hap yap para kap moduna yönelmesi ile kıyaslayıp, Mehmet Atmaca'nın ülkeye Katma Değer sunabilecek bir girişimde bulunduğunu düşünmemden dolayı beklentimi yüksek tutuyorum ben :)

Açık itirafımdır şuraya yazayım. Bir şans vermek gerektiği konusunda ısrar etmekle birlikte eğer yanılırsam çok çok çok üzüleceğimi belirtmek istiyorum :(

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
Merhaba Grundig marka TV burda tavsiye üzerine aldım gercektende TV çok beğenerek kullanıyorum yeni eve taşındım mutfağa 32 inç TV almak istiyorum tavsiyeniz hangisi olur
  • Seg 32sbh510 1200tl carfoursa fiyatı
  • Saba sb32f100 1300tl a101 fiyatı
İkisini kıyaslarsak hangisi daha iyi hangisini önerirsiniz

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Fiyat politikası konusu elbette üreticinin bileceği iş. Rakamın bana yüksek geldiğine dair zaten düşüncelerimi yukarıda yazmıştım.
Bu markada ben bakış açıları, odak noktalarının daha çok tüketici tarafında olması gibi bir ön algı içerisinde olduğum için üzerinde duruyorum.
Asıl merak ettiğim, ilk olarak X bir arıza durumunda diğer markaların yaşattıklarını vatandaşa yaşatacaklar mı en merak ettiğim konu bu.

Şu an için konunun teknik tarafındayım, Teknik ve satış sonrası hizmet kalitesi konusunda gerçekten beklentilerimizi karşılayan bir tutum içindelerse elbette konunun rakamsal kısmında da GENEL TALEP diye firmaya elimizden geldiğince baskı uygularız.

Kaldı ki bir ürünü satın aldıktan sonra çekilen sıkıntıların ne denli can sıkıcı olduğunu en iyi siz bilirsiniz :)

Panel unsurunu kendimiz üretmediğimiz sürece ve montaj değil ÜRETİM yapamadığımız sürece rakamsal sorunların diğer markalar ile ileri derecede rekabet edebilir konumda olduğunu düşünmüyorum.

1990 lardan beri tv üreten, Türkiyenin bir numaralı tv üreticisi Vestel dahi bahsi geçen Phılıps Samsung gibi markalara ne teknolojik ne de rakamsal anlamda kafa tutamıyorken, kurulalı daha bir sene olmamış bir şirketin bu konuda çok iddialı olabilmesini beklemiyorum zaten.

Awox özelinden örnek verecek olursak, aslında bu derece ciddi maddi imkanları varken sadece hap yap para kap moduna yönelmesi ile kıyaslayıp, Mehmet Atmaca'nın ülkeye Katma Değer sunabilecek bir girişimde bulunduğunu düşünmemden dolayı beklentimi yüksek tutuyorum ben :)

Açık itirafımdır şuraya yazayım. Bir şans vermek gerektiği konusunda ısrar etmekle birlikte eğer yanılırsam çok çok çok üzüleceğimi belirtmek istiyorum :(

Çok üzülerek hemen değilse bile orta vadede yanılacağınızı düşünüyorum. M.A. çok iyi niyetli ve gayretli olsa da çıktığı nokta, pazar şartları ve geldiği geleceği yer itibarı ile yapacağı çok sınırlı.

Yaşadığım tecrübeler neticesinde müteahhidin fakirinden uzak duruyorum. Buna benzer şekilde elektronikçinin de "fakirinden" uzak durulması gerektiğini, durulamasa bile olası kötü tecrübelerin kafaya takılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Yurtdışından aldığımız iphone telefonun garantisi bir yıldı. Bitime bir kaç gün kala ahizesinden cızırtı ve kötü ses geldiğini gördüm. Servise verdim, sıfırı ile değiştirdiler. 2-3 ay sonra aynı sorun sıfır cihazda da başgösterdi. Götürdüm, bu sefer ekran vb ile birlikte komple ahizeyi değiştirdiler. Diyeceğim, Apple bunu nasıl yapabildi? Bana göre yüksek kar marjı ile çalışan sermayesi ve vizyonu güçlü bir firma olduğu için. Aslında ürünü alırken olası değişimlerin masrafından payıma düşeni peşinen ödemiştim.

Bu tarz küçük üreticilere gelince, yüksek spektli ürün üretse parça aldığı Samsung , LG vb ana üreticilerle aynı ya da hatta daha pahalı fiyatla piyasaya çıkmak zorunda. Satış sonrası hizmete yüklense keza aynı şekilde. O nedenle, Awox, Sunny vb sınıfı üreticiler herşeyin ucuzunun (doğal olarak düşük kalitelisinin) peşinde koşar. Odtü, Boğaziçi mezunu, doktoralı vb mühendis çalıştırmaz da az sayıda dandik üniversite mezunu mühendisi asgari ücret ile çalıştırır. hele işçiye hiç para vermez, basit sarf malzemesinden bile tasarruf eder. Elektrik parasından kısmak için karanlık bodrumlarda üretir. Servise para vermez, onu eğitmez. Daha uzar gider bu.

CKD şeklinde gelen malzemeyi vasıfsız işçilerle toplayıp kutulamak, yazılım işini de anakartçının verdiği utility ile google translate düzenlemeler yapmak arzu ettiğimiz üretim değil, ötesine de maalesef ne para ne eğitim ne de vizyon yeter.

Çok iyi bir strateji ve iyi bir ekip kurup bol da para dökmeden başarılı olması imkansız maalesef. Şartlar gereği olacağı Sunny v2.0'dır, zorlarsak. %3-5 brüt kar ile çalışabilen konfeksiyoncu misali.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

İnşallah umduğunuz gibi olur. Ve özellikle evet satış sonrası profesyonel destek olursa her şeyi ile kaliteli satış ve sonrası olursa lg yada Samsung yerine bir alternatif olabilir. Ve sonraki tekevizyonlarımızı bu grup markalardan seçeriz ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
...
Sevgili adem ,inan ben senin adına daha çok üzülürüm,bugün aradım seni ama ,yine koşturmacadaydın muhtemelen ,çünkü ulaşılamıyordun :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt