TV'de bir anda görüntü gidiyor

H Çevrimdışı

honor54

Yeni Üye
3 May 2020
3
23
Nexon marka MB96 anakartlı bir televizyon kullanıyorum, yaklaşık 2 yıl önce profil modlama yapıp bazı özellikleri açmıştım. Sorunsuz kullanıyordum son 1 aya kadar. 1 aydır bazen durup dururken ekran kapanıyor ama ses geliyor. Ekranın kapandığına eminim arka ışık gidiyor. Televizyonu kapatıp açınca düzeliyor. Ayrıca üzerinde USB bellek ya da wifi adaptörü takılı olduğunda takılı cihaz aşırı derecede ısınıyor kullanılmasa bile. Sorun ne bulamadım garantiside yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

H Çevrimdışı

honor54

Yeni Üye
3 May 2020
3
23
led bar kaynaklı gibi görünüyor.görüntü gittiğinde ekrana tlf fenerini tuttuğunuzda silik bir görüntü varmı?
Bugün tekrar yaşadım aynı sorunu ve dediğinizi yaptım. Evet silik bir görüntü var. İşin garip kısmı bazen bir kere oluyor kapat aç yapınca bir daha olmuyor, bazen de bugün yaşadığım gibi her kapat aç yapışımda 5 dakika geçmeden tekrar gidiyor. Peki led bar değişimini nasıl yapacağım, kendim yapabilir miyim, doğru parçayı nasıl bulabilirim ? Ayrıca normal şerit led döşeyip ayrı bir adaptör ile kullanabilir miyim ?
Edit: Şimdi düşündümde ledler bir sürede olsa sorunsuz çalışıyor ise sorunun inverter kaynaklı olma ihtimali yok mu ?

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Bugün tekrar yaşadım aynı sorunu ve dediğinizi yaptım. Evet silik bir görüntü var. İşin garip kısmı bazen bir kere oluyor kapat aç yapınca bir daha olmuyor, bazen de bugün yaşadığım gibi her kapat aç yapışımda 5 dakika geçmeden tekrar gidiyor. Peki led bar değişimini nasıl yapacağım, kendim yapabilir miyim, doğru parçayı nasıl bulabilirim ? Ayrıca normal şerit led döşeyip ayrı bir adaptör ile kullanabilir miyim ?
Edit: Şimdi düşündümde ledler bir sürede olsa sorunsuz çalışıyor ise sorunun inverter kaynaklı olma ihtimali yok mu ?

H Çevrimdışı

honor54

Yeni Üye
3 May 2020
3
23
Arka ışık parlaklığını düşüğe çektim 5 gündür kapanma yaşamadan sorunsuz kullanıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri