Üç Defa Kalem Kaldırarak Çiz?

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Değerli arkadaşlar aşağıda ki şekli üç defa kalem kaldırma hakkı ile ve aynı çizgi üzerinden geçmeden çize bilir misiniz?
Kural çok basit
1) Üçdefa el kaldırma hakkın var!
2) Aynı çizgi üzerinden geçme!

3-Hamlede-cizme.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Farklı bir formda 26.03.2013 tarihinde nickli arkadaş şu yorumu yazmış "bir şekil ne kadar karmaşık olursa olsun en fazla 2 tane kesişim noktası tek sayıda çizgiden oluşuyorsa çizilebilir (kalemin başlayıp bittiği yerler). bu şekili çizmemiz için 3 defa kalem kaldırma hakkı vermişsin buda en fazla 6 kesişim noktasında tek sayıda çizgi olması anlamına geliyor. ancak şekle baktığımızda 8 tane noktanın tek çizgiden oluştuğunu görüyoruz.
yani:çizilemez "

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değerli arkadaşlar geçen günlerde karşıma böyle bir soru geldi ve cevabını bulamadım. Eyer bu sorunun cevabını biliyorsanız alta yazın, bilmiyorsanız çözmeye çalışın. Aşağıda ki şekli üç hamlede çize bilir misiniz? Oyunun kuralı çok basit şekli üç hamlede çizmeye çalışın ve daha önce çizdiğiniz çizginin üzerinden geçmeyin.

3-Hamlede-cizme.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Farklı bir formda 26.03.2013 tarihinde nickli arkadaş şu yorumu yazmış "bir şekil ne kadar karmaşık olursa olsun en fazla 2 tane kesişim noktası tek sayıda çizgiden oluşuyorsa çizilebilir (kalemin başlayıp bittiği yerler). bu şekili çizmemiz için 3 defa kalem kaldırma hakkı vermişsin buda en fazla 6 kesişim noktasında tek sayıda çizgi olması anlamına geliyor. ancak şekle baktığımızda 8 tane noktanın tek çizgiden oluştuğunu görüyoruz.
yani:çizilemez "

Abi ben böyle zeki çocukların yazılarını okuyunca uzay+zaman denklemindeki o içinden çıkılmaz kaosta buluyorum kendimi :kiskis

Ben affınıza sığınarak küçük bir düzeltmede bulunmak istiyorum, Eyer değil Eğer :ok
Bu arada herkesten ricamdır, benim de atlayarak yanlış yazdığım sözcüklerde lütfen beni uyarınız :ok

Peki şimdi yazının sonundaki ÇİZİLEMEZ, kısmına hak verip direkt vaz mı geçiyoruz ne yapıyoruz? :alala

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Şekli, 3 hamlede çizmek ile 3 defa kalem kaldırma hakkı ile çizmek (aynı çizgi üzerinden geçmeden) farklı şeyler. 3 hamlede çizilemez, 3 defa kalem kaldırma hakkı ile çizilir.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Pardon hocam yanlış yazmışım üç kez el kaldırma hakkı olacaktı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Eyer çizilirse birde siz deneyin derim hocam.
İşte kolaylıkla çalışa bilirsin.
Önce üst dikey çizgi çizilir (birinci kalem kaldırma ), sonra alt sağ dikey çizgi (ikinci kalem kaldırma), ve sol alt dikey çizgi çizilir (üçüncü kalem kaldırma ) ve ortadan başlayıp sola doğru çizgi, dış sınıra gelindiğinde yukarı sonra sağ (kutunun en üsttü), aşağıya direk ve sol (en alt dış) ve yukarı ile ortadan başlayan tamamlanmış olur.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Önce üst dikey çizgi çizilir (birinci kalem kaldırma ), sonra alt sağ dikey çizgi (ikinci kalem kaldırma), ve sol alt dikey çizgi çizilir (üçüncü kalem kaldırma ) ve ortadan başlayıp sola doğru çizgi, dış sınıra gelindiğinde yukarı sonra sağ (kutunun en üsttü), aşağıya direk ve sol (en alt dış) ve yukarı ile ortadan başlayan tamamlanmış olur.
Hocam hiç bir şey anlamadım şema üzerinden gösterir misiniz? :slap

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri