TV tavsiyenize ihtiyacım var

D Çevrimdışı

darkside

Yeni Üye
9 Haz 2022
8
30
Merhaba arkadaşlar yarın BİM'e Dijitsu 58 inç 8500 modelli tv gelecek. Fiyatı 6500 tl.
Sizce dijitsu mu almalıyım yoksa a101deki toshibaları mı almalıyım? (Sizin önerdiğiniz başka tv varsa o da olabilir 500-1000 tl oynama olabilir). Ve bir sorum daha bu tvlerde netflix lisansı yok mu? Sadece 480 p kalitede mi izleyebilirim? Netflix vs türevleri uygulamalarla dizi film izlemek önemli benim için.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
genelde tv markaları, netflix, youtube, prime vs dijital tv platformları ile anlaştıkları takdirde kumandalarına yada akıllı menülerine o servislere erişim için ikon koyarlar, yani lisans izni alıp öyle bu işlemleri yaparlar, tv nin anakartı veya işlemcisi bu servisleri desteklese bile, eğer üretici bu dijital servislere bir ücret ödemiyorsa, o özellikleri menüden aktif etmez dolayısı ile sizde kullanamazsınız yada tv nizi hacklemeniz lazım. misal bende vestel 43UD8360 UHD akıllı tv var, her özellik mevcut ama PVR usb belleğe kayıt yapmıyor, ana menüde görüyorum ama pasif duruyor, etkinleştiremedim, bu forumdaki ustalarımdan birisi config dosyasını hackleyip yollamıştı bana ondan sonra PVR özelliğini kullanmaya başladım.
imkanınız varsa alacağınız tv yi yakınınızdaki bir teknoloji mağazasında canlı olarak test edin, bu imkan yoksa youtube da kullanıcı videolarınız izleyin, sizin istediğiniz özelliklerin olup olmadığı, bağlanırken sıkıntı çıkarıp çıkarmadıklarını söylerler. Birde bu dijital servisler için iyi bir internet bağlantınızın olması lazım yoksa iki de birde yayın donar istediğiniz kadar 1080P FHD olsun yayın.

D Çevrimdışı

darkside

Yeni Üye
9 Haz 2022
8
30
genelde tv markaları, netflix, youtube, prime vs dijital tv platformları ile anlaştıkları takdirde kumandalarına yada akıllı menülerine o servislere erişim için ikon koyarlar, yani lisans izni alıp öyle bu işlemleri yaparlar, tv nin anakartı veya işlemcisi bu servisleri desteklese bile, eğer üretici bu dijital servislere bir ücret ödemiyorsa, o özellikleri menüden aktif etmez dolayısı ile sizde kullanamazsınız yada tv nizi hacklemeniz lazım. misal bende vestel 43UD8360 UHD akıllı tv var, her özellik mevcut ama PVR usb belleğe kayıt yapmıyor, ana menüde görüyorum ama pasif duruyor, etkinleştiremedim, bu forumdaki ustalarımdan birisi config dosyasını hackleyip yollamıştı bana ondan sonra PVR özelliğini kullanmaya başladım.
imkanınız varsa alacağınız tv yi yakınınızdaki bir teknoloji mağazasında canlı olarak test edin, bu imkan yoksa youtube da kullanıcı videolarınız izleyin, sizin istediğiniz özelliklerin olup olmadığı, bağlanırken sıkıntı çıkarıp çıkarmadıklarını söylerler. Birde bu dijital servisler için iyi bir internet bağlantınızın olması lazım yoksa iki de birde yayın donar istediğiniz kadar 1080P FHD olsun yayın.
Detaylı cevap için teşekkürler. Youtubede bu modelin incelemesi yok maalesef. Başka modeller var ama çok fark var mıdır bilemiyorum.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Toshiba, Vestel üretimi olduğu için en azından daha iyi olur. Hem sadece ülke için değil, Avrupa'da da satılıyor bu modeller.

D Çevrimdışı

darkside

Yeni Üye
9 Haz 2022
8
30
Dijitsu Tv de lisans namına hiç birşey yoktur. Toshiba'ya gelirsek UA serisi tv ler lisanslı tv lerdir.
hocam şu linkteki ua serisi midir? isimde ultra hd diyor ama açıklamada 4k yazıyor, bu cihaz 4k mı? önerir misiniz şöyle bir göz atınca.?

Toshiba, Vestel üretimi olduğu için en azından daha iyi olur. Hem sadece ülke için değil, Avrupa'da da satılıyor bu modeller.
Evet teknik servis konusunda da avantaj sağlayacağını düşünüyorum

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
hocam şu linkteki ua serisi midir? isimde ultra hd diyor ama açıklamada 4k yazıyor, bu cihaz 4k mı? önerir misiniz şöyle bir göz atınca.?
Aynen, Tv Ultra HD yani 4K dır ve lisanslı bir üründür.

Bildiğim kadarıyla Vestel UA serisi ile aynı anakarta sahip, hemen hemen aynı ürünler. Zaten Toshiba'da Vestel üretimi bilindiği gibi. Daha teknik detayları ilgili arkadaşlarımız belirtebilir.

Tv alınır mı ? Bu kişiye göre değişir ama bence alınır, hem uygun fiyatı ve en önemlisi lisanslı bir Android'e sahip olması cazip kılıyor. Yani ayrıca 1000 tl gibi bir mebla ödeyip lisanslı Tv Box almanıza gerek kalmayacak bir ürün. Tv ücretinden 1000 tl yi düşebiliriz ?

Ben tv nin android özelliklerinden bahsedeyim

Ürün Özellikleri

Üretici: Vestel
Model: Cosmos
İşlemci: Amlogic Cortex A55 64-bit
GPU: Mali 470
Ram: 1.5 GB
Depolama: 8gb
Sistem: Android 9 ( Güncelleme alabilir )
Video Çıkışı: HDMI 2.1
Wifi: 2.4ghz/5ghz
Bluetooth: BT 4.2
Usb: 2 adet
Micro SD: Yok
Ethernet: Var
Google Sertifika: Var
Netflix Sertifika: Var

R Çevrimdışı

robur 

Aktif Üye
3 Haz 2022
77
44
Merak ettiğim bir şey var. Forumda Arçelik, Beko, Grundig'ten ziyade Vestel ve Toshiba konuşuluyor. Bunun sebebi nedir acaba? Vestel ve Arçelik grubu arasındaki kalite farkından falan mı kaynaklanıyor? Ben Grundig aldıktan sonra bunun farkına vardım, keşke Toshiba veya Vestel mi alsaydım acaba diyorum şimdi.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merak ettiğim bir şey var. Forumda Arçelik, Beko, Grundig'ten ziyade Vestel ve Toshiba konuşuluyor. Bunun sebebi nedir acaba? Vestel ve Arçelik grubu arasındaki kalite farkından falan mı kaynaklanıyor? Ben Grundig aldıktan sonra bunun farkına vardım, keşke Toshiba veya Vestel mi alsaydım acaba diyorum şimdi.
Onlar da iyi ama sanırım Vestel daha ucuz genellikle. Ondandır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri