U dönüşü yaparken kaldırıma çarptım

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
U dönüşü yaparken sağda bir şeye gözüm takıldı 3 saniye kadar baktım kafamı bir çevirdim kaldırıma doğru gidiyormuşum direksiyonu kırdım ama sağ ön jant ve lastik sürttü. Jantta bir şey yok gibi ama lastiğin içindeki ip gibi bir şey gözüküyor. Araçta şirket aracı kendilerine haberde verdim, lastikçiye gösterdim patlak olsa inerdi dedi. Sizce bir sorun yaratır mı? Lastikler 3-4 aylık.

Screenshot_20220104-203047.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Tutanak tutup yaptırılmasını isteseydiniz keşke. Kira sözleşmeniz nasıl bilmiyorum ama bizimkinde yılda 3 tane kendiniz tutanak tutarak mini şeyleri yaptırabiliyorsunuz. Aksi halde bu aracı kiradan geri verdiğinizde filo sizin şirkete onarım faturası kesecek, şirkette sizin maaşa çökecek. Bu arada bu yazdıklarım bizde olan şekli, umarım sizde olmaz.
Lastiğin şuan için problemi gözükmese bile yüksek hızda yada aynı noktaya benzer bir olayda yarışabilir. Lastikçilerin lafıyla hareket etmeyin derim, en temizi jantı ve lastiği yaptırmak.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Balonlu lastiği kaynattırarak uzun süre ben de kullandım bir sorun olmadı. Tellere net bir hasar gelmemiş gibi gözüküyor balon oluşmadığına göre ama önlem olarak o bölgeye büyükçe iç yama yapılması tel koparsa lastiğin patlamak yerine balon yaparak kurtulmasını sağlayacaktır. Ardından kaynak veya lastik değişimi tabi..

Ben iç yama desteği olmadan yüksek hızlara çıkmazdım yerinizde olsam.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Şirket aracı, kaskodan çözemiyorlar mı. Hiç riske girmeye değmez. Hele 150 170 li hızlarda. Yollar malum, nerede ne çıkacağı belli değil. Sağlam lastik gidiyor.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Geçmiş olsun. Çok derin durmuyor ama genel ihtimaller

Jantın oradan kaçırma ihtimali var.(janttaki siyahlık leke değilse) Yamulduysa titreme yapabilir. Yüksek hız ve ısındıkça lastik daha da yıpranabilir o soyulduğu yerden. Bunları göz önüne almak lazım.

Yaklaşık 3 senedir yanakta hafif balonlu yama ile gezen adam yazıyor bunları?. Bişi olmadı ama olmayacak anlamına gelmiyor gelmez.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt