Çözüldü TV'ye PC'den Paugge HDMI Kablo ile bağlanma sorunu.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
yeni teknoloji kullanan kablolar, eski teknolojiyi de içinde barındırır diye biliyorum. yani, 2.1 kablo 2.0 ı rahat çalıştırır. yanlışsam yanlış deyiniz.
Doğru söylüyorsunuz, zaten ürünün açıklamasında da geriye doğru uyumlu olduğu yazıyor. Lakin yine de tüm seçenekleri denemek lazım. Bir de cihaz Vestel, maalesef keşke iyi şeyler söyleyebilsem ama...

Adsiz38b46363bf14709f.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Doğru söylüyorsunuz, zaten ürünün açıklamasında da geriye doğru uyumlu olduğu yazıyor. Lakin yine de tüm seçenekleri denemek lazım. Bir de cihaz Vestel, maalesef keşke iyi şeyler söyleyebilsem ama...

Adsiz38b46363bf14709f.jpg
Sorun bence çözülebilir de, olay yerinde olmak lazım.
TV'nin sürümü güncel mi?
Yanlış menüye bakma ihtimaliniz olabilir mi?
PC'de başka HDMI portu varsa kart üzerinde, onunla deneyin.

S Çevrimdışı

straga

Yeni Üye
26 Ağu 2023
20
31
Arkadaşlar hdmi 2.0 olan 2 metrelik başka bir kabloyu PC monitörüne takıp denediğimde "no hdmi signal from your device" yazıyor ekranda. sanırım sorun ekran kartından kaynaklı.

Sorun ekran kartı kaynaklıysa ne yapabilirim. ekran kartının sürücüsünü PC'den komple kaldırıp son sürümünü daha dün yükledim. ama yine olmadı.
Başka ne yapabilirim?

(Bu arada kabloyu TV ye takıp bilgisayardan baktığımda TV'den bağlantı aldığını görüyorum. harici ekran ayarlarında, ekran kartı ayarlarında ve ses ayarlarında televizyon marka ve model ismiyle gozukuyor ve 2. ekran olarak falan TV'yi seçebiliyorum ama görüntü gelmiyor. kabloda veya ekran kartının hdmi girişinde donanımsal olarak bir sıkıntı olsa TV ile PC arasında bu bağlantıları da sağlamazdı diye düşündüm. sorun sanırım yazılımsal ama yine de emin değilim tabi.)

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Arkadaşlar hdmi 2.0 olan 2 metrelik başka bir kabloyu PC monitörüne takıp denediğimde "no hdmi signal from your device" yazıyor ekranda. sanırım sorun ekran kartından kaynaklı.

Sorun ekran kartı kaynaklıysa ne yapabilirim. ekran kartının sürücüsünü PC'den komple kaldırıp son sürümünü daha dün yükledim. ama yine olmadı.
Başka ne yapabilirim?

(Bu arada kabloyu TV ye takıp bilgisayardan baktığımda TV'den bağlantı aldığını görüyorum. harici ekran ayarlarında, ekran kartı ayarlarında ve ses ayarlarında televizyon marka ve model ismiyle gozukuyor ve 2. ekran olarak falan TV'yi seçebiliyorum ama görüntü gelmiyor. kabloda veya ekran kartının hdmi girişinde donanımsal olarak bir sıkıntı olsa TV ile PC arasında bu bağlantıları da sağlamazdı diye düşündüm. sorun sanırım yazılımsal ama yine de emin değilim tabi.)
eğer pc'nin kendi ekranı farklı bir çıkıştan bağlıysa, ekran kartının ikinci hdmi çıkışında sorun olabilir. çalıştığına emin olduğunuz çıkıştan tv ye bağlayıp denediniz mi?

S Çevrimdışı

straga

Yeni Üye
26 Ağu 2023
20
31
eğer pc'nin kendi ekranı farklı bir çıkıştan bağlıysa, ekran kartının ikinci hdmi çıkışında sorun olabilir. çalıştığına emin olduğunuz çıkıştan tv ye bağlayıp denediniz mi?
Ekran kartında 1 tane HDMI çıkışı var. Ben monitörde DP çıkışını kullanıyorum normalde.

S Çevrimdışı

straga

Yeni Üye
26 Ağu 2023
20
31
arkadaşlar sorun çözüldü. kablonun bir portu display, bir portu source şeklindeymiş. ben hiç öyle bir şey olduğunu bilmiyordum.
hdmi kablolarda iki ucu da aynı diye direkt takmıştım ama tam ters şekilde takmışım.
cevaplayan herkese teşekkürler.

F Çevrimiçi

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
arkadaşlar sorun çözüldü. kablonun bir portu display, bir portu source şeklindeymiş. ben hiç öyle bir şey olduğunu bilmiyordum.
hdmi kablolarda iki ucu da aynı diye direkt takmıştım ama tam ters şekilde takmışım.
Şimdi sizin ilk mesajdaki linke bakınca kablonun üzerinde zaten giriş çıkış yönleri yazıyor. Öncesinde normal hdmi kablo sanıp dikkatli bakmamıştım. Sizin kablo 'directional' denilen tek yönlü kablolardan. Çünkü standart hdmi kablolar çift taraflı çalışıyor. Ama uzun kablolarda verinin bir uçtan diğerine daha uzun mesafelerde sorunsuz ve kayıpsız bir şekilde aktarılması için source kısmında sinyal güçlendirici bir devre bulunuyor. Bu konudan da sayenizde bunu öğrenmiş oldum, kendi adıma teşekkür ediyorum. Sorununuzun çözülmüş olmasın dolayı da ayrıca mutlu oldum.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
teşekkürler ben bir sürü hdmı kablo değiştirdim ben bile bilmiyordum sayenizde ögrenmiş olduk tekrar teşekkürler.

Geri
Üst Alt