Uğur servis arıza yok bilgisi verdi

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
16
37
Selamlar bugün 4-5 yıllık Ugur 12000 Btu duvar tipi klima için servis çağırdık. Servis cihazda hiç bir sorun olmadığını söyledi. Başka bir arkadaş daha gelsin birde o baksın diyerek gitti.

Ürünün sorunu klima en düşüge bile getirsek. Klimanın ağzından çıkış soğukluğu 19 derece kadar soğuk vermektedir. Normalda 4-5 derece hava vermesi gerekirken asla bu dereceye düşmemektedir.

Normalda klimanın 26 ayarında bile odayı soğuturken bu sene asla düzgün çalışmadı.

Konudan anlayan kişiler için nasıl ilerleyebiliriz.

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
385
36
servis başka bir arkadaş gelsin baksın mı dedi bu nasıl servişmiş böyle :)

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
16
37
servis başka bir arkadaş gelsin baksın mı dedi bu nasıl servişmiş böyle :)
Bende anlamadım. Sanki bu cihazın gücü bu kadar gibi konuştu gitti.
Dedim bu cihazın hava üfleme ağzından ne 4-5 derece hava vermiyor dedim
Onada bir yanıt vermedi.

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
16
37
Aynı servisten başka bir kişi geldi. Cihazın gazını boşalttı ve vakumlu bir şekilde gaz yükledi. Sorun düzeldi gözüküyor.

Sadece klimanın üfleme sıcaklığı 13 derece kadar. Sizce bu cihazın gücü sizce bu kadar mıdır?
Yoksa hala bir eksik var mıdır? Şu anda soğutma yeterli gibi İstanbulda oturuyoruz güney iller kadar yüksek sıcaklık yok.

U Çevrimdışı

urzais

Aktif Üye
15 Mar 2021
68
51
Aynı servisten başka bir kişi geldi. Cihazın gazını boşalttı ve vakumlu bir şekilde gaz yükledi. Sorun düzeldi gözüküyor.

Sadece klimanın üfleme sıcaklığı 13 derece kadar. Sizce bu cihazın gücü sizce bu kadar mıdır?
Yoksa hala bir eksik var mıdır? Şu anda soğutma yeterli gibi İstanbulda oturuyoruz güney iller kadar yüksek sıcaklık yok.
O klima okumaz gibi görünüyor.
13 derece yettiği kadar devam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Yeni nesil klimalar en yüksek frenkansta ortalama 10 derece civarında ısı verir. En düşük ısıda 19 derece vermesi ya sensör hatası yada gaz eksikliğini gösterir.
Gaz eksikse borularda karlanma yapar.

K Çevrimdışı

Kuanique

Yeni Üye
7 Ara 2020
16
37
3 gündür klima sorunsuz çalışıyor sanırım sorun düzeldi.
İlginç olan konu boruda karlanma yoktu. İlk gelen servis elemanı bundan dolayı sorun yok dedi.

Deneme yanılma ile ilerleyip çözüldü sanırım.

Geri
Üst Alt