Tv ye 2+1 hoparlör nasıl bağlarım

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Tv'nizde çıkış olarak hoparlör için mutlaka çıkış vardır(yani kulaklık takılan jak).Ya da 2+1 de dijital çıkış varsa tvnizde de dijital çıkış varsa o şekilde bağlamakta mümkün.
Ayrıca tv ayarlarından hoparlör ayarı da yapmanız lazım ses tv den mi hoparlörden mi gelecek.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tv modeli ve 2+1 kablo bağlantı için sistemin arka bağlantı fotosunu da yüklersen çok iyi olur :ok

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Tv'nizde çıkış olarak hoparlör için mutlaka çıkış vardır(yani kulaklık takılan jak).Ya da 2+1 de dijital çıkış varsa tvnizde de dijital çıkış varsa o şekilde bağlamakta mümkün.
Ayrıca tv ayarlarından hoparlör ayarı da yapmanız lazım ses tv den mi hoparlörden mi gelecek.
tv nin sesinden memnun değilim.bu yüzden 2+1 hoparlörümden tv nin sesini çıkmasını istiyorum.normal bilgisayara takılan hoparlör uç kısmı tv ninn çıkışına uyumlu değil.bunun için ekstra jak kullanmam gerekiyor.ama alacağım jak uyarmı bilmiyorum.yani bütün jaklar standartmı yoksa farklı farklı mı bilmiyorum.birde hem bilgisayarda hemde tvde aynı anda kullanmanın bir yolu varmı.yani çoklayıcı giriş mi ne diyorlar b,lmiyorumböyle birşey varmıdır ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

burada mesajdan alıntı yapamıyorum.böyle hata çıkıyor-
Hata! Bazı sorunlarla karşılaştık.Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.Sorun kullandığınız tarayıcısından kaynaklıda olabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
tv nin sesinden memnun değilim.bu yüzden 2+1 hoparlörümden tv nin sesini çıkmasını istiyorum.normal bilgisayara takılan hoparlör uç kısmı tv ninn çıkışına uyumlu değil.bunun için ekstra jak kullanmam gerekiyor.ama alacağım jak uyarmı bilmiyorum.yani bütün jaklar standartmı yoksa farklı farklı mı bilmiyorum.birde hem bilgisayarda hemde tvde aynı anda kullanmanın bir yolu varmı.yani çoklayıcı giriş mi ne diyorlar b,lmiyorumböyle birşey varmıdır ?

TV'nizin marka modeli nedir? Giriş çıkışlarına bir bakalım.
Ona göre nasıl bağlayabileceğinizi söyleriz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
led tvlerin giriş çıkışları standart değilmidir
Lgsj800v

49SJ800V ise eğer, kulaklık girişi mevcut diyor LG;

Kullanım kılavuzu;

kulaklik.png

Ses sisteminizin bağlantı kablosu bu konnektöre girmiyor mu?
Kablo şu değil mi?

0023227_25-ft-stereo-audio-cable-35mm-stereo-mm.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sevgili umut,bende onun için yazmıştım yukarıdaki cevabı ,yani :ok
Hem kaç girişli imiş,görmüş olurduk,mesela benim köydeki ses sisteminde 4 giriş var ,birinde tv ,diğernde bozuk oto teybin sadece paneli var (onu da fotoğraf çekerim unutmazsam ) :)

PC için tasarlanmış bir sistem ise en fazla 2 adet kaynak girişi vardır.
Biri 3.5 mm kablo olur diğeri de AUX. :bilmiyom

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kablo bu. tvnin ve uydu cihazının hiçbir yerine uymuyor

20200301_212639.jpg

Resimde gösterdiğim konnektöre takmayı denediniz mi?
O konnektör muhtemelen yanda değil arkasında kalıyor TV'nin.
Bahsettiğim modelde LG kulaklık konnektörü olduğunu söylemiş.
TV duvara asılı ise eğer, duvardan indirip bakmanız gerekebilir.
Kablonun jakı da dik olduğu için duvarda sorun yaratabilir, jakı 90 derece olanıyla değiştirmek gerekebilir.
TV'nin yan tarafına değil de arka tarafına bir bakın derim. Kulaklık konnektörü genelde LG'lerde tam arka yüzde oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt