TV Uydu Alıcısı Bozuldu (yardım)

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Herkese iyi günler dilerim
TV gömülü uydu alıcısını maalesef bozdum sanırım? covid yakalanınca karantina sürecinde ikinci bir TV odaya kurma çalışmam ve aynı hat üzerinde iki tv olması iki televizyonun uydu alıcılarını bozdu yada LNB bozdu ne yaptıysam düzeltemedim tavsiyeleriniz nedir tv lerden biri Hİ-LEVEL birisi SEG marka çanak üzerindeki LNB söktüm başka LNB denedim sonuç değişmedi. Çanak çatıda boruya sabit oynatmam zor ama oynattım diyelim 1 cm fazla oynadığını sanmam sizce sorun nedir TV'ler sinyal yok uyarısı veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum..
Şimdiden teşekkür ederim..

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
uyducu çağırıp uydu bulucu ile kontrol etmesi lazım yada siz ödünç bir harici uydu alıcısı bulup tv ye takıp kabloyu ona bağlayıp deneyeceksiniz burdaki sorun nerde anlaşılması için.

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
uyducu çağırıp uydu bulucu ile kontrol etmesi lazım yada siz ödünç bir harici uydu alıcısı bulup tv ye takıp kabloyu ona bağlayıp deneyeceksiniz burdaki sorun nerde anlaşılması için.

Dediğinizde haklısınız hafta sonu çağırırım sanırım artık sizleri her ihtimale karşı uydu alıcı tavsiyeniz nedir olmuşken iyi olsun Mi BOX gibi birşey olsun ama uydu girişi olsun bari uydu alıcı bozuk denirse almaktan başka çare gelmiyor aklıma çocukta derslerini TV den izleyebileceği bir alet olursa sevinirim

F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
2 TV aynı anda bağlıydı ama çıkarttım tek tek denedim olmadı şuan 1 TV var gene sinyal alamıyor

aslında Hİ-LEVEL garantili ama TV vermek istemiyorum 1 ay sürecek
Denemeleri aynı kabloda yaptın dimi ,1 kablodan paralel alarak bunu yapmak bazen kısa devreye neden olabiliyor, genelde aynı bant izlemeniz gerekir örnek ; bir Tv'de yataysa diğerinde de yatay açılmalı.
Anladığım kadarı ile müstakil ve kendinize ait çanak keşke 2 li LNB ile cozseydiniz işi.
Yerinizde olsam işi kesinlestiririm, Vestel servisini ararım derimki 3 adet tv mevcut birinde sinyal kesildi, bunun ana kartını isteyebilir misiniz? Kendim karantina dayım bu nedenle parça gelsin sonucum nagatif çıkınca ya takarsınız yada TV yi alır dukkanda yaparsınız.

Geçen karantinadaki bir abim çamaşır makinesini dışarı çıkarttı onardim geri aldı.
Eğer garsntisi varsa böyle ilerleyebilir sin yani servisle muahtap ol garantisi yoksa bir uydu alıcısı al ve devam et

Wind. Çevrimdışı

Wind. 

Yeni Üye
29 May 2020
49
47
Denemeleri aynı kabloda yaptın dimi ,1 kablodan paralel alarak bunu yapmak bazen kısa devreye neden olabiliyor, genelde aynı bant izlemeniz gerekir örnek ; bir Tv'de yataysa diğerinde de yatay açılmalı.
Anladığım kadarı ile müstakil ve kendinize ait çanak keşke 2 li LNB ile cozseydiniz işi.
Yerinizde olsam işi kesinlestiririm, Vestel servisini ararım derimki 3 adet tv mevcut birinde sinyal kesildi, bunun ana kartını isteyebilir misiniz? Kendim karantina dayım bu nedenle parça gelsin sonucum nagatif çıkınca ya takarsınız yada TV yi alır dukkanda yaparsınız.

Geçen karantinadaki bir abim çamaşır makinesini dışarı çıkarttı onardim geri aldı.
Eğer garsntisi varsa böyle ilerleyebilir sin yani servisle muahtap ol garantisi yoksa bir uydu alıcısı al ve devam et
Herkese çok teşekkür ederim Lnb bozulduğu tespit ettim tv ler sağlam ama lnb bozmuşlar baya uğraş sonucu sinyali yakalamayı başardım yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt